Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SzymonKc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    827
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    15

Ostatnia wygrana SzymonKc w dniu 19 Marca

Użytkownicy przyznają SzymonKc punkty reputacji!

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Projektant i wykonawca instalacji CO, wod-kan, wentylacyjnych i gazowych.
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tomaszów Maz.
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

SzymonKc's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

155

Reputacja

  1. Na razie jest multisplit do którego można podłączyć również zasobnik CWU z wymiennikiem freonowym, ale o ile wiem niedługo ma sią pokazać taka pompa z możliwością grzania CO, CWU i podłączenia jednostek wewnętrznych klimatyzacji.
  2. Nie znam zużycia na ten moment, ale to mój znajomy i odwiedzam go kilka razy w roku, przy najbliższej okazji sprawdzę. To jest hydrosplit, ale jest jeszcze typowy split o tych samych parametrach, agregat ma oznaczenie ERRA.
  3. Jednostka naścienna do EPRY to ETBH, zbiornik Daikina produkowany przez Oso.
  4. Zapraszam na kolejny odcinek o buforze szeregowym, gdzie m.in. pokazany jest schemat o 2 temperaturach zasilania bez użycia sprzęgła, a także krótka prezentacja propanowego Daikina Althermy 4 generacji.
  5. Rzeczywiście, jak się ogląda na stronie forum nie wyświetla się link do filmu pod koniec intro, na stronach youtube to działa tylko, podaje właściwy link do całego filmu
  6. Zapraszam do obejrzenia filmu. https://youtu.be/boGzAbzhtG8
  7. Za małe naczynie, 10% trzeba przyjmować, ciśnienie w naczyniu powinno być o 0,2 bara niższe niż ciśnienie w wodociągu. Jeżeli chodzi o reduktor ciśnienia, to w kontekście naczynia nie ma sensu redukcja poniżej ciśnienia wstępnego w naczyniu, bo przy podgrzewaniu i tak ciśnienie w zbiorniku momentalnie osiągnie ciśnienie wstępne w naczyniu, dopiero powyżej niego będzie rosło wolniej, kiedy naczynie zacznie przyjmować wodę. Więc jak zredukujesz np. do 3 barów, to naczynie trzeba ustawić na 2,8. W tym przypadku dałbym naczynie 24 litry i dopompował je na 4,4 bara zamiast stosować reduktor - i będzie dobrze. Oczywiście można też zredukować ciśnienie i zmniejszyć wstępne w naczyniu - jak najbardziej poprawnie, tylko drożej o reduktor. Można też dać jeszcze większe naczynie niż 24 litry, ale 12 litrów jest z cała pewnością za małe do zasobnika 200 litrów, bez względu na to czy będzie reduktor czy nie.
  8. To nie jest żaden projekt. Jakie aspekty uwzględnia się przy projektowaniu i co powinien zawierać projekt można przeczytać tutaj - https://drive.google.com/file/d/1u6OYs6LxPGnx57ZXe-P51Jk2e3LcjB6k/view Jest tam też link do przykładowego projektu.
  9. Witam, czy do takiej wody ze studni potrzebne jest coś oprócz zmiękczacza i ewentualnie co - proszę o propozycję konkretnych urządzeń. Dom jednorodzinny, zamieszkały przez jedną osobę, być może kiedyś 3 do 4 osób.
  10. Hej. Robisz projekty podlogowki.?
  11. Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, bo nie ma schematu, a z opisu wynika, że pompy są ustawione szeregowo, czyli te dodatkowe mogą zaburzyć modulację przepływu tej głównej. Jeśli te dodatkowe nie są modulowane nie ma prawa działać to poprawnie, nawet jeśli producent twierdzi inaczej.
  12. Ludzie w kosmos latają, więc wszystko się da, ale nie zrobisz tego w prosty sposób na rozwiązaniach plug&play. Jeżeli są dodatkowe pompy obiegowe w instalacji, sprzęgło/bufor jest wymogiem producenta. Jeżeli nie zrównoważysz przepływów po obu stronach sprzęgła, będzie utrata efektywności. Jak chcesz zrównoważyć przepływ na sprzęgle w ten sposób, żeby przepływ na PC (zmienny) był równy przepływowi na pompie grzejników powiększonym o dopływ ciepłej wody na zaworze 3D podłogówki. Jak dołożysz przepływomierze i jakąś autorską elektronikę może się udać. Jak się nie uda nie będzie działało tak samo jak pompa 2-strefowa.
  13. Co to jest mały zład wody? Do defrostu kilkadziesiąt litrów potrzeba, nie spotykam instalacji z tak małym zładem, najczęściej mają po 100-200 litrów. W większości pomp Daikina nie ma wymagań odnośnie wielkości zładu, w niektórych jest to np. 20 litrów (ale nie na każdy kW tylko ogólnie, w całej instalacji).
  14. Niestety, bo ten zastaw to z buforem trzeba, nie działa to tak dobrze jak pompa 2-strefowa bez bufora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...