Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Renoir

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Renoir

  1. Dziękuję za odpowiedzi. Chciałem też zapytać, czy przez to, że ta wanna nie będzie przyklejona a jedynie otulona folią, to nie będzie "jeździć" i skrzypieć? Czy to będzie stabilne?
  2. Witam, planuję zastąpić nogi wanny podmurówką, gdyż są zbyt krótkie. Tymczasowo stoją na cegłach, wanna przy wchodzeniu do niej skrzypi i minimalnie się porusza. Ponieważ chcę, by wanna sięgała poziomu kafelek na ścianie (poniżej poziomu krawędzi wanny ich nie ma, były kładzione pod wysokość starej wanny), muszę wymyślić coś zamiast tych krótkich nóg. Postanowiłem więc (idąc za radą sprzedawcy ze marketu budowlanego), że w miejscach, gdzie miały stać nogi, podmuruję wannę bloczkami betonowymi Ytong. Bloczki między sobą skleję klejem do glazury, natomiast między nimi a podłogą oraz między nimi a wanną podkleję grubą warstwą silikonu uniwersalnego (żeby w razie nagłego demontażu łatwo było to wszystko rozebrać). Taką dostałem poradę i chciałem zapytać, czy to byłoby stabilne i wytrzymałe? Czytałem też na kilku forach, że coś takiego dobrze jest zrobić ze styropianowych bloczków, a przestrzeń pomiędzy nimi a wanną wypełnić pianką niskoprężną i pod wannę podłożyć folię, gdyby trzeba było ją zdemontować. Czy ta folia nie sprawi, że wanna będzie trochę "pływać"? Dodam jeszcze, że wanna stoi pomiędzy trzema ścianami, jest dokładnie wymiarów wnęki, w której stoi, nawet trzeba było trochę spiłować ścianę, żeby weszła. Montowana była jakiś czas temu przez inną osobę i prawdopodobnie nie jest zainstalowana na haczykach dołączonych do nóg (i raczej się zawieruszyły), więc chciałem zapytać, czy zaczepianie wanny na tych haczykach do ściany jest konieczne, czy też, jeśli jest wymiarów wnęki, jest to niepotrzene? Który ze sposobów jest lepszy? I czy są jakieś wady takich wykonań? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
  3. Dziękuję bardzo za poradę. Co więc byś poradził na te rurki? Rzeczywiście, są z marketu i w dodatku klejone na szybko. Czy lepiej będzie zastosować inne, np. miedziane? Czy będzie to robota bardziej dla specjalisty? Nie ukrywam, że na remontach tyle się znam, co pomagałem tacie, a bardzo bym chciał, żeby to było solidne i nie trzeba było tego znowu kuć po dwóch latach. Dodam jeszcze, że nie cała instalacja jest odkryta. Część, choćby ta nad ubikacją, jest pod płytkami. Czy zaprawa w pianie jest tak wytrzymała jak ta standardowa? I jeszcze, siatkę zbrojącą wtopić w zaprawę pod instalacją, czy już pod samymi płytkami?
  4. Witam! Mój problem polega na sporej wielkości dziury w ścianie pomiędzy łazienką a kuchnią. Jest to ściana z instalacją wodną, dziura powstała jakieś 1,5 roku temu. Przeciekały rury, mój ojciec zdecydował się na kucie ściany, niestety jakiś czas temu zmarł i zostałem z taką dziurą. Po drugiej stronie jest zlew kuchenny i zmywarka. Po stronie kuchni, nad zlewem, wystaje ze ściany instalacja elektryczna lamp łazienkowych. Wciąż mam gruz z tej ściany, nie wiem, czy na coś się przyda. Moje pytanie brzmi: jak to ugryźć? Czym i jak zamurować, żeby było bezpiecznie i wytrzymale, oczywiście po odnowieniu instalacji wodnej? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...