Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

amatorbudowlany

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez amatorbudowlany

  1. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Świetny pomysł, a czy wiesz które będą najlepsze w tej sytuacji? Może proszę o zbyt wiele, ale na prawdę nie wiem, jak to ogarnąć. Te stopy mają różne kształty. Które sprawdzą się najlepiej pod progiem
  2. Drzwi są zamontowane. Z zewnątrz jest zrobiona elewacja, wewnątrz są tynki. U góry układam już styropian i szukam sposobu, żeby wybrnąć z tej sytuacji, bo trzeba wziąć się za dół. Drzwi są raczej ciężkie, bo jedne to aluhaus, a drugie kmt 85. Wariant z poszerzeniem raczej się nie uda, bo nie byłoby jak tego włożyć pod próg. W jednych drzwiach jest 4 a w drugich 5 cm. Może jakis inny pomysł
  3. Czołem wszystkim. Sprawa wygląda następująco. Mam zamontowane drzwi zewnętrzne. Przez nieuwagę podmurowano je zbyt nisko. Pomiędzy progiem a ytongiem jest szczelina 5cm tymczasowo wypełniona pianą. Ościeże z jednej i drugiej strony spiera się na drewnianych klockach. Teraz trzeba wyciąć pianę i wkleić/wsunąć bloczek. Moje pytanie jest następujące: czy te drewniane klocki zostają, czy należy je wybić i wsunąć bloczek po całej szerokości. Te klocki pełnią funkcję zapierającą, ale co w przypadku, kiedy zmurszeją... Jakieś sugestie, podpowiedzi?
  4. A czym klej zabezpieczyć?
  5. Cześć wszystkim. Dom nowy. Scianka fundamentowa (cokół) wymurowana z bloczków. Ocieplona styropianem 15cm. Na tymże cokole docelowo znajdą się granitowe płyty. Jadnakże z przyczyn finansowych dopiero za jakiś bliżej nieokreślony czas. I teraz moje pytanie: Czym zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi klej na styropianie? Góra pomalowana jest gruntem podtynkowym (armasil). A cokół coby ten granit potem nie odpadał, to czym machnąć? A i jeszcze jedno, jak już mi to pytanie tak dobrze idzie... Czy potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie na styro, żeby styropian nie odpadł razem z tym granitem? Widoczna wysokość cokołu to 60cm, reszta w dół zasypana kamieniem drenażowym. Pozdrawiam
  6. To, że za pracę należy się zapłata jest bezdyskusyjne. Rozumiem te 73mkw okien x stawka robocizny, bo otwory obrobić trzeba. Zdziwiły mnie natomiast 54m3 (270mkw) styropianu, a samych ścian jest 185. Elewacji w sumie jest 255mkw (nie odliczając okien), a robocizny naliczyl 293mkw. Nie zweryfikował, ani okien 6mkw, ani bram garażowych nic kompletnie. Dlatego poprosiłam o opinię, bo już zgłupialam.
  7. Ale mkw okien liczymy usługa+materiał, czy mkw za samą usługę
  8. Cześć, ja jeszcze w temacie robocizny chciałabym zapytać. Najwyżej mnie zbanujecie;) Pytań i forów nt metrów na elewacji jest wiele i w 99% odpowiedź taka sama - wykonawcy metrów nie odliczają. Rozumiem, bo w tej cenie liczy się obróbkę okna. Proszę mnie źle nie zrozumieć - ja nie chcę za żeby ktoś pracował za darmo. Powiedzcie szczerze, jak to się liczy, biorę to na klatę. Stan faktyczny: elewacja z oknami 255mkw okna 73mkw ścian do ocieplenia jakieś 185mkw liczę +margines Dostałam jednak wycenę usługa +materiał (pomimo tego, że zaznaczyłam, że z materiałem moim chcę (med-bud;)) Wykonawca zaznaczył, że ma zniżki i będzie taniej. I tak: Styropianu 54m3 - czyli 270mkw Usługa 293mkw:jawdrop: ?? Po mojemu jakoś dziwnie, ale może się nie znam. Pytam mądrzejszych. Może tak się powinno liczyć, a ja sknera:rolleyes:
  9. Pytanie odnośnie drzwi aluhaus elite. Wariant klamko-pochwyt. Wychodzę po list do skrzynki. Drzwi się zatrzaskują - życie. I co? Jest tak jakiś przycisk dzień/noc, czy jakieś inne rozwiązanie bezkluczowe pozwalające wrócić do domu? Nie myślę o sensorze dotyku, bluetooth, klawiaturze, czytniku linii papilarnych, bo są zbyt drogie. Czy to możliwe, żeby drzwi za 12k miały takiego zonka? Proszę odp, bo zależy mi na czasie. Muszę zamówić jak najszybciej, bo elewację dopinam.
