Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Victorious

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Victorious

  1. No to jestem w kropce. Nastawiałem się na ten rekuperator ale w przypadku braku dotacji odpada. Może ktoś polecić dobrą/nie drogą jednostkę dla domu 100mkw??
  2. No właśnie, bez sensu. Producent podaje też, że odzysk ciepła jest na poziomie 95%. W jaki sposób przedstawiciele "czyste powietrze" sprawdzają czy sprzęt spełnia wymagania?
  3. Czy to prawda, że izzifast 300 erv nie spełnia wymogów programu "czyste powietrze"?
  4. Cześć wszystkim. Proszę o radę. Mam taką sytuację... Chudziak jest na równo z poziomem gruntu i drogi, dlatego muszę obsypać dom przynajmniej na 15cm żeby zachować jakiś spadek. Podłoga będzie na poziomie +24, czyli tak jak wysokość pierwszego bloczka. Na fundamencie jest dysperbit, styropian 10cm i folia kubełkowa. Izolacja pozioma -papa + folia (wyciągnięte spod bloczków po obu stronach. Na elewacji będzie 20cm styropianu. Myślę żeby dać na pierwsze dwa bloczki zaprawę uszczelniającą Ceresit CR65, na to eps i przykryć folią kubełkową, której powinno tyle wystarczyć. Nie wiem tylko co zrobić z wystającą folią i papą? Obciąć czy zostawić i na to epsa? Czy sprawdzi się takie rozwiązanie?
  5. Dzięki Elfir za sugestie;) Rzeczywiście od wewnątrz fanie by to okno wyglądało, ale od zewnątrz już trochę się nie klei. Zrobiłem szybką wizualizację. Na zdjęciu środkowe okno... wymiar 40x150cm, wysokość od posadzki - 180 cm. Wyżej być nie może, żeby nie wychodziło powyżej podcienia. I mam dwie obawy: - bliskość drzwi wejściowych;) - i czy lustro przed umywalką będzie odpowiedniej wysokości. Chyba, że zrobić jeszcze węższe okno 30x150cm ?
  6. Witam wszystkich. Proszę o pomoc w umiejscowieniu okna i rozmieszczeniu urządzeń w niewielkiej łazience. Jesteśmy już przed akceptacją projektu domu, ale nie wiem jakie okno zastosować. Projektant zaproponował małe, wysoko osadzone okno pod prysznicem, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może wąskie (na 40cm) okno od ziemi, między umywalką a prysznicem bardziej by się sprawdziło? tylko czy wtedy nie zrobi się zbyt ciasno? Wszystkie rady mile widziane
  7. Witam wszystkich. Przeczytałem już sporo tekstu na temat materiałów do budowy ścian i najbardziej przekonuje mnie silikat ze względu na wytrzymałość, akumulacyjność cieplną i izolacyjność akustyczną. Jednak w mojej okolicy (na śląsku) silikaty wypadają najdrożej zaś BK wypada najtaniej. Dlatego zastanawiam się nad połączeniem tych dwóch materiałów - BK na ściany zewnętrzne (BK 24cm + styro 15-20cm), a wewnętrzne ścianki działowe z silikatów (12cm). Czy ktoś z was może poradzić, czy takie połączenie materiałów zda egzamin? I czy ma ktoś doświadczenia z bruzdowaniem w silikatach? Podobno to nie łatwe zadanie? Dom z poddaszem 137m2 (w tym garaż), wszędzie podłogówka na gaz.
