Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vitobieda

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vitobieda

  1. "Kolego" nie wiem czy zauważyłeś to tematem tego wątku jest pompa Sofath. Wiem ze jest konkurencja na rynku ze trzeba promować swoje , ale wydaje mi sie ze są pewne zasady , np. takie : nie pisz bzdur, nie wprowadzaj w błąd czytelników . Piszesz że w waszych warunkach gwarancji macie zapis " ..co 24 miesiące odseparować olej o gazu, napełnić ponownie ...itp" , ale jak napisałem wcześniej tematem tego wątku są pompy SOFATH , a oni takiego warunku nie mają i z tego co wiem nie przeszkadza im to udzielać 5 letniej gwarancji. Po drugie Więc znowu przypomne jaki jest temat tego wątku :SOFATH. SOFATH sprężarki montuje wewnątrz budynku , a nie w studzience na zewnątrz. A juz nie bardzo wiem o co chodzi z tym palnikiem !!!!!!!!! . Może w waszych pompach w których" " ..co 24 miesiące odseparować olej o gazu, napełnić ponownie ...itp" są jakieś palniki , może na eko-groszek ?? A może chodzi o palnik którym trzeba odmrozić te 2 metry śniegu i lodu przy -30 C.A może Ty dawałeś w palnik i tak Ci się napisało przy okazji pisania tych bzdur.
  2. Wiem że Lasek pytał o te dwa modele ale jeśli w folderze producent pisze, że konkurencja czegoś nie ma to już brzmi to dla mnie dziwnie. Można sobie pisać, że nasz produkt jest super bo ma taki regulator i myślę, że to wystarczy. Zresztą dyskusja na temat folderów też jest bez sensu Często zdjęcia przedstawiają super kotły powieszone na ścianie a jak klientowi instalator zamontuje w kotłowni z całym osprzętem to klient jest mocno zdziwiony, że nie jest to tak jak na folderze. Co do dużej pojemności wodnej kotła, to niestety nie zawsze jest tak różowo w praktyce gdzie użytkownicy mają różne dziwne pomysły i czasami kocioł się przegrzewa wielokrotnie bo ktoś zapewnia odbiór ciepła tylko na drabince w łazience przy 20kW kotła. Świadomy użytkownik to coś co nie występuje w przyrodzie zbyt często trochę już nie na temat pozdr adam i tak sobie jeszcze myślę, że większa pojemność wodna przy przepływowych kotłach też raczej wpływa pozytywnie niż negatywnie. Sprzeczacie sie o ilość wody w kotle a nie podaliście ile wiecęj ma w sobie wody ten Viessman, a jeśli ma to co da ten litr wody wiecej przy jednej drabince w łazience? nic. Ważniejszy jest parametr mocy minimalnej i tutaj de de dietrich ma znaczna przewagę nad Viessmannem . DD 5,4KW V-9KW
  3. vitobieda

    MCR 24 DE DIETRICH

    Jeśli masz wodę twarda , a chyba masz jeśli montowałeś zmiękczacz, to lepiej tak.
  4. vitobieda

