
yarx
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
O yarx
- Urodziny 01.01.1989
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Kod pocztowy
21-003
-
Województwo
lubelskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
yarx's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Trochę przegapilem sprawe bo rzeczywiscie wpisujac bateria trojdrozna mozna cos takiego np znalezc Mozna tez szukac pod np "baterie kuchenne z podlaczeniem filtra" Na ten moment pozostaje chyba po porstu podlaczyc twarda wodę pod zimny kanal baterii.
-
Dokladnie tak chce zrobic, tlyko problemem jest wlasnie ta dodatkowa bateria do wody pitnej. Trzeba ja gdzies zmontowac, myslalem ze moze sa jakies baterie z potrojna wylewką czyli wtedy podlaczylbym: - zmiekczona ciepla - zmiekczona zimna - twarda zimna (pitna) Obecnie mam zwykla baterie + dozownik takz montaz jeszcze 3 sztuki mi sie nie usmiecha, (no i musialbym wiercic kolejny otwor)
-
Witam, posiadam stację uzdatniania wody. Do kuchni mam doprowadzona wode zmiekczona (ciepla i zimna) oraz twarda, sprzed stacji (zimna). Do spozywania chcialbym uzywac wody twardej a zmiekczonej w pozostalych przypadkach. Dowiedzialem sie wlasnie ze sa na to jakies sposoby. Poszukalem po internecie ale nic nie znalazlem, nawet nie za bardzo mam pomysl czego szukac. Mechanizmy/baterie? Posiadam juz baterię kuchenna alveus delos. Co mogęz tym fantem zrobic? czy rozwiazal kto juz podobny problem?
-
Mam do wykonczenia balkon ok 10m2, obenie wylana posadzka betonowa z miksokreta - jego polowa znajduje się nad pomieszczeniem mieszkalnym. Chcailbym wykonczyc to zywica, raczej interesuje mnie powierzchnia bardziej gladka niz taka na grubym kryszywie. Zastnawiam sie nad dwoma rozwiązaniami. Nie wiem czy dobrze zrozumialem obie technologiwe ale co udalo mi sie wywnioskować. - kamienny dywan - sklada sie z kruszywa 2-8 mm (zalezy od zakupionej frakcji) zwiazanego zywica poliuretanwa? pod taki dywan nalezy wykonac dodatkowo hydroizolację - posadzka z piaskiem kwarcowym barwionym - najpierw malujemy posadzkę żywica epoksydową (bez dodatkowej hydroizolacji). Posypujemy kruszywem a następnie zamykamy calosc żywicą (poliuretanowa?) Pytania moje to: - które rozwiazanie jest lepsze? i czy dobrze je rozumiem ? - czy ktos ma któres z rozwiazan u siebie w domu i moze ew sie nim podizelic (zdj, opinia) - czy ktos moze polecic mi firmę z tymi atykulkami ? glównie chodzi o ladne kruszywo - najlepiej w woj. Lubelskiem - nie znalazlem ani jednego dostawcy w regionie i ciezko wybrac cos w ciemno..
-
Pompa CO w kotle kondensacyjnym Junkers - niedogrzewanie
yarx odpowiedział yarx → na topic → Ogrzewanie
Tak, izolacja dachu zakonczona. Fakt ze pracwonicy pewnie troche wietrzą. Wiadomo ze to taki etap ze ciezko cos powiedziec na temat kosztów, natomiast bardziej chodzilo mi o instalację, czy nie jest ona niepoprawnie podłączona co moze powodowac pewne marnotrwastwo. kociol wiecej pracuje a mniej efektywnie. Moze jednak ma lub podlaczal ktos ten model i da sie to zrobic lepiej.- 9 odpowiedzi
-
- junkers
- kondensacyjnym
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pompa CO w kotle kondensacyjnym Junkers - niedogrzewanie
yarx odpowiedział yarx → na topic → Ogrzewanie
Tylko dlatego ze jeszze trwaja prace wykonczeniowe. Gdy sie juz zakoncza to przeniesiemy do pomiesczenia mieszkalnego. Na ten moment ustawione jest tylko sterowanie z zewnetrznego czujnika.- 9 odpowiedzi
-
- junkers
- kondensacyjnym
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Dom: wubydowany w 2017r dom, ok 200m uzytkowych, z belitu 24cm brak jeszcze docieplenia. trwaja prace, wszedzie podlogówka. Instalacja: kociol gazowy kondensacyjny 14kW Junkers Cerapur Smart 5C + sterownik CW400 zamontowany w kotle, CWU wylaczone, pompka obiegowa sterowowana zenetrznym sterownikiem tech(wlacz/wylacz) od 25st,opcji celsjusza czujnik na wyjsciu z kotła. 