  10. A system to klej + siatka + klej, czy klej + siatka + klej + grunt + tynk Dotychczas myślałam, że kupię termonium 031 plus ich kleje i siatkę. Ale gdybym zdecydowała się na etixx, to jakie radzicie kleje?
  11. Potrzebuję wiedzieć taką rzecz. Czy decydując się na etixx muszę brać kleje knauf? Znajmemu spękała cała elewacja. Klejone na ramkę, kolkowane, praca ok. Nic nie ugrał, bo producenci się wykrecali, że nie wszystko było robione ich materiałem. Więc chciałabym wiedzieć dokładnie, jak to jest? Co musi być od tego samego producenta, a co niekoniecznie I jeszcze, co myślicie o klejach knauf?
  12. Bardzo chętnie wrzucę zdjęcia, ale u nas dziś pada. Niby dobrze, bo susza okropna, ale kurde - ściana z zewnątrz mokra. Takie zdjęcia na nic się nie przydadzą chyba. Proszę o cierpliwość
  13. Taka sytuacja. Dom budowany w 2017, czekał na swój dach całą jesień. Dach skończony w styczeń 2018. Ściany miały prawo pozamakać. Na ścianie zewnętrznej (ale od wewnątrz) wielki zaciek wody, tak jakby przesączała się pomiedzy stropem a scianą. Nie wbudziło to mojego niepokoju. Coś musiało stać się z tą wodą. Sciekła i tyle. Ale o dziwo na parterze pierwszy bloczek leżący na płycie też okazał się przemoczony???? Dziwne, bo sąsiednie już nie. I tak w kilku miejscach. A murowane było tak: na płycie papa (dobra, gruba), na papie cegła klinkier pełna, na cegłę bloczek porotherm, na bloczku folia fundamentowa, i dalej już normalnie. O ile wtedy nie było to takie dziwne, o tyle popadało dziś pierwszy raz od kilku miesięcy i znowu to samo. Gdzieniegdzie przemaka pierwszy bloczek na płycie, który niemal cały z zewnątrz przykryty jest styropianem z docieplenia fundamentów, oraz pomaziany dysperbitem. I ten glut na ścianie zewn (wewnątrz domu) też przemoczony lekko. Boję się, że jeśli położę tynki, to albo się odparzą, albo będą wykwity wyłaziły. Co z tym fantem zrobić????? Czy to jest normalne? Skąd ta woda wewnątrz? Czy to możliwe żeby ekipa nawalila... Materiał Porotherm Wienerberger 25p+w, gotowe kształtki wieńcowe, strop teriva keramzyt. Help!
  14. Może podpowiecie mi jakieś argumenty do podania w trakcie "negocjacji" z ZE?? Nie zakładałam żadnych komplikacji, ta lokalizacja nie znajduje się na końcu świata, lecz pomiędzy zabudowaniami. Sądziłam, że sytuacja jest rutynowa. Potrzebuję ten prąd na kwiecień/maj. Na jakie argumenty powołują się inwestorzy z takimi dylematami, jak ja???