  8. Przede wszystkim brak przejścia z garażu, przez kotłownię do przedsionka. I gabinet w tym miejscu.
  9. Witam wszystkich Pomoże ktoś w rozwikłaniu zagadki? Głowię się jak rozmieścić pomieszczenia w części garażowej tak aby: garaż zachował swoje wymiary (lub przybliżone, ale nie mniejsze), posiadał też przejście do przedsionka przez kotłownię. Chciałbym aby znajdował się tam gabinet z biurkiem na dwa komputery i WC z prysznicem. Bryła budynku jest już nie do ruszenia. Jedynie można coś przestawić przy wejściu (w przedsionku). Schody też zostają w tym miejscu. Wklejam zdjęcie jaki jest aktualny stan projektu i jak nie znajdę rozwiązania, to będzie musiało tak zostać. ...ale liczę na waszą pomoc. Z góry dzięki
  10. Dzięki wszystkim za opinie i sugestie, zwłaszcza Elfir za koncepcje i rozjaśnienie wiele aspektów. Byliśmy u innego architekta ale spotkanie było mało owocne. Uznaliśmy, że ostatnią próbą współpracy z naszym obecnym architektem będzie podanie mu koncepcji na „tacy”, dlatego sam próbuję coś zaprojektować. Załączyłem wstępną koncepcję i proszę o opinie czy wszytko będzie w mirę funkcjonalne;) Wykorzystaliśmy kilka waszych pomysłów ale niestety nasi zachodni sąsiedzi nie pozwalają nam zrobić intymnej/komfortowej strefy dziennej od zachodu. Sprawdzaliśmy - ich okna są na tyle blisko i wysoko, że wszystko by widzieli co się u nas dzieje (a my u nich). Tylko od strony północnej możemy uzyskać strefę komfortu. W zasadzie w salonie nie potrzebujemy dużo światła bo co najwyżej będziemy tam robić imprezy lub oglądać filmy. Kuchnia z dużym oknem, mam nadzieję, że da radę Drzwi tarasowe będą przesunięte bardziej do kuchni więc przed zachodem będzie wpadać sporo światła. To małe pomieszczenie na górze to pralnia. Raz jeszcze dzięki za wasze opinie.
  11. Dzięki Właśnie mnie zainspirowałeś tym zdjęciem i garderobą za ścianką. Z łazienką też się tak zastanawiałem. Ale próbowaliśmy wsadzić gdzieś stół jadalny i pan architekt stwierdził, że przy takiej powierzchni domu się nie da. W tym momencie rozważamy już zaczęcie projektu od nowa
  12. Teraz to już nad wszystkim się zastanawiam, ale garaż powinien zostać w budynku. Planuję małą działalność i raczej będzie mi niezbędny.
  13. Eh, dwa miesiące się "boksujemy" z architektem i myślałem, że już to kończymy. Teraz jestem już przekonany, że chciał tylko szybko zamknąć temat Nie wiem co teraz robić, bo po waszych opiniach zacząłbym cały projekt od nowa W ogóle da się taką ilość pomieszczeń zamknąć w domu o powierzchni ok 110 m + garaż ??
  14. Od południowej (z lewej na zdjęciu) strony zaczyna się od 15m i rozchodzi się na południe do ok 18,5 (w tym najszerszym miejscu gdzieś po środku)
  15. Tak dokładnie, architekt jest z poprzedniej epoki. Od początku mamy z nim problemy, Ciągle słyszeliśmy że czegoś się nie da Jeśli chodzi o usytuowanie salonu to tak musi być. Tylko z tego końca działki nie mamy sąsiadów. W tym momencie już zwątpiłem w ten projekt co robić???
  16. Ok, teraz na pewno zapytam. Wentylację grawitacyjną zaprojektował twierdząc, że wg przepisów musi być zaprojektowana, ale oczywiście nie będziemy tego robić - Będzie rekuperacja.
