Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    113
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Taki1

  1. Jak zamierzasz uzyskać rąk niskie zapotrzebowanie na energię na CO? W jakiej części kraju budowa?
  2. Ile mkw domu będziesz mieć?
  3. Ja byłem przekonany do kabli. Jednak EP mnie nie puścił a u nas często sprawdzają budowy przy oddawaniu do użytku. Szukałem taniej pompy do co i cwu. Znalazłem lg 7kw za 13600z montażem. W tej cenie postaw komin, piec na węgiel lub pellet, albo nitke gazu pociągnij do domu... Mam grzane co i cwu. Za 6000 samo cwu? Ta inwestycja może Ci się nie zwrócić.
  4. A jeśli się okaże że PC do co i cwu kupisz za 12000 to dużo czy mało?
  5. Taki1

    Ogrzewanie Elektryczne

    Zapytaj użytkownika Asolt. Powinien coś podpowiedzieć co to ozc
  6. Taki1

    Ogrzewanie Elektryczne

    Zrób Ozc to ktoś ci dobierze piec. Kospel, elterm.... To jest kawałek baniaczka, rurki, pompka obiegowa i elektronika... I tak w środku masz grzałkę więc firma nie ma aż takiego znaczenia.
  7. A w ten sposób... Ale cena x2 Jak dom parterowka to pompka obiegowa w jednostce wew. powinna dać radę? Mam umówiony montaż tylko po stronie jednostki wew i zew. Hydraulika po mojej stronie dlatego wolę dopytać co jeszcze potrzeba. Rurkami pp pospinam wszystko sam. Jak powiesi jednostkę wew. I będzie łączyć z jednostką zew to ja wtedy tylko podepnę wodę do pc. Dobrze kombinuje?
  8. Po co 2 wezownica jeśli nie planuje solarów?
  9. To też rozkminiam bo widzę jakie są dedykowane do pc, tylko te ceny... A zbiorniki przeponowe? Są ok?
  10. Witam. Podpowiedzcie mi czy te czesci składowe centralnego są dobrze dobrane czy trzeba coś zmienić. Podłogówka 500mb w 6 obiegach PC Therma V 7kW Zbiornik cwu galmet tower 200l (1,4mkw wężownica) Zawór 3d z siłownikiem 0-1 Naczynie przeponowe 16l do CWU Naczynie przeponowe 10l do podlogowki Czego brakuje poza rurka i zaworami? Czy naczynia są dobrane dobrze? Czy zbiornik cwu wystarczy z taką wężownicą?
  11. Witam. Chcę kupić thermę v 7kW. Ma zasilać 77mkw podłogówki i zbiornik cwu. Mam pytanie czy zawór 3d jest wbudowany czy musi być na zewnątrz? Tak samo z pompą cyrkulacyjną. Jest wbudowana?
  12. Jeżeli musisz włożyć w dom rocznie 15000 kwh ciepła to pomnóż sobie tę wartość x 20groszy z peletu (3tysie). Pompa ciepła zuzyje 5000kwh prądu dając 15000kwh ciepła. Licząc dwie taryfy i średnią cenę prądu na poziomie 40gr wychodzi Ci rocznie 2000zl. Resztę pracy domowej i wnioski zostawiam tobie.
  13. Jakie masz zapotrzebowanie cieplne na godzinę i sezonowe? Albo chociaż podaj wielkość domu i ocieplenie... Podłogówkę ulożysz sam. Nie słuchaj tych co mówią że nie warto, że to fachowiec musi zrobić itd. Do czego Ci będzie bufor potrzebny? To dodatkowy wydatek. Monter pompy ci zrobi hydraulikę do rozdzielacza i zasobnika CWU. Za to nie kasują 15000 + PC za 20000.
  14. Taki1

    Ogrzewanie kablami 2017

    A czego oczekujesz? To pytanie z gatunku dom mieszkanie czy hotel
  15. Inni zauważyli sarkazm...
  16. Noc trafiłeś. Nie pomyliłeś się. Klaudiusz_x jakbym widział swój dom. Hahahah powiedz mi, bo chyba masz taki sam kociołek jak sam planuję, czy można u ciebie zobaczyć grzałke i sterowanie na żywo? Z Rybnika nie ma daleko a od marca ruszam z pracami.
  17. Zrób grzejniki. Zaoszczędzisz na czasie i pieniądzach. Nie słuchaj ludzi, którzy tak chwalą OP. Tak zrobili i teraz je chwalą bo co mają zrobić... Zrób grzejniki i pochwal się tu na forum ile zaoszczedziles na rurach i wykonawcy i że wcalenie jest zimno. Ale nie mieszaj grzejników z OP bo to komplikuje instalacje. Musisz być konsekwentny.
  18. Nawiewy dajesz w miejscach najmniej uczęszczanych. Nie nad kanapą, łóżkiem itd. Powiew czasem jest fajny (grochówka....)
  19. Rekuperator pobiera powietrze z zewnątrz a klima z..... No właśnie. Z wnętrza. Poza tym klima ma znacznie większy przerób powietrza. Niby można razem ale potem ciężko to zgrać że sobą. Zrób osobno.
  20. Dziś byś nie dostał pozwolenia na budowę. Za mało izolacji. Dom z energooszczędnością ma niewiele wspólnego. Buduję dom 80mkw na płycie ocieplony 20/20/35 i to jest taki..... Standard. Zapotrzebowanie sezonowe na samo ogrzewanie to 5500kwh. Z paneli 5kwp by nie starczyło. Do tego dolicz CWU i prąd bytowy. Bufor ok. Grzałka ok. Gaz ok. Paliwo stałe? To po co ci opłaty stałe za gaz. Ale znam takich magików, którzy do tych trzech źródeł ciepła dorzuciliby jeszcze PC. Zainwestuj w porządne Ocieplenie domu potem w jedno źródło ciepła. Będą oszczednosci
  21. Korzystaj z tego pieca do oporu. Pomyśl nad zamontowanie w drzwiach palnika peletowego i masz spokój z chodzeniem do kotłowni kilka razy dziennie. Wyjdzie drożej niż węglem ale sam się rozpala więc nie musi na podtrzymania pracować
  22. Pomieszkaj jeden sezon i sprawdź ile opału ci zejdzie. Prąd to dobry kierunek ale nie wiesz jak została wykonana izolacja. Od węgla uciekaj. Jak nie chcesz gazu to masz jeszcze pellet (sam się rozpali), PC i prąd COP1. Możesz w układ wpiąć rurkę z grzałką i to będzie najtańsze inwestycyjne rozwiązanie.
  23. A będzie wylewka czy podłoga na legarach? Jeśli wylewka to zrób kable grzejne. Jeśli na legarach podłoga drewniana to jednego splita bym powiesił, a w łazience mata na podłodze i drabinka zasilana grzałką. Napisz co planujecie to ci podam koszty materiału.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...