Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maco

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 501
  • Rejestracja

Maco's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

10

Reputacja

  1. Natknąłem się na nieprzychylną opinię o Legalecie: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/fundament-grzewczy-legalett/ gdzie napisano, że nie ma infrmacji o kosztach i efektach działania. Załączam link do moich danych zebranych od 2004 roku: http://szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm zadowolony z legalettu Maco
  2. Maco

    Odzysk deszczówki

    Dokładnie. Ja myślałem o takiej siatce jaką używa się do moskitiery, czarnej. Jakby dobrze przykleić i przymocować to powinna parę ładnych lat wytrzymać... Sam nie wiem. Czhyba po prostu zorbię to z jednej strony domu i będę obserwował.
  3. Maco

    Odzysk deszczówki

    Myśląc o siatce myślałem o czymś takim: http://www.lid-mar.com/instrukcja.php tylko siatka o drobniejszych oczkach. Jakby była umocowana z lekkim skosem to większe brudy i liście zwiałby wiatr... Sam nie wiem...
  4. Maco

    Odzysk deszczówki

    Robię powoli taki system własnymi siłami. Na razie wkopałem pod taras 4 zbiorniki po 1m3 każdy (takie paletowe z tworzywa) i połączyłem do jednej rury. Co do zbierania deszczówki to mam pomysł, żeby zamiast filtrów na rurach spustowych z dachu czy przed samym zbiornikiem zastosować siatkę z tworzywa na samych rynnach. Taką siatkę przyciętą na szerkość rynny przykleiłbym na rynnę tak, żeby do środka nie wpadały zanieczyszczenia - woda będzie się wlewać. Co myślicie ?
  5. ja raczej myślałem o czymś takim: http://www.ewet.pl/szczegoly/123/poidlo_automatyczne_staly_poziom_wody_
  6. Tu jest dokładnie to czego szukasz: http://www.zooplus.pl/shop/psy/miski_karmniki_dla_psa/miska_metalowa/60828
  7. Powiedzcie, jakie są zasady przy zamawianiu usługi brukowania ? Umowa i zaliczka ? Czy umowa i zapłata po zakończeniu prac ?
  8. Centrala Slican ma taką funkcjonalność. W zasadzie nie ma interkomu jakotkaiego w domu. Dzwoniąc do bramy dzwonią telefony w domu w trochę inny sposób niż wtedy gdy na przykład dzwoni ktoś z zewnątrz. Otwiera się bramkę naciskając gwiazdkę...
  9. Pasywny to on nie jest (chociaż w tę stronę idzie). Na przykład mam 3 okan od północy... Natomiast mogeś stwierdzić, że sądziedzi którzy mają gaz płacą o wiele więcej. Jede z sąsiadów ma pompę ciepła i płaci podobnie jak ja - ale ma metraż prawie dwa razy większy. Ja w sumie jestem bardzo zadowolony. A co do wilgoci to też robiłem badania geotechniczne i my wyszło, że na wiosnę mogę mieć wody gruntowe na poziomie 80cm. Zrobiłem więc tylko drenaż opaskowy i już. Fakt jest również taki, że teren jest szybko nasiąkliwy, więc te 80cm na wiosnę utrzymuje się niezależnie od ilości opadów czy topniejącego śniegu. Jeszcze jedno, przy tak dobrze ocieplonym domu rozpalenie kominka powoduje, że po godzine robi się baaardzo ciepło - i trzeba włączać wentylację na wyższe biegi...
  10. WMM, Przeczytaj prosze wątek użytkowników (o którym powyżej): http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=409315#409315 O moim domu i realizacji (przynajmniej pod kątem strat i zysków ciepła) w wielkim skrócie piszę tu: http://www.szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm 1. wścianach w sumie 30cm (12 wełna i 18 termex). 2. Nie mam problemu - może dlatego, że temperatura w łazinkach jest tylko o 1-2 stopnie wyższa niż w pokojach. Tak było ustalone w projekcie i rury ułożyłem zgodnie z projektem. Jest wyraźnie cieplej w łazieknach i wyraźnie chłodniej we wiatrołapie (tak jak miało być). 3. Izolacji żadnej specjalnej nie robiłem - wszystko zgodnie z projektem legalettu. 4. Termostaty mam tak ustawione, że jak temeperatura w pokoju spadnie poniżej 20C i jest taryfa nocna (G12) to legalett się włącza - niezależnie jaka to pora roku. W zasadzie nie "włączam" jako tako płyty. Niezależnie od tego nie odczuwam żadnych oznak zawilgocenia domu. Ale śmiem twierdzić, że to raczej sprawa wentyalcji mecahnicznej z odzyskiem ciepła (odzysk wysusza powietrze w zimie) 5. Kominek mam jeszcze nie podłączony do legalettu. 6. Koszty patrz: http://www.szalega.com/dom/realizacja/realizacja.htm Ale tu uwaga. Bo na koszty całkowite składa się kilka ważnych elemetów (posadowienie domu względem stron świata, duże przeszklenia od południa, ciemna terakota w domu przy przeszkleniu, okna nieotwierane, wentylacja mechaniczna z odzykiem ciepła, izolacja 30cm poddasza nieużytkowego, temperatury w domu około 20C w zimie). Mam też GWC żwirowy ale na razie nie używam w zimie.
  11. WMM, Z całym szacunkiem, na podstaiwe Twojej wypowiedzi, trudno sobie jakiś pogląd wyrobić. To że śledzisz obie technolgie to bardzo dobrze, to że podważasz wypowiedzi też dobrze. Byłoby idealnie, gdybyś konretne wypowiedzi skomentował i napisał używając jaknajajwięcej faktów dlaczego masz inne zdanie/doświadczenia.
  12. Maco

    Gruntowy Wymiennik Ciepła

    Dla mnie ważne jest filtorowanie powietrza przez żwirowy GWC. Wymiana filtrów w instalcji wnetylacyjnej co 1-2 miesiące jest wtedy niepotrzebna. No i jakie by nie były ale chłodzące własności w lecie też. W sumie inwestycja w mom przypadku była poniżej 1000zł co w skali calego domu 250-300tys. było dla mnie do zaakceptowania nawet dla celów ekperymentalnych.
  13. Agregaty "nie stoją" nigdzie. Są częścią płyty legalett. To znaczy w płycie są skrzynki metalowe, które było zabetonowane a w tych skrzynkach agregaty z grzałkami elektrycznymi i wiatrakiem. Całość osadzona na gumowych izolatorach i przykryta blachą, warstwą izolacji i znowu grubym blaszyskiem, żeby chodzić można było. Są więc agregaty w podłodze, obydwa w garderobie która sąsiaduje z sypialnią a do której tymczasowo nie ma drzwi - więc z łóżka mam "wsłuch" do garderoby - ale tam cisza !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...