1 obieg, 2 rozdzielacze (góra i dół) 16 petli Ustawienia: Ustawione na sterowanie pogodowe Temperatura wewnetrzna nie wplywa. Ustawienie manuale 17 stopni caly czas. Krzywa: temp max - 45 stopdni, projektowa 40stopni. Problem: instalator stweirdzil ze ten piec w przeciwienstwie do poprzednika nie ma sterownika dla pompki CO, dlatego potrzebny byl dodatkowy sterownik. Ma on minimalna temp pracy na 25st. BArdzo rzadko sie włacza, wydaje mi sie ze pomieszczenia sa niedogrzane. Ten sterownik chyba ma niewielii sens. Czy piec nie glupieje? Dosc duze wydaje mi sie zuzycie gazu. W domu jest okolo 13-15 - zaleznie od pomieszczenia/ gora -dol oraz pogody ( w ostatnie mrozy - 10st spadalo ponizej do 7-10 st) Kociol pracuje od miesiąca. Pracuje praktycznie non stop - nie wylacza sie, czy to cieplej czy zimniej na dworze. Zasilanie na sterowniku 22-27stopni Na 2 dni wlaczylem pompke by chodzila caly czas, w domu temperatura podniosla się. W 32 dni od uruchomienia piec zuzyl 500m3 gazu ziemnego. Co sadzicie o tej instalacji? Czy rzeczywiscie nie da sie zrobic by to piec decydowal kiedy ma dzialac pompka? Czy to ze kociol pracuje non stop to naprade wynika z zapotrzebowania czy moze ew jakiegos bledu w konfoiguracji/instalajcji?
- 9 odpowiedzi
-
- junkers
- kondensacyjnym
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Stoję przed wyborem pieca CO (gaz) jak i calego osprzetu i sposobu sterowania calym układem. Opiszę może na poczatek jak wyglada obecnie sytuacja oraz co chcialbym osignac. Dom z poddaszem uzytkowym ok 180m powierzchi uzytkowej, belit 24cm, dosc cieple okna i drzwi, raczej dobrze docieplony, fundamenty 12cm, sciany bialy styr 20cm, podloga grafit parter 20cm, podloga poddasze 6cm. Dach 20cm pianki PUR. Parter - przestrzen otwarta- salon + kominek, kuchnia jadalnia korytarz, - 2 biura - wiatrolap - łazienka, - kotlownia pralnia Poddasze - 4 sypialnie (uzytkowane beda poki co 2 z nich) - łazienka Na całej powierzchni parter i poddasze podłogówka + 2 drabinki w lazienkach. Instalacja elektryczna sterowac ma sterownik PLC (sterbox), który ma zaimplementowana "jakas" logike ogrzewania. Do kazdego pomieszczenia mam kabelek pod czujnik temp/wilgotnosci + pare kabelków do kotłowni oraz polaczenie piec - sciana zew polnocna oraz piec - salon Jesli chodzi o zrodla ciepla to jak juz pisalem mam kominek (zwykly powietrzny) + gaz takze mysle nad kotlem kondensacyjnym + zasobnik na ciepla wode. Co chcialbym osiągnac: - oszczednosci - obnizenie temp na parterze na noc oraz przy rozpaleniu kominka - mozliwosc obnizenia temperatury na poddaszu w dzien - poddasze wtedy raczej bedzie nieuzywane - czesc pomieszczen nie bedzie od razu uzytkowana wiec je chcialbym grzać slabiej - obnizenie temp w biurach po godzine 16 - czesto wyjezdzamy na 2-3 dni takze chcialbym w calym domu ustawiac tryb nieobecnosc, zdalnie miec mozliwosc sprwadzenia temp, kotła itd, oraz rozruch/podniesienie temp przed powrotem do domu Jesli chodzi o piec to myslalem np o Junkers Cerapur smart 5C 14kW - ma on dość dobra modulacje i niezla cene, nie ma za to chyba w standardzie modułu internetowego. Czytałem tez o viesmann,buderus które wydaje sie byc bardzo podobnym urzadzeniem. Piec powiedzmy ma wbudowana automatyke pogodową. Bedzie sterował zasilaniem na postawie temp zewnetrznej ale co jesli rozpalę w kominku? Albo bede chcial po 16 oraz w dni niepracujace obnizyc temp w biurze? Samo przydlawienie termostatów zda egzamin? Sterownikiem PLC mogę załączac/wylaczac np siłowniki na poszczegolnych petlach i ogolnie zalaczac rozne obwody. Zastanawiam sie czy jest mozliwosc sterowania samym piecem (np wlacz, wylacz, grzej z wieksz moca, zmiana krzywej grzewczej czy odczytanie stanu/rozruch bez dedykowanego sterownika). Piece maja rowniez swoje regulatory pokojowe. Czy one rowniez steruja jedynie petlami? Moze maja nieco inteligetniejszy sposob pracy? np wspolpracuja miedzy soba lub z glownym sterownikiem pieca by piec np grzał mniejsza moca jesli niewiele petli potrzebuje dogrzania lub calkeim sie wylaczyl? Czy da sie to samo osiagnac nie uzywajac dedykowanych regulatorow? Pytanie zatem jest, jak to wszystko polaczyc, jaki piec, sterowniki wybrac zeby mialo to sens. Chetnie poslucham zarówno uzytkownikow instalacji jak i instalatorów. Miejsce instalacji to Lublin.