  15. Ja to mam dopiero zagwózdkę. Wszystkie powyższe pytania wydają mi sią dziś banalne. Słuchajcie, moja działka leży na granicy dwóch miejscowości. Doslownie przy tablicy. W pobliżu są domy, asfalt wodociąg. Słupy energetyczne znajdują się w odległości za naszą działką ok 80/180m z jednej miejscowisci (do granicy działki od tylu/do wjazdu na dzialkę) i 130m od przodu z drugiej miejscowosci. Podczas dzisiejszej wizyty w Enea okazało się, że prawdopodobnie nie będzie możliwości by zasilić te działkę, ponieważ do żadnego z tych słupów podlączyc się nie mogę. Podobno kable są zbyt słabe. Trzeba się cofać daleko ( nie wiem ile to), żeby mic mnie podlączyc. To dodatkowe słupy na działkach ANR, koszty i prawdopodobnie Enea tego podłączenia nie wykona ze wzgledów ekonomicznych. Taką dostałam nieoficjalną, ustą informację. Doradźcie mi co z tym fantem zrobić. Bo dosłownie lecę na stanie przedzawałowym. Jak można to załatwić?? Ma ktoś pomysł
  16. A powiedz mi proszę jak powinien wyglądać montaż takich przeszkleń, o co prosić i czego wymagać ewentualnie?? Tak dla śmiechu napiszę, że kilka lat temu zamawialiśmy okna wraz z roletami (ale takimi na rolkę - nie elektrycznymi) w oknoplaście. Jak przychodzą temp ok 0stopni (a teraz znów sezon), to żeby spuścić rolety muszę otworzyć każde okno pociągnąć za tę roletę która znajduje się w tej kostce nad i dopiero zaczyna się normalnie opuszczać. Mąż to rozkręcał i stwierdził, że nie można tego zliftingować. Teraz chciałabym uniknąć niespodzianek. Chcę wiedzieć więcej, umówić się i dopilnować, żeby było możliwie najlepiej. POZDRAWIAM
  17. Rzecz w tym że te wszystkie duże przeszklenia znajdują się w jednym salonie. Czyli w salonie mamy dwa okna 2600x2400 i jedno 2200x2400. Zastanawiam się nad taką opcją, aby dwa 2600 były zamontowane na stałe bez możliwości otwierania. A okno 2200 było wyjściem na taras. Okna w szerokości 2100 bez możliwości otwierania to klatka schodowa i też jest do nich pełen dostęp z obu stron. Boję się, ze jak wezmę te okna w aluminium, to po kilku latach będą różnić się od pozostałych w pcv. Tak samo rolety będą wyglądały inaczej. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne odp.
  18. Dzień dobry. A czy okna w rozmiarze 2600mm x 2400mm nieotwierane będą ok?? Tutaj nie będzie ryzyka gięcia skręcania itp?? Mam też okno nieotwierane (jedna połać z dwiema poprzeczkami) o szerokości 2100mm i wys 2400mm. Czy takie okna montowane na stałe mają rację bytu???
  19. Dlatego chciałabym uzyskać od Państwa możliwie najwięcej opinii. Z tymi parametrami to chodzi mi o to, żeby zmieniać możliwie jak najmniej. Jak pozmieniamy proporcje, to może być różnie. Widziałam już takie nieudane eksperymenty. Ja to już nawet myślałam o tym, żeby te okna (szer) 2600mm x (wys) 2400mm zrobić "na stałe" bez funkcji otwierania. a jedynie okno 2200mm (szer) x (wys) 2400mm byłoby wyjściem na taras. Czy taki wariant byłby ok?? Architekt konsultował okna pcv z oknoplastem.
  20. Przepraszam najmocniej. Rozumiem, że kwestia sposobu zapisu danych jest życiowa. Ok - poprawię się. :yes: Zmniejszenie otworów nie wchodzi w rachubę. Takie zmiany nigdy nie wychodzą na dobre inwestorowi. Projekt najfajniej wygląda przy zachowaniu oryginalnych parametrów. Więc ten wariant odpada. W moim poście chodzi o wybór najbardziej optymalnego rozwiązania. Nie chciałabym pluć sobie w brodę, że mogliśmy zrobić coś inaczej - lepiej - gdybyśmy tylko byli bogatsi o doświadczenie. Nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie, ale o równowagę w stosunku cena/jakość. Po co przepłacać na wyrost, skoro za te pieniądze można zrobić coś innego. Dodam jeszcze, że Oknoplast wycenił mi te okna, podjąłby się więc realizacji. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...