Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adam1234567

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    132
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez adam1234567

  1. Nagroda dla tego co wytnie tak płytki na 1mm od rury , jeszcze łączone z druga płytką przez fugę , bez odprysków Raczej nagana a nie nagroda dla tego co te skrawki płytek po prawo wkleił. NIe można było położyc po środku pomieszczenia (w osi) płytki, a następne dać na boki i wtedy po bokach miał być takie same szerokie płytki np po 10cm?. Tak samo pod grzejnikiem czemu zaczyna kładzenie płytek od tak wąskich pasków?
  2. Bardzo dobrze, że nie wydawałeś zbędnie kasy na jakieś gówno co tnie z wodą. Ja na Walmerze robiłem cały dom, problem tylko miałem z gresem 12mm w kuchni w formacie 60x60cm, do tego użyłem kątówki z tarczą diamentową. Czego nie utniesz walmerem tnij kątówką- sprawdzone. Ja w garażu i kotłowni nawet robiłem sam cokoliki, bo w casto za 1szt 5zł kosztuje. Do zrobienia cokołu zakładasz tarcze szifierską do kamienia o gradacji 60, lub 80 i szlifujesz dół cokołu na prosto po cięciu a górę szlifujesz na półokrągło , troche roboty ale kasa w kieszeni. Wszystko tak naprawdę zależy od twoich manualnych zdolności. Maszyny na wodę do 1000zł nadają się wiesz do czego...?, na nich nawet nie utniesz płytki w kąt 45stopni, bo będzie ci się kruszyć, a do cięć prostych najlepsza i najporęczniejsza zwykła maszyna stosowana od wieków + kątówka. Pozdrawiam
  3. Ja posadzki miałem robione 2 lata temu w czerwcu i była podobna pogoda do panującej w tym roku. Posadzki polewałem 2 razy dziennie przez tydzień ale nie przykrywałem jej w ogóle. Posadzka wyszła super i nie wysychała za szybko co nie spowodowało na niej pęknięć. Mi fachowcy tak polecili, moim zdaniem wyszło mi to na dobre.
  4. U mnie są belki co 90 cm wymiar 10x20cm na nie są kręcone bezpośrednio OSB 25mm. Łączenie OSB tylko na krokwi w połowie jej grubości. Używałem wkrętów ciesielskich 4x70mm, co 15cm wkręt. Całość stanowi solidną konstrukcje na graciarnie. Jestem zadowolony, bałem się, że będzie się uginać ale jest super, a odchyły są praktycznie niewyczuwalne. Polecam ci 25mm grube, różnica w cenie niewielka a stabilność o wiele lepsza. Co do obciążenia stropu tymi płytami to jest ona niewielka kolego "samotnik" ponieważ jedna płyta 25 mm waży 45kg/3m2 co daje około 15kg na/m2, co to za waga biorąc pod uwagę, że ludzie leją betonowe stropy na parterówki ważące kilkanaście ton...
  5. Kobieta sama , bez wsparcia budująca dom to istny raj dla nieuczciwych wykonawców. Są wyjątki, że kobieta się zna ale temat ryzykowny.
  6. Możesz układać z przesunięciem takim jakie ci się podoba. To nie są panele gdzie musi być odpowiednie wiązanie na przesunięciu. Dlatego układaj jak ci się podoba. Ja takie płytki jak twoje układałem z przesunięciem o połowę długości tj. 1 rząd zaczynałem od połówki 2 rząd od całej i tak na przemian.
  7. Jeżeli ściany są bardzo nierówne rozważył bym przyklejenie płyt KG po całości a na nie płytki na grzebień. 2 opcja obrzutka tych ubytków zaprawą cem-wap i lekko zatrzeć. Wszystko zależy jakie to nierówności.
