Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stermaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 548
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana Stermaj w dniu 4 Sierpnia 2024

Użytkownicy przyznają Stermaj punkty reputacji!

O Stermaj

  • Urodziny 01.05.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Podkarpacie
  • Kod pocztowy
    38-400
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Stermaj's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

166

Reputacja

  1. Ale kombinujesz a wystarczy poprosić o obniżenie napięcia i po sprawie.
  2. Trza wpiąć zegary i odczytać temperaturę barometryczną odparowania i skraplania. Znając inne parametry można powiedzieć czy z pompą jest wszystko OK. Ponadto, jak pisał przedpiśca, pomiary mogą być niewłaściwe i cop wychodzi kiepski, jakby było odchylenie w drugą stronę to byś się cieszył. Może być za mało lub za dużo czynnika i pompa wtedy też gorzej pracuje. Mam doświadczenie organoleptyczne bo sam zmajstrowałem pompę powietrze woda. Nie taką z klimatyzatora ale całą na piechotę ze sterownikiem wymyślonym przeze mnie na arduino. Można powiedzieć, że jest to pompa dydaktyczna na której się szkolę i zdobywam doświadczenie. ot takie kolejne hobby na starość.
  3. Ja mam zestaw filtrów przed centralą. G4 plisowany, ale nie gęsto taka harmonijka potem dwa kieszeniowe F9 w przybliżeniu 60x60x60 cm z 8 kieszeniami. Wymiana raz na rok, ale widzę, że i raz na dwa lata by można było to robić. Kiedyś opisałem tu na forum jak to zrobiłem. Za rekuperatorem mierzę PM 2,5 miernik pokazuje 0 PMów. I nie jest uszkodzony bo innym sprawdzam przy nawiewie i też pokazuje 0. Dodam, że po 1,5 roku niewymieniania filtrów zauważyłem pojawiające się PMy no to myślę czas na wymianę i tak zrobiłem. Okazało się że wymiana właściwie nic nie dała. Byłem trochę zaskoczony i pomyślałem, że mam jakiś "przedmuch" od czerpni do rekuperatora. Jednak przy kolejnej co kwartalnej wymianie filtra G4 na kierunku wywiewnym zauważyłem złą pracę wentylatora nawiewu. Okazało się, że łożyska się w nim zacierały i konieczna była ich wymiana. Po wymianie miernik wskazuje 0 PMów a pojawiające się wskazania generowały zacierające się łożyska. Ot taka przygoda mnie spotkała.
  4. Przecież zakopał to jak ma zrobić jej zdjęcie .
  5. Jak się energia uwalnia samoistnie to trzeba ją złapać. Można zastosować majtki metanozbierne czy siarkowodorozbierne. Ponadto pedałozbieracz elektryczny i wiele innych genialnych pomysłów, ale zakazanych przez lobby a jakie to sobie dopowiedzcie. Strach się bać jak się pomyśli co będzie jak się stanie to co ma być.
  6. A co będzie jak się wszystkie grzejniki zamkną i nie będzie przepływu lub będzie za mały na prawidłowy defrost? Jak bufor to tylko jako sprzęgło hydrauliczne.
  7. Nie może samoistnie wypadać jedna faza na samym traforku na kilka sekund. Może jest gdzieś zły styk na linii. To trzeba zgłosić do energetyki niech sprawdzą.
  8. Widzę, że tu problemem jest długa albo "cienka" linia a nie rtafo. Małe trafa są zabezpieczone tylko bezpiecznikami topikowymi po stronie SN i tyle, nie mogą się wyłączać i włączać samodzielnie.
  9. A mnie się marzy kurna chata
  10. Defrost może występować również przy temperaturach dodatnich. Wymiennik zwykle ma temperaturę niższą o kilka stopni niż temperatura powietrza i może się szronić. Przy klimatyzatorze ustawionym na grzanie ta różnica wynosiła około 6 stopni, więc bezpieczna temperatura to +10 stopni aby nie występowało szronienie i ewentualne defrosty.
  11. Myślę, że musisz zrobić doktorat z tego tematu. Czyli musisz sam dojść do tego jak to wszystko zrobić i co zastosować. Ja osobiście zrobiłem już "doktoraty" z kilku tematów z ogrzewania kotłem gazowym też. Będę teraz robił doktorat z ogrzewania podłogowego z kotłem gazowym i samoróbką PC z klimatyzatora, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale na to trzeba jeszcze poczekać. Zakładam, że do pompy wystarczy mały bufor 80l na defrosty i zwykła pompa obiegowa do CO powinna ona dawać przepływ powyżej 1m3 na godzinę. Jak nie da rady to się da większą ale powinna wystarczyć bo to krótki obieg. Na podłogówkę dam jedną a jak nie wystarczy to trzy pompki na każdy rozdzielacz osobną. Jak tobie wystarczała pompka co jest w kotle to powinna wystarczyć zwykła typowa pompka cyrkulacyjna. Jak nie da rady to kupisz większą. Tak to jest z tymi doktoratami. Życzę powodzenia.
  12. Panowie tylko walonki kufajki i uszanki dają radę niezależnie od cen nośników energii no i jeszcze zacier i sprytna maszynka no ale tu już trzeba trochę energii i nie wiem jak to przeliczyć .
  13. Powiem krótko, gadasz bzdury. Jakby trafo przestało wystarczać to by się po porostu, popularnie mówiąc "spaliło", czyli doszło do jego uszkodzenia.
  14. Chcesz grzać tylko w okresach przejściowych. Czyli przy niskich temperaturach pompa będzie wyłączona. Czy zastanowiłeś się co wtedy z wodą w jej obiegu. Jeżeli nie będziesz tego obiegu podgrzewał lub opróżniał z wody, co jest trudne zapewne, może dojść a raczej na pewno dojdzie do uszkodzenia wymiennika w pompie. Dodatkowo jest ona na czynniku R410A, który jest wycofany i nie może być stosowany w nowych urządzeniach. Powiem tak, pewnie ktoś się chce pozbyć tych pomp i zniknie z rynku i nie wiem co wtedy z gwarancją. To są moje przypuszczenia. Jakbym miał potrzebę to bym oczywiście kupił taką pompę ciepła. Pewnie można ją w razie czego "nabić" innym czynnikiem a może nawet R290 jak olej w niej pozwoli na jego zastosowanie,
  15. Nie dzwoń tylko pisz. Na stronie PGE dystrybucja jest zakładka i tam można zrobić zgłoszenie. Ja zgłosiłem i na drugi dzień już obniżyli napięcie. Za parę dni przyszło potwierdzenie listem o wykonanej regulacji napięcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...