    MCR 24 DE DIETRICH

    Serwisant pieprzył 3 po 3. W instrukcji są podane wymagane parametry wody więc poszedłem do znajomej chemiczki o poradę. Dowiedziałem się, żze w naszych wodociągach płynie woda spełniająca te parametry i nie ma potrzeby dodawania czegokolwiek. Oczywiście są miejsca gdzie woda odbiega nieco od tych parametrów i wtedy trzeba dodać jakąs tam ilość środków "uzdatniających" podobnie jak do ON zimą trzeba dodać śsrodków antyparafinowych żzeby diesel mógł jeździć podczas mrozów. Twoja znajoma miała na mysli parametry dla wody spozywczej, a twardosc wody spożywczej moze być trzy razy mniejsza od tej która podana jest w instrukcji i warunkach gwarancji czyli ok, ale moze być prawie trzy razy wyższa od maksymalnej twardości wody podanej w instrukcji i wtedy nie jest ok. a nawet jest bardzo nie ok. W mojej okolicy jest wieś której jedna częśc jest zasilana nitką wodociagową gdzie twardość jest ok 10 st niemieckich czyli woda miekka , a druga część ma inną nitke wodociagową gdzie twardośc jest pow. 25 stopni. Takze serwisant nie pieprzy 3 po czy, no moze tylko w tym fragmencie gdzie mówi ze miękką wodę mozna uzyskać tylko w warunkach labolatoryjnych, ja mam przenośny zmiekczacz i jesli klient sobie życzy napełniam instalację. Parametry wody w instalacji kotłowej to nie jest wymysł De Dietricha , wszystkie firmy produkujące kotły mają wymogi w tym względzie. Ale uczulam kocioł MCR jest szczególnie wrażliwy na nie dotrzymanie tego warunku , chodzi o budowę wymiennika i następne ale to takie ze ten sam wymiennik stosują też inne firmy produkujące kotły.
  5. W De Dietrich jest tak ze "centrala" DOPŁACA do uruchomienia, a uruchomienie powinna zapewnić firma sprzedająca , czyli np. zlecic tę czynność(płatną) osobie która potrafi to zrobić i się pod tym podpisze na karcie gwarancyjnej, nie koniecznie musi być to serwis gwarancyjny DD.Płaci osoba zlecająca( czyli w domyśle firma sprzedająca).Jeśli nie uzgodnisz tego ze sprzedawcą i sam zlecisz uruchomienie kotła możesz się liczyć z żądaniem zapłaty za uruchomienie .
  6. Do obsługi ogrzewania podłogowego ( czyli siłownika zaworu miesząjacego)automatyka w MCA potrzebuje tylko czujnika obiegu mieszaczowego AD199, reszta jest juz zamontowana fabrycznie. Rozbieżność moze wynikać z tego że poprzednia wersja automatyki w kotłach MC którego MCA jest "następcą" do obsługi każdego dodatkowego zaworu mieszającego wymagała płytki uzupełniającej , w MCA jeden obieg dodatkowy jest juz zamontowany standardowo i trzeba dokupić tylko czujnik AD199. Inny powód może być taki że druga oferta może zawierać rowiazanie gdzie oba obiegi i grzejnikowy i podłogowy ma byc regulowany za pomocą zaworów mieszających .W takim wypadku do jednego obiegu potrzeba czujnik AD 199 a do drugiego dodatkowej płytki(jak napisałeś zestawu AD 249) .
  7. Rozwiązanie z pojedynczą rura jak najbardziej prawidłowe. Sprzedawca ma racje lepiej dodatkowy tysiąc mieć w kieszeni niż w kominie, no moze nie 1000 a 950, bo sprzedawcy za dobrą radę flaszka się należy.
  8. BRAWO. Też nie mam zamiaru i tez uchodzę za dziwaka. Normalni są ci którzy maja "salon" 20m2 i pól tego salonu zajmuje kominek obudowany jakimś "dziełem" sztuki . Pieprzyć kominki !!!!Do dziwaków należy przyszłość !!
  9. Kocioł upierdliwy w czyszczeniu, pękające ceramiki i tzw. deflektor który urywa się mocowania spada na palnik po czym się topi. Też kiedyś sprzedawałem ale nie lubię słuchać narzekań klientów więc przestawiłem się na Ling Duo i tu jest ok. Generalnie Combi jest to taki "mutant" połączenie kotła koksowego z palnikiem retortowym.Proponuję przycisnąć sprzedawcę , kupiłaś od niego kocioł więc niech Ci przyśle serwis albo zabiera kocioł.
  10. Z tego co mi wiadomo to w Klimoszu jest tak ze uruchomienie powinien zapewnić sprzedawca/ ja zapewniam/ale nie sprzedaję Combi bo za duzo z nim problemów, i nie uruchamiam kotłów nie zakupionych u mnie. Proponuje zwrócić sie do sprzedawcy, albo zwrócić mu kocioł..
  11. Lenistwo. Prościej jest zamontować naczynie przeponowe w kotłowni niż ciągnąć dodatkowo rurę wznośną i bezpieczeństwa do naczynia otwartego które umiejscowione jest czasami dwie kondygnacje wyżej, dodatkowo jeszcze rura przelewowa, kupa roboty panie.Lenistwo idzie w parze z głupotą. No jest jeszcze jeden powód.Niektórzy nie wiedzą jak to zrobić, szczególnie ci wyuczeni lub przyuczeni w latach dziewięćdziesiątych gdy nastała moda na układy zamknięte w związku z wypieraniem kotłów "węglowych" przez kotły gazowe i olejowe.
  12. vitobieda