  17. Na zimny garaż jeszcze nam nie zwrócił uwagi. Tak samo o żadnych obliczeniach i grubościach ocieplenia też nam nie wiadomo (raczej minimum ustawowe). Generalnie domek ma być tani w budowie, ale też nie chcemy żeby nas zżerały koszty ogrzewania. Sypialnie chcieliśmy dużą, z jętkami, na szerokość budynku (taka nam się marzyła). Z garderobą to teraz już nie wiem :/ może wywalić tą ściankę oddzielającą i zrobić zabudowę?? Pokój dziecka nad garażem jest na południe i oczywiście będą tam jeszcze okna dachowe po obu stronach. Dlatego tak jest skierowany ponieważ mamy wąską działkę i wjazd z ciasnej drogi wewnętrznej po wschodniej stronie domu. Będziemy ogrzewać piecem gazowym. Architekt zaproponował miejsce na poddaszu w pralni (obok schodów) , a rekuperator gdzieś nad nim, na strychu. Też miałem wrażenie, że to nie będzie najlepsze rozwiązanie, ale stwierdził, że aby zmieścić się w takim metrażu (ok 110m+garaż) inaczej się nie da.
  18. Okna będziemy jeszcze zmieniać, także tymi proszę się nie sugerować. Garaż chcieliśmy na tyle duży aby pomieścił jeszcze blat roboczy ze zlewem, rowery kosiarki i jeszcze parę sprzętów. Z odległością kanapy od tv też nam się tak wydaje, ale myśleliśmy aby ją po prostu bardziej przybliżyć (odsunąć od drzwi tarasowych). Nie rozumiem o jaką izolację garażu chodzi...? Na poddaszu jest sypialnia z garderobą, pokój komputerowy, nad garażem duży pokój dzieciaka, a to małe pomieszczenie przy schodach to pralnia/kotłownia gdzie będzie kocioł gazowy -tak nam architekt zaproponował żeby pozbyć się kotłowni z parteru.
  19. Dzień dobry wszystkim, Po ciężkich bojach doszliśmuy do pewnych kompromisów i nasz architekt zaproponował nam taką oto koncepcję domu. Zanim jednak zaakceptujemy ten projekt chcielibyśmy prosić szersze grono o ogólne spojrzenie „świeżym okiem” i poradę czy można by coś jeszcze poprawić aby było bardziej funkcjonalnie ? czy wymiary pomieszczeń są w miarę komfortowe ? itd.. Jesteśmy laikami w tej dziedzinie i branżowców też nie znamy dlatego Was prosimy o pomoc;)
  20. Właśnie mamy ochotę tak zrobić, lecz wszystkie formalności lecą przez to biuro i mamy już pewne zobowiązania. Wybór padł na niego ze względu na najtańszą ofertę (nigdy więcej). Trochę musimy go jeszcze pomęczyć, ale jak się nie uda to będziemy kombinować
  21. Witam wszystkich. Po wielu analizach, konsultacjach i namowach architekta przystąpiliśmy do realizacji projektu indywidualnego. Jeszcze dobrze nie zaczęliśmy, a już mamy problem - z architektem. Przedstawiliśmy naszemu architektowi swoje pomysły, a on przygotował inną koncepcję twierdząc, że na takiej małej powierzchni nie da się tego zrobić. Proszę, czy może mi ktoś wytłumaczyć logicznie dlaczego? lub naszkicować coś szybkiego dla Pana architekta jeśli się da ? Chodzi o mały, prosty domek z poddaszem użytkowym, z dwuspadowym dachem o pow. ok. 110m + garaż jednostanowiskowy z miejscem na rowery, kosiarkę i zlew. Zobrazowałem to na tym rysunku... (który też dostał nasz architekt). Istotne w tym szkicu jest tylko: - bryła i aby dom miał szer 8m (wąska działka), - strefa dzienna (kuchnia ze spiżarnią i bezpośrednim wyjściem na taras) - bezpośrednie wejście z holu do garażu (najlepiej przez kotłownię, ale niekoniecznie) Reszta była losowym rozmieszczeniem. Poradzcie proszę, czy to w ogóle dobry kierunek myślenia. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
  22. Dzięki za fachową odpowiedz Parterówki są ładniejsze, ale jeśli koszty mają być mniejsze, to jednak będziemy budować z poddaszem. A czy dużymi kosztami są takie elementy jak wcięty taras w bryłę budynku czy pomieszczenie na półpiętrze, nad garażem? (zakładam tu doczepiony garaż do bryły budynku).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...