Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawel_13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

O Pawel_13

  • Urodziny 13.01.1986

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    RZ

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pawel_13's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pawel_13

    klika pytań

    Ja polecam taki średni w sam raz. A tak serio pytasz o technologię, wykonawcę czy gotowy projekt?
  2. Rzeczywiście trochę dziwne Bo wg mnie jeśli tylko wielkość działki na to pozwala to powinno się unikać schodów i iść w konstrukcję parterową. Te schody to dla mnie właśnie minus mieszkań w blokach, którego można uniknąć w domu.
  3. @cherokee: Tak z ciekawości odnosząc się do początku dyskusji w tym wątku - to ile cię w końcu wyniósł ten stan deweloperski? (jeśli to nie tajemnica)
  4. Cześć! Ostatnio zastanawiałem się ile średnio trwa budowa domu i jaki wpływ ma na to technologia. Czy możecie podać jak to wyglądało w waszym przypadku? W jakiej technologii budowaliście, ile czasu zajęło postawienie SSZ, a po jakim czasie się wprowadziliście?
  5. Jak się co miesiąc płaci czynsz za wynajem mieszkania i nagle trzeba jeszcze zacząć spłacać raty kredytu wziętego na budowę domu to ten czas budowy to są już konkretne kwoty miesięcznie. Nawet te dwa miesiące (dwa czynsze w dużym mieście) są odczuwalne. A przynajmniej dla mnie były.
  6. Upewnij się jeszcze czy możesz wyłączyć jedynie te 5 arów czy musisz całą działkę. Różne starostwa różnie podchodzą do interpretacji przepisów. W moim przypadku kazali mi wyłączyć całą działkę z produkcji rolnej i płacę teraz 1000 zł rocznie za to
  7. Cena super, lokalizacja wymarzona To jesteś pewny, że ta linia jest jedynym jej mankamentem? Sprawdzałeś pozostałe sieci podziemne w obrębie tej działki? Żeby się nie okazało, że tyłem działki biegnie np. jakiś wodociąg i też nie będziesz się mógł na nim wybudować. Jeżeli cena jest na prawdę atrakcyjna, to upewnij się co z działką może być jeszcze nie tak i zastanów się czy możesz to zaakceptować. Ja też kupiłem działkę za okazyjną cenę w super lokalizacji dla mnie. Ale musiałem się pogodzić z innymi jej minusami.
  8. Ja musiałem robić jakieś uzgodnienia. Nawet nie pamiętam z jakiego powodu. Ale wniosek przygotował Wydział Architektury mojego miasta - tam gdzie składałem wnioski o warunki zabudowy i pozwolenie na budowę. Ja byłem tylko do wiadomości. Zarząd Melioracji miła 2 tygodnie na ustosunkowanie się do pisma. Z tym, że w przypadku braku odpowiedzi uzgodnienie uważane było za dokonane (tzw. milcząca zgoda)
  9. Najłatwiej byłoby zapytać tego hydraulika A nie chodziło mu o zaciskarkę (taką prasę) do rurek? Jeżeli sam masz to robić to ma to sens. Jeśli on, to raczej dziwne żebyś ty mu to kupował.
  10. Jakbym miał już coś budować na takim gruncie, to chyba decydowałbym się na szkielet drewniany - parterowy. Konstrukcja jest bardziej "elastyczna" niż w domu murowanym. Nawet jak coś się w najgorszym wypadku obsunie lub zapadnie to ci przynajmniej strop albo ściana na głowę nie spadnie. Tylko płyty GK popękają
  11. Poczytaj trochę podobnych wątków na tym forum. Ludzie za tą kwotę połowę mniejsze domy chcieli wybudować czytając opinie są na to marne szanse. Za tą kwotę może SSZ powinno się udać.
  12. Polecam kołki Molly. Ja na ścianie GK + płytki mam zamontowane drzwi od kabiny na 3 zawiasach. I się trzymają dobrze.
  13. @ מרכבה W moim przypadku pod tym styropianem ma hulać wiaterek. Ten styropian nie jest do izolacji a jedynie ma być nośnikiem elewacji. Izolacje mam wewnątrz ścian wystarczającą (z wełny mineralnej)
  14. @grubymiki91: Mam dom 115 m2 w takiej technologii. Też parterowy ogrzewany gazem. Trochę więcej izolacji mam, bo ściana zewnętrzna to wełna 20 + 6 cm. Koszt ogrzewania za ostatni rok wyszło mnie 1500 zł. Aha, też mam styropian na zewnątrz ale jest on montowany na łatach przybitych do wiatroizolacji. Więc ruch pary wodnej raczej nie jest zaburzony.
  15. Możesz próbować wyciszyć tą ścianę matami, ale nie spodziewaj się cudów. Dźwięk (a głównie niskie częstotliwości) przenikają nie tylko przez ścianę ale przez sufit i podłogę również. Jeżeli masz aż tak duży problem to prawdopodobnie wynika on z błędów konstrukcyjnych budynku i nie da się tego łatwo (a tym bardziej tanio) wyeliminować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...