  8. W dzisiejszych czasach nie ma sensu oprócz samego murowania używać betoniarki. Do zalania schodów wolałbym zamówić porządny beton B 20 w ilości np 1 czy 2 m3, który wyleją z gruszki pod domem na folie i przewieźć go taczką na te schody.. Czas krótszy, jakość betonu nieporównywalna.
  9. Szlaufwaga-poziomica wodna albo poziomica laserowa za 200zl, która przyda ci się do wielu prac ( najlepiej pracuję się z nią w lekkim półmroku, wtedy lepiej widać wiązkę)
  10. Szlaufwaga- czyli poziomica na wodę albo mpoziomica laserowa
  11. A ile deweloper płacił tym chłopcom?, może tu była przyczyna zwiania ich?
  12. Tyle, że za biurkiem często się zarabia dużo mniej niż w budowlance, nie mówiąc już o monotonii, kolesiostwie, kumoterstwie panującym w wielu nawet urzędach za 2 tyś zł. . . .Czasy w budowlance, są dobre i fachowcy się cenią, co za tym idzie ciężko o terminy
  13. Płyteczki prezentują się ładnie, wrzucaj zdjęcia uwielbiam prace glazurnicze ;D. Pytanko mam, co to za puszka elektryczna na przedostatnim zdjęciu obok rur wychodzących ze ściany, mam nadzieje, że to nie gniazdo tak blisko baterii?.
  14. Po co ty się zajmujesz dziennikiem budowy?, od tego jest twój kierownik budowy. To on ma uprawnienia i wiedzę co jak gdzie i kiedy wpisać. Ogólnie w papierach musi grać a każda instalacja zakończona jest protokołami odbiorów tj elektryka, hydraulika, kominiarz, inwentaryzacja powykonawcza geodety i zapewne twój kierownik wpisze daty z tych protokołów. To że fizycznie prace były wykonane kilka dni wcześniej nie ma żadnego znaczenia. Swoją drogą to twój kierbud nie może za ciebie tego złożyć w Urzędzie?, w razie wyjaśnień czy niejasności wyjaśni co i jak i tyle. Poza tym to on powinien wiedzieć co ci jest potrzebne do złożenia wniosku o zakończenie budowy.
  15. Rury podczas poboru wody pracują, rzucenie ich sobie luzem w styropian może spowodować rozszczelnienie gdzieś na zgrzewie.W ramach ciekawostki dodam, że wodociągi podczas odbioru przyłącza wody wymagali aby rura idąca do wodomierza była w otulinie i trwale przymocowana np. do ściany żeby podczas poboru nie wchodziła w jakieś wibracje, drgania. Jak sobie popatrzysz na prace hydraulików to widać, ze w 99% robią tak jak ci mówię ale wiem, że mądrzy inwestorzy cudują kombinują a nie mają pojęcia, że pewne prace obwarowane są odgórnymi zasadami. Idąc twoim tokiem rozumowania to możnaby kocioł owinąć wełną szklana, czy skalną żeby strat nie było, a na komin założyć czapke i szalik
  16. Rury których poruszamy temat są rurami zasilającymi-częstego poboru wody. Przy poborze wody rury takie mimo wszystko pracują i lepiej jak leżą na stabilnym podłożu. Rura w otulinie ie ma wielkich strat, ale to moje zdanie. Co do ułożenia tej rury na 10cm styropianie i spowodowanie dogrzewania posadzki latem, to już wole na chudziaku rure mieć i mieć trochę strat.
  17. Moim zdaniem twór hydraulik robi prawidłowo, bo rury o których piszesz są to rury główne z ciepłą i zimną wodą. Rury te zatem powinny być w miarę trwale przymocowane do podłoża np. opaskami lub drutem wiązałkowym a chudziak jest dobrym podłożem aby to zamocować. Na chudziaku pod tymi rurami hydraulik powinien rozłożyć folie,a docelowo później powinna być fola na całym chudziaku. Jeżeli chodzi o straty ciepła to moim zdaniem są one znikome, aczkolwiek wiem, że dziś panuje trend aby za wszelką cenę dom był jak najbardziej szczelny, ale nie popadajmy w paranoje, bo niedługo zamiast szyb w oknach będziemy styropian montować.. Dodam jeszcze, że umiejscowienie tej rury w styropianie spowoduje, że latem będzie ci podłogę dogrzewać, a ta rura ma inne przeznaczenie i służy do doprowadzenia wody do kranu i powinna być odizolowana od rur do podłogówki które grzeją.