    Instalacja CO

    Mam pytanie odnośnie tej ceny . Vat 7% jest liczony w przypadku sprzedaży urządzenia razem z montażem, czy u Ciebie montuje kotłownie ekipa z Fakory? bo piszesz że kupiłeś po wielu negocjacjach bezpośrednio u producenta ze stawką 7%.
  13. no to teraz materiały na pewno nie stanieją.Budujemy stadiony.
  14. Nie wiem co na to przepisy , ale wentylacja a raczej kanał wywiewny moim zdaniem powinien byc w pomieszczeniu gdize jest zamontowany kominek. Kanał ten tak jak w przypadku kotłowni jest nie po to żeby kominiarz miał się do czego przyczepić albo żeby miał do czego przystawić zaplniczkę ale ma on za zadanie usuwać spaliny które mogą ew. dostać się do pomieszczenia. Równie dobtrze mozna powiedzieć ze kanał wywiewny jest zbędny w kotłowni.
  15. rzeczywiście mało widziałeś ale pociesz się, mało jest takich kotłów Są normalnie dopuszczone do sprzedaży teraz czy piszesz o zabytkach ?? Są normalnie dopuszczone do sprzedaży, bo niby czemu nie miałyby być.
  16. E tam ja się nie czepiam. Porównaj moc któa jest wyświetlana na panelu z przepływem na gazomierzu . Moc minimalną możesz wywołać z Diematica niezależnie od tem zew.
  17. Masz racje jest mało, które modulują od 4%, ja nie słyszałem o zadnym.Minimalna moc MCR to ok. 20% mocy znamionowej. A jaki to typ DD który schodzi do 5 KW przy nominalnej 130 kw? 12 tys to zależy jak skonigurowana jest automatyka. C 210 ECO, a od 4 % modulują Inovensy jak będę na kotłowni to zrobię zdjęcie C 210 ECO moc przy param .80/60 min. 12KW max.120KW moc przy param. 40/30 min.13,5 KW max. 129KW Innovens MC 25 moc od 4,25 KW do 25 KW czyli 17% Mc 90 15,8KW do 89,5 KW czyli ok 17 % http://www.sciaga-online.pl/praca.php3?temat=matma&id=1944
  18. Masz racje jest mało, które modulują od 4%, ja nie słyszałem o zadnym.Minimalna moc MCR to ok. 20% mocy znamionowej. A jaki to typ DD który schodzi do 5 KW przy nominalnej 130 kw? MCR to następca kotła AVANTA .Został on wyposażony w naczynie wzbiorcze i zawór bezp /czego nie miała AVANTA/ oraz zmienioną automatykę. Kilkanascie zamontowałem jak narazie zadnych problemów. Czy poradzi sobie z 170m2 i cwu dla 3 osób? - spokojnie. 12 tys to zależy jak skonigurowana jest automatyka.
  19. A co to znaczy "naciagania polskiego prawa przez kotły Wiadrusa "???
  20. Ty najlepszy doradca na tym forum.Bude liczysz pod kątem strat ciepła programem powszechnie nazywanym w skrócie OZC. OZD to obliczasz zapotrzebowanie na DYM podczas parapetówy rzeczywiście, masz rację, nastąpiła literówka ale dwa posty później napisałem co to jest, czyżbyś miał problemy, z rozumieniem tekstu uosiu Ty najlepszy doradca coś taki nerwus? Oczywiście że czytałem i z twojego wyjaśnienia " dwa posty dalej" wynika że OZD to " obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło" Także pozwoliłem sobie poprawic miszcza któremu omsknoł się paluszek na klawiaturce.
  21. Niepotrzebnie montowałeś w domu kocioł parowy.
  22. Ty najlepszy doradca na tym forum.Bude liczysz pod kątem strat ciepła programem powszechnie nazywanym w skrócie OZC. OZD to obliczasz zapotrzebowanie na DYM podczas parapetówy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...