Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartpl2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bartpl2

  1. Zapisy, które przytaczam są z aktu notarialnego, który podpisałem kiedy budynek był jeszcze w budowie. Drugi akt notarialny będę podpisywał po odbiorze mieszkania. Stanowisko w garażu kupuję na podstawie oddzielnej umowy sprzedaży. Jest to opisane jako udział w prawie współwłasności garażu określonego jako stosunek miejsca parkingowego do ogólnej ilości miejsc parkingowych. W ramach udziałów współwłasności, na podstawie umowy podziału do korzystania, korzystał będę z mojego konkretnego miejsca. Akt notarialny podpisany będzie po założeniu dla garażu księgi wieczystej. Czyli jednak dla garażu będzie założona oddzielna KW - sorry, dopiero teraz doczytałem to w umowie dot. miejsca parkingowego. W akcie mam zapis mówiący, że będę użytkownikiem części wspólnej: (cytat) Lokal mieszkalny roboczo oznaczony numerem X o powierzchni użytkowej X, do którego przylegać będzie taras o powierzchni X oraz przynależeć będzie komórka lokatorska roboczo oznaczona numerem X o powierzchni X usytuowana na kondygnacji -1, a z własnością tego "Lokalu" związany będzie odpowiedni udział we współwłasności części wspólnych budynku i innych urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali oraz taki sam udział w prawie użytkowania wieczystego przedmiotowej działki gruntu na której wybudowany zostanie budynek. Rozumiem, że muszę przypilnować, aby w drugim akcie notarialnym była informacja że jestem właścicielem tarasu? Czy według tych zapisów taras traktowany będzie jako część wspólna i muszę mieć zapis, że ja będę wyłącznym użytkownikiem (tak jak z miejscem parkingowym)? Zakładam, że tak będzie z komórką. Dziękuję za pomoc.
  2. Wygląda na to, że garaż nie ma oddzielnej KW. W akcie notarialnym jest to opisane następująco: Lokal mieszkalny roboczo oznaczony numerem X o powierzchni użytkowej X, do którego przylegać będzie taras o powierzchni X oraz przynależeć będzie komórka lokatorska roboczo oznaczona numerem X o powierzchni X usytuowana na kondygnacji -1.
  3. Cześć, Zdecydowałem się napisać na forum, ponieważ chciałbym poznać opinie osób doświadczonych w tematach budowlanych na temat komórki lokatorskiej. Poniższe zdjęcie przedstawia komórkę lokatorską, która przynależy do miejsca parkingowego (zielona linia). Jak widać komórka nie jest wyodrębniona ścianką działową a jedynie czymś w rodzaju siatki jaką stosuje się w ogrodzeniach. Jak widać na zdjęciu przez całe pomieszczenie biegną rury, które znacznie ograniczają możliwości wykorzystania komórki. Powierzchnia komórki ma niecałe 4m2. Komórkę zakupiłem wraz z miejscem parkingowym, jeszcze oficjalnie jej nie odebrałem. NIe byłem poinformowany o rurach. W dokumentacji nie ma też słowa na temat materiału z jakiego wykonane będą ściany działowe - jest "siatka" Mam dwa pytania: 1. Ściany - czy taka siatka jest do zaakceptowania? Czy materiał z jakiego ma być wykonana ścianka nie jest zdefiniowany prawnie? Widziałem, że sąsiedzi montują coś w rodzaju dykty, żeby nie było wszystkiego widać więc nie jest to duży problem, ale mimo wszystko uważam że deweloper troszkę tutaj przesadził. Za komórkę płacę niemałą cenę. 2. Większy problem mam z rurami. Znacznie ograniczają one praktyczne możliwości wykorzystania przestrzeni. Komórka jest moją własnością - średnio podoba mi się, że nie mogę z niej w pełni korzystać z powodu rur. Co o tym myślicie - czy jest to podstawa, żeby negocjować z deweloperem jakąś rekompensatę? Oficjalnie jeszcze nie podpisałem odbioru. Z góry dziękuję za konstruktywne opinie. Swoją drogą jestem zaskoczony jak bardzo deweloprzey kombinują, żeby oszczędzać. Jakby tego było mało, okazało się, że komórka jest większa o 0,1m2 i muszę dopłacić Pewnie przy normalnych ścianach tak by nie było. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...