Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    572
  • Rejestracja

O Pod

  • Urodziny 18.12.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    GOP
  • Kod pocztowy
    44-120
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pod's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Witam

    Na jednym z wątków zauważyłem, iż mamy takie same pompy ciepła oraz domy. Czy jest możliwość wymienić się obustronnie zapytaniami i spostrzeżeniami?

    Pozdrawiam

  2. Miałem frez asfaltowy na drodze dojazdowej przez kilka lat i jest to najwieksze gowno. Nie zlało sie w żaden alfalt, swietnie wypłukuje to woda podczas duzych opadów, w miejscu kałuż powstają ogromne dziury. Do tego w suche letnie dni nawierzchnia niesamowicie sie kurzy i po przejechaniu auta mamy chmure syfu w promieniu 20metrów. Rownoległa droga zrobiona jest do dzis z tłucznia i tam takich problemow nie ma.
  3. Każda działka zanim nie odda sie na niej budynku jest orna. Te wszystkie dzialki w oglodzeniach które nazywane sa umownie budowlanymi to też są działki orne, tyle tylko że w MPZP mają "M" lub WZ.
  4. Przecież na te wszystkie pytania są juz odpowiedzi w tym wątku, wystarczy poczytać pare stron wstecz. Legary łączy się kątownikami i odpowiednimi wkrętami do zastosowań na zewnątrz czyli przynajmniej ocynk, dla bogatszych nierdzewka która przeżyje to drzewo kilka razy. Nie ma problemu z trafieniem szpilkami, jeśli przy zalewaniu słupków puści się sznurek w lini przyszłych legarów. Nie polecam legarów o szerokości 5cm bo tolerancja na trafienie szpilką idealnie w środek jest bardzo mała.
  5. Ja łączyłem kątownikami ciesielskimi tylko wiekszymi niz kolega pokazał wyzej. Idealne sa tkaie 55x55mm. Niestety idzie tego od pieruna, chyba z 80 zuzylem ale na necie mozna kupic w okolicach 1zł, w marketach kosztuja 3-4 razy wiecej. Szpilki zatapiałem podczas zalewania słupkow betonowych. Kotwy chemiczne są bardzo drogie i na 22 slupki poszloby kilka. Poza tym wiercenie itp... Teraz chce ten taras częsciowo zadaszyć i znow bede musial z 2 czy 3 slupki wylać. Musze sie tylko zdecydować czym to pokryć ale chyba jakiś materiał wygra w formie rolety rzymskiej lub cos podobnego.
  6. Wielkie mi halo Przecież tak sie buduje polowe domów na wsiach , zwlaszcza na wschodniej ścianie PL. Prawdziwy elektryk nigdy sie nie pojawia na budowie. Liczy sie przyoszczedzona kasa.
  7. wszystkie poradniki i zalecenia jakie widzialem nakazywały stosowac drewno tego samego gatunku bo tak samo pracuje na wilgoć itd. Różnice w drzewie mogą powodować potem skręcenia i skajnym przypadku pęknięcia. Ale wiele osob brało to na klate i chyba tragedii nie ma.
  8. jako główne legary dawalem belki 9x9 podparte co okolo 1.3m i mysle że max to 1.5- 1.7m na taki przekroj. Wolałem dać szerszą belke bo stoując taka o szerokosci 5cm jest mało mięsa po bokach i musisz idealnie szpilką trafić w środek belki przy montażu. No i łatwiej łapać się kątownikami łączyć legary z łatami. Poza tym potem łaty mają wieksza powierzchnie podparcia. rozumiem twoj dylemat bo rycie w ziemi wymieszanej z kamieniami po budowie to była najmniej przyjemna czesc budowy tarasu.
  9. Pod

    Konstrukcja wiązarów - za niski okap

    przecież to koszmarne koszty bedą a efekt i tak daleki od oczekiwań. Chyba trzeba sie przyzwyczaić. Domek w stylu krajów poludniowych gdzie wysuniete niskie okapy mają ograniczać nagrzewanie domu od slonca, no ale u nas nie ten klimat. Generalnie to w lato i w zime bedzie ok (slonce i tak jest nisko), najgorzej wiosną i jesienią gdzie slonca bedzie brakować i bedą słabe odczucia wizualne z wnętrza domu. Wylewki troche poprawia efekt, podloga pojdzie z 20cm do gory i osoba wysoka nie bedzie widzieć dachu/podbitki z każdego miejsca w budynku.
  10. Że co ? 10 razy wiekszy ? 3/4 ludzi ma na parterze płytki a na pietrze panele/drzewo i jakos problemów z regulacją nie ma żadnych jeśli nie skopali srednic rur zasilających rozdzielacze. To że kamień o temperaturze 30C w odczuciu jest cieply w dotyku a panel o tej samej temperaturze neutralny to juz inna sprawa.
  11. Odstępstwa zdarzają sie niezwykle rzadko i na pewno nie na kolor dachu... bo jak chcesz to odstepstwo uzasadnić w urzedzie? "kolor mi sie nie podoba" ?
  12. dokladnie, wiekszosc ludzi nie buduje juz dla jednej rodizny 250m2 jak było modnie w latach 80i 90tych. Nie każdy ma wielką dzialke ktora może poryć pod DZ. Nie każdy ma ochotę bawić sie i ryzykować budowe DZ we własnym zakresie. Przy spełnieniu ilus tam warunkow i wycenie kosztowej nie wiekszej niż kilka tysiecy od PW można mysleć o gruntowej, Tylko przeważnie okazuje sie że ta gruntowa bedzie o 15-20k droższa i zwroci sie po 30latach wiec s-f i zero ekonomii.
  13. Co do koloru dachu to wiele osob ryzykuje i mimo że w projekcie deklarują kolor zgodny z MPZP to potem budują inny. Zwykle to przechodzi. KB nie zglosi i jak sąsiad nie zakapuje to odbior bedzie. Nie slyszalem jeszcze o przypadku w tym kraju żeby kazali komus dach rozbierać czy malować bo kolor nie byl zgodny z MPZP. Natomiast zmiana konstrukcji dachu to nie wiem jak przeszla.... łapówki w urzedzenie albo KB ktory wszystko podbija, nawet jak nie ma nic wspolanego z projektem.
  14. Ok dla jakiegoś bohatera domu co chałupe sam postawił to może i DZ pod gruntową też przygotuje i może nawet znajdzie kogoś kto mu podlaczy pompe i da gwarancje (bedzie b ciezko). Wtedy może koszty gruntowej bedą jedynie o pare tysiecy większe. Ale badźmy realistami, 99% ludzi szuka firmy która mu zainstaluje, uruchomi i da gwarancje i wtedy cena robi sie o kilkanascie tysiecy (czasem ponad 20) wiecej. I to nie ma prawa sie zwrócić. Więc ekonomicznego uzsadnienia nie ma żadnego. Jedynie ten hałas i pudło za domem, ale mało komu to przeszkadza.
  15. Stojąc z boku pompy nawet 2m od niej spokojnie mogę rozmawiać, niezależnie od czestotliwosci. Na pewno nie masz wentylara uszkodzonego ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...