Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KrzysiekkMM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KrzysiekkMM

  1. Niestety, po bliższych oględzinach zauważyłem na płytkach drobne pęknięcia i ubytki. Obawiam się, że to będzie tylko prowizoryczna naprawa. Obiły mi się o uszy tematy zielonych dachów. Może warto zastosować izolację przeciwwodną z takiej tematyki? Papę chętnie bym sobie podarował, gdyby nie to, że leżą w piwnicy 2 extra rolki...
  2. Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że lepiej zrobić to od nowa. Jak się okazało pod płytkami jest wylewka z zachowanym spadkiem, następnie jakaś marna paroizolacja, styropian 5cm, papa i strop. Doszły do tego drobne przecieki w pomieszczeniu pod tarasem. Idea teraz jest taka, by zerwać wszystko do stropu, dać warstwę spadkową, później papę, xps, hydroizolację (jaką? kolejna papa? ), a na koniec już legary z deską tarasową, bez wylewki dociskowej, gdyż nie pozostanie zbyt wiele miejsca. Problemem jest jedynie konstrukcja zadaszenia przechodząca przez wszystkie warstwy... Szczerze, to najlepiej gdyby tego tarasu nie było... Czy ten plan ma sens?
  3. @ProStaś Z tego co rozumiem to będę mógł wtedy zasilić grzejniki żeliwne? Aktualnie kocioł Camino 18kW jest stanowczo za duży, jak się rozgrzeje do 60 (tak mam ustawiony miarkownik) to po godzinie sauna w domu. Przy -10 idzie węglarka na cały dzień. Jeszcze nie zdarzyło się, żebym musiał rozpalać 2 razy w ciągu dnia. Kocioł trochę przerobiłem, zmniejszyłem palenisko szamotem, dodałem kierownicę powietrza wtórnego i rozpalam od góry. Kociołek jest teraz naprawdę świetny, ale po co trzymać Kamaza i jeździć nim po bułki Na cieplowlasciwie.pl wyszły mi takie dane: 9,0kW maksymalna moc grzewcza Tyle będzie potrzebne w "najmroźniejszy" dzień, przy średniej dobowej -18°C 4,4kW przeciętna moc grzewcza Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 2,0°C 47W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc Tę wartość znajdziesz w tabeli orientacyjnego doboru mocy kotła od jego producenta. Tyle że tam zaczyna się od 100W/m2 wzwyż. Ciekawe, prawda? 17 530kWh = 63GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie Tyle ciepła netto potrzebuje twój dom na cały sezon grzewczy. Zależnie od tego, czym i z jaką sprawnością będziesz grzać, ilość ciepła brutto, jaką musisz kupić w opale, będzie odpowiednio wyższa. 93kWh/m2*rok wskaźnik zużycia energii Tę wartość znajdziesz na świadectwie energetycznym budynku (nowsze takie mają). Na tej podstawie twój dom zalicza się do klasy energetycznej C +3kW dodatkowa moc potrzebna do grzania CWU Podane rozwiązania: Kocioł zasypowy: 14-17kW Kocioł podajnikowy: 10kW Kocioł gazowy: > 15kW Pompa ciepła: 13kW Ale gdy pójdę w PC to bez audytu się nie obejdzie... Zastanawia mnie też, co będzie przy niższych temperaturach, czy takie rozwiązanie da radę... @Tomaszs131 Jeszcze nie, dopiero robię rozpoznanie. Celuję w coś takiego: http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-diesel-230-duza-moc-9-5kva-i6437689989.html
  4. Zatem jeśli nie planuję budowy domu pasywnego, lub zbliżonego, to mogę sobie darować rozwiązania typu pompa ciepła? Żeby człowiek miał tyle gotówki na raz (bez brania kredytów) to by sobie postawił nową chałupę i nie rzeźbił w g***, a tak trzeba kombinować z tym co się ma. Dziękuję za cenną wypowiedź.
  5. Witam serdecznie szanowne grono Czy istnieje technologia pompy ciepła z wbudowanym rekuperatorem? Myślę nad alternatywą dla ekogroszka, który za jakiś czas pewnie będzie w cenie znacznie wyższej niż 1000zł/t. Aktualnie posiadam stary wysłużony kocioł Camino z grawitacyjną instalacją i żeliwnymi grzejnikami. Z początku chciałem zainwestować w Skam-p premium 12kW, ale wydaje mi się, że za kilka lat będę musiał go zmienić na coś z 5 klasy/albo gaz. Niestety w istniejącym budynku nie wchodzi w grę ogrzewanie podłogowe, co jest konieczne przy PC. Dlatego wpadłem na pomysł ogrzewania wyłącznie przez wentylację. W przyszłości można zasilić ją przez panele fotowoltaiczne. Z kolei gdy zabraknie prądu to odpalam agregat z avr i jest nadal ciepło Czy to ma sens? Dom to typowa kostka około 100m2 zabudowy, podpiwniczony, po termomodernizacji. Jak nie, to będę się bujać z ekogroszkiem po składach w poszukiwaniu tego dobrego i manewrować w ustawieniach kotła. Ale chciałbym pójść o krok do przodu i mieć z głowy paliwa kopalne.
  6. Witam! Ostatnio sporo rozmyślałem nad tym, jak wyremontować balkon pokryty płytkami i pojawiła się w mej głowie taka wizja. Na stare płytki ceramiczne, chcę położyć papę termozgrzewalną, a na to deski kompozytowe. Niestety nie wiem jaką konstrukcję zastosować pod deski, żeby zajmowały jak najmniej miejsca (mam około 5-6cm do drzwi balkonowych). Powód jest taki, że płytki po 15 latach nie wyglądają najlepiej, fuga wymaga odnowienia i chciałbym mieć drewno/kompozyt na tarasie, nie pakując się przy tym w duży remont. Zwłaszcza, że zostało mi sporo papy dobrej jakości. Mocowanie na kołki w podłożu odpada. Ale mam możliwość przymocowania do ścian z jednej strony, a z drugiej do konstrukcji zadaszenia tarasu. Czy dobrze kombinuję? Jeśli pakuję się na minę to proszę, skorygujcie moje plany Pozdrawiam!
  7. Witam! Ostatnio sporo rozmyślałem nad tym, jak wyremontować balkon pokryty płytkami i pojawiła się w mej głowie taka wizja. Na stare płytki ceramiczne, chcę położyć papę termozgrzewalną, a na to deski kompozytowe. Niestety nie wiem jaką konstrukcję zastosować pod deski, żeby zajmowały jak najmniej miejsca (mam około 5-6cm do drzwi balkonowych). Powód jest taki, że płytki po 15 latach nie wyglądają najlepiej, fuga wymaga odnowienia i chciałbym mieć drewno/kompozyt na tarasie, nie pakując się przy tym w duży remont. Zwłaszcza, że zostało mi sporo papy dobrej jakości. Mocowanie na kołki w podłożu odpada. Ale mam możliwość przymocowania do ścian z jednej strony, a z drugiej do konstrukcji zadaszenia tarasu. Czy dobrze kombinuję? Jeśli pakuję się na minę to proszę, skorygujcie moje plany Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...