- 4 odpowiedzi
-
- inteligentne?
- ogrzewanie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mam dach kopertowy, obity juz deskami, polozona folia i dachowka. Szczeline mozna wykonac ale czy bedzie przelyw powietrza skoro kalenica jest jakby zamknieta deskami. Przy okapie wlot mozna zrobic ale czy to wystarczy? PS . nie zauwazam aby przez moja folię przechodziła wilgoc..
- 84 odpowiedzi
-
- deskowanie
- papa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mam dach z pełnym deskowaniem, pokryty porządna membraną paroprzepuszczalną. Wiezba schla okolo 8 miesiecy (nie mierzylem jej wilgotnosci) W planach jest rekuperacja. Zastanawiam sie teraz nad piana zamknietokomorkowa wprost na deski czy otwartokomorkowa ze szcelina. Jesli dobrze rozumiem to nie jest tak wcale ze x cm piany to 2x cm wełny porównujac wspolczynniki. Dopiero paiana zk jest "cieplejsza" od wełny tak naprawdę. Poprawcie mnie jesli zle rozumiem. Skoro zk jest ona szczelna to ani pianie ani wiezbie nie grozi zawilgocenie od wewnatrz. Pozostała ilosc wilgosci w wiezbie i deskach powinna odparowac przez membranę. Nie poleca sie jej natryskiwac na folię paroprzepuszczalna vbo moze po jakims czasie pekac i odchodzic od krokiew, a w dodatku wtedy szczelina i tak nie ma sensu. W przypadku ok - bedzie ona tansza, ale ze słabsza izolacja no i trzeba robic szczeline gdyz piana ok przepuszcza pare wodna. Wnioski mam teraz takie - albo wełna albo piana zk.
- 84 odpowiedzi
-
- deskowanie
- papa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Prąd na budowę
yarx odpowiedział Kolinml → na topic → BOCIANKI 2025 - Ci, którzy zaczynają budowę w nowym roku...
Mówisz o cenie za przyłacze (też licza od kW - zaplacilem cos okolo 1022zł za 14kW) - jednorazowo. My rozmawiamy o cenie miesiecznego abonementu za prąd budowlany. -
Czy przy natryskiwaniu nawet na folię paroprzepuszczalna to nie bedzie tak ze piana pozatyka nam pory, mikroszczeliny w folii i wtedy folia nie spelni swoje funkicji w ogole?
- 84 odpowiedzi
-
- deskowanie
- papa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Prąd na budowę
yarx odpowiedział Kolinml → na topic → BOCIANKI 2025 - Ci, którzy zaczynają budowę w nowym roku...
Po zakonczonej budowie przy zmianie taryfy bez problemu mozna zwiekszyc moc. Roznica w cenie to w PGE to jakies 5zł/kW czyli w Twoim przypadku moze to byc około 35zł (7kW a 14 kW). Ja akurat mocy nie zmniejszalem i mam 14kW. W sumie placę około 101 zł abonamentów + zuzycie (częsć abonamentu nie zalezy od mocy) -
Wełna skalna czy szklana na poddasze ?
yarx odpowiedział szczukot → na topic → Sondaże - zapraszamy, zadaj pytanie, odpowiedz na nasze
Czyli jak, podziel się