Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hansons83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana hansons83 w dniu 18 Listopada 2020

Użytkownicy przyznają hansons83 punkty reputacji!

1 obserwujący

O hansons83

  • Urodziny 01.12.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łodź
  • Kod pocztowy
    94-003
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hansons83's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

20

Reputacja

  1. hansons83

    Altherma DAIKIN

    Czy to jest zwykły termostat ze stykiem ON/OFF? Jak to skonfigurować, i gdzie podłączyć, bo w trakcie przeglądu pytałem o to serwisanta który twierdził, że tylko termostaty od daikina będą działać.
  2. hansons83

    Altherma DAIKIN

    Witam. Mam problem z przegrzewaniem domu w słonecznie dni, mam duże przeszklenia od strony południowej, na razie ratuję się zasłanianiem żaluzji zewnętrznych lub wyłączaniem pompy. Wolałbym jednak wykorzystać słońce a wyłączać pompę tylko, że w sposób automatyczny. Chcę zaprogramować w automatyce domowej odpowiednie akcje które będą odpowiadać za włączenie/wyłączenie grzanie przez pompę, albo ręcznie ale zdalnie w cieplejsze dni. Problem na tą chwilę mam taki, że nie wiem gdzie podłączyć styki od automatyki którymi chcę sterować czy ma grzać czy nie. Instrukcję przejrzałem, nic konkretnego poza wejściami dla termostatów Daikin nie wyczytałem. Termostatu nie chcę, w automatyce mam dostępne dużo więcej informacji niż tylko temp. pokojowa. Podpowie ktoś gdzie się wpiąć i co skonfigurować?
  3. Witam. Mam przygotowane słupki betonowe z prętami fi14 pod konstrukcję tarasu w rozstawie ~120x120. Pierwotny plan był aby na słupkach mocować belki 10x10 na to legary i deski, jednak w okolicznych składach itp. dostępne jest jedynie drewno świeże albo klejone po długości. Dostępne jest drewno konstrukcyjne ale o przekroju 60x120, te 120 na wysokość nie jest problemem bo zostawiłem więcej miejsca, ale zastanawiam się czy 60mm na szerokość to nie za mało po wywierceniu otworów pod szpilki? Na słupkach pojawiły się powierzchniowe pęknięcia niezbyt duże, czy powinienem to wypełniać (jaką zaprawą?) czy wystarczy zabezpieczyć przed wodą dysperbitem itp? Pozdrawiam.
  4. Ciekaw jestem jak w tych nawilżaczach kanałowych dozowana jest woda, mgiełka na filtr, czy powolne namaczanie filtru? Wie ktoś może? Da się kasetę z takim filtrem dokupić od komercyjnego urządzenia w okolicach 1200zł, ale zrobię eksperyment z filtrem z przenośnych urządzeń. Na początek bez nagrzewnicy z monitorowaniem temperatury żeby się nic nie skraplało.
  5. Skoro wszystkie mobilne nawilżacze nie używają dodatkowych grzałek, sekretem musi być woda o temperaturze pokojowej. A gdyby tak do kanałowego nawilżania użyć ciepłej wody z zasobnika? Grzeje wodę pompą, wydaje się to bardziej ekonomiczne niż grzanie powietrza grzałką?
  6. Eh, chyba w takim razie temat odpuszczę, nie spodziewałem się, że to taki dodatkowy koszt. Dzięki.
  7. Faktycznie nie ma co z ryzykować. Komercyjne urządzenia z tego co widziałem maja na wyposażeniu nagrzewnicę, czy jest konieczna?. Temp. na nawiewie to z reguły powyżej 16 stopni, nie do końca rozumiem po co jeszcze nagrzewnica. Xiaomi trochę drogie tym bardziej, że obudowa jest nie potrzebne, poszukam może da się kupić same maty/bębny nawilżające.
  8. Zacząłem się zastanawiać, czy na kolejną zimę nie spróbować zbudować nawilżacz kanałowy. Mam reku z wymiennikiem erv, jednak jestem wrażliwy na niską wilgotność i poniżej 40% odczuwam dyskomfort. Da się kupić moduły odparowujące ultradźwiękowe o wydajności 400ml/h, jeśli w zbiorniku z wodą z opcją dopełniania umieścić kilka/kilkanaście takich modułów myślę, że wydajność tworzenia pary by była wystarczająca. Teraz pytanie czy podłączenie tego do kanału nawiewnego nie spowoduje negatywnych efektów jak zagrzybienie kanałów etc?
  9. Z tego co obserwuję nigdy nie udało się mojemu reku przekroczyć progu 85% odzysku temperaturowego liczonego na podstawie wbudowanych czujników. I to raczej przy temperaturach na zewnątrz dodatnich. Żaden z kanałów nie idzie w strefie nieogrzewanej. W załączonych wykresach zastanawiająca jest temperatura wywiewu w okolicach 19 stopni, u siebie obserwuję temperaturę podobną do pokojowej, czy kanał idzie strefą nieogrzewaną?
  10. A mógłbyś w wolnej chwili, nawet przy -3, sprawdzić? Ważne aby było poniżej 0, bo już wtedy obserwuję u siebie dużą zmianę bilansu. Zacząłem się zastanawiać czy czujniki różnicy ciśnienia nie powinny być w komorze rekuperatora, bo tak to kompensacja temperaturowa działa dla temperatury w pomieszczeniu.
  11. A mierzyłeś może wywiew, czy nic się nie zmienia w stosunku do zadanej?
  12. Przed weekendem uruchomiłem równoważenie. Dużych mrozów już nie było poza sobotnią nocą (-10). Algorytm utrzymuje zadany spadek ciśnienia na wywiewie i bilans wywiew/nawiew. Limit wywiewu dałem 70% a bilans +-50%. Musze przyznać, że reku sprawował się dużo lepiej, lepszy odzysk na podstawie temperatur, nic nie zamarzło, na wyrzutni temp. >1, poziom co2 w domu niższy. Ale przy mrozach -10, went. wywiewny doszedł do 70% a korekta do 50% przy zadanej różnicy wywiew/nawiew 2Pa. Mimo większych obrotów zużycie prądu to i tak nic w porównaniu do grzałek, także liczę, że obejdzie się bez podgrzewania czerpni i otwierania bypassu. Po mrozach zmieniłem zadaną różnicę na 0Pa i też nic się nie działo. Niestety w rurkę pomiarową dostaje się na wywiewie woda co muszę jeszcze rozwiązać (końcówka wykresu). Może to kwestia mojej instalacji, ale nie spodziewałem się aż takich dużych różnic w zależności od temp. zewnętrznej. Przy temp. w okolicach zera konieczna korekta wraca na 10% tak jak z pomiarów po montażu instalacji (tubą domowej roboty).
  13. Gdybym nie opomiarował wentylatorów i nie monitorował czujników o niczym bym w sumie nie wiedział. Zaślepienie bypassu przy tym jak jest nieszczelny na pewno sporo zmienia. Mam tuż przy reku czerpnie, więc powietrze z zewnątrz nie ma jak się podgrzać. Reku wisi w pom. gospodarczym gdzie jest 19 stopni a montaż pod sufitem mu nie służy (ciężar wymiennika powoduje nieszczelności). Na duży plus jest to, że wilgotność mam >40%, mimo suszarki kondensacyjnej.
  14. Bypass mam zaślepiony (nieszczelny gdy zamknięty), być może na jakimś etapie sterownik go otwiera, choć instrukcja raczej nic na ten temat nie mówi i ja nie zauważyłem zmiany stanu na panelu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...