  18. Bardzo wiele czytałem o WG i muszę autorowi wątku pogratulować rozwiązania, bo jest trafne. Śmieszy mnie jak nagle 99% ludzi wie i zna wszystko na temat działania WG i krytykuję autora pisząc, że to oczywiste...NIe raz to oczywiste sprawia największe problemy, a prawda jest taka, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z opisem o podnoszeniu temp w pomieszczeniach aby poprawić przepływ powietrza.
  19. Pękniecia samego tynku mogą wynikać z jego grubości, właściwości za tłusta za chuda zaprawa, może być też od temperatury, za szybko jak schną to pojawiają się rysy. To wszystko jednak da się ogarnąć np uniflotem czy zwykłą gładzią. To jednak co widać u ciebie wygląda raczej na pękanie ścian a nie tynku. Poza tym budynek nowo wybudowany siada i pracuje, zaszpachluj te ryski i pomaluj i zobaczymy, może problem zniknie.
  20. Mały fajny domek, jeśli chodzi o mnie to lubię przytulne parterowe domy do 100m, u ciebie zastanowiłbym się jeszcze nad rozkładem mieszkań, bo biorąc pod uwagę fakt niewielkiego metrażu domu to 17m2 przeznaczonych na holl, korytarz i schody to trochę dużo , zamiast mało użytkowych schodów na strych nieocieplony pomyślałbym o schodach strychowych (drabina z włazem usytuowanych w korytarzu i już masz 6m2 na plus. Namawiał bym cię na garaż w bryle domu. Będziesz miał miejsce na klamoty, majsterkowanie i nie będziesz stawiał blaszaków czy też szpetnych komórek na działce. Jaki planujesz strop? i z czego będziesz budować?
  21. Dobrzy fachowcy mają już termny zaplanowane na cały rok, czasem nie jest możliwe przesunięcie o te 2 tygodnie.
  22. Strasznie się zastanawiasz kolego.. Ogólnie zasada przyjęta jest taka, że prace mokre wykonuje się w temperaturze powyżej 5 stopni C. W praktyce z 30% domów powstaje w warunkach zimowych, bo inaczej brakło by czasu w sezonie. Jak dla mnie trochę ryzykujesz ale możesz się zabezpieczyć poprzez dogrzanie domu i w razie mrozu masz problem z głowy. Prognoza na przyszły tydzień zapowiada się dobra, mróz ma już puścić ale nikt za ciebie decyzji nie podejmie przecież. Ja robiłem tynki w listopadzie też się zastanawiałem czy warto i nie żałuje że zrobiłem .
  23. Jeśli masz okna i drzwi to w środku żeby weszło ci na minus to musiałoby być poniżej -10. Od wtorku mróz ma już puszczać i wtedy niech wchodzą. Ty zaopatrz się w jakąś nagrzewnice albo kozę do grzania i jak w środku spadnie temperatura w okolicy 0 to wtedy dogrzewaj dom. Prawda jest taka, że tynki lepiej by schły wolniej w chłodniejszej temperaturze niż za szybko w upalne dni, bo wtedy pękają, odparzają itd.
  24. Jak są tacy mądrzy to niech robią ale tylko po spisaniu umowy, że w razie pęknięć, odparzeń poprawia na swój koszt. Tak od siebie to radzę ci poczekać do momentu kiedy w nocy temperatura nie będzie spadać poniżej zera.
  25. Co do montażu płyt polecam lekturę poniżej: http://porady-montera.eu/bledy-montazowe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...