Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawel78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 190
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Pawel78

  1. Kominiarz może robić tylko wentylację grawitacyjną i kanały spalinowe. Tutaj musisz mieć osobę z uprawnieniami sanitarnymi i musi zrobić wydajność wentylacji.
  2. Pewnie jest jeszcze woda w kanałach stropu. Wietrzyć ale wiatr nie może mocno hulać, bo to niedobre dla tynków.
  3. Jak wam się nie spieszy to poczekajcie aż część wody odparuje. Im więcej tym lepiej dla was. Nie wstawiajcie okien niech hula wiatr.
  4. Jeżeli to jest strop Kleina to tam nie ma nadbetonu. To jest strop stalowo-ceramiczny.
  5. Zapłać architektowi parę złotych i będziesz miał rozwiązania. Tu są osoby , które nie mają pojęcia o budowaniu a ty możesz narazić się na niepotrzebne wydatki.
  6. Zrób to zgodnie z normą dotyczącą kominów.
  7. Jeżeli planujesz kolejne roboty na wiosnę to usuń wodę ze stropu. Jeśli nie spieszysz się z budową zostaw nic się nie stanie.
  8. Z ogrzewaniem podłogowym będziesz miał problem, bo najcieplej jest na dole a chłodniej na górze. Wg mnie już lepiej grzać powietrzem. Łatwiej regulować.
  9. Nic samemu nie możesz zmieniać. Kierownik budowy też nie może pozwolić na zmiany. Jedyna osoba to projektant.
  10. Najprościej będzie jak wynajmiesz inżyniera budownictwa ale z doświadczeniem i pomoże Ci pod względem technicznym przy pisaniu pism do dewelopera lub przy pisaniu pisma przez prawnika. Nikt przez internet nie będzie Ci w stanie pomóc ze względu na to, ze nie widział mieszkania i jak ten tynk wygląda. Możesz jeszcze zgłosić sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego że mieszkanie stwarza zagrożenie dla zdrowia.
  11. Jak jest taki zapis w projekcie to nie możesz zamontować paneli słonecznych na dachu.
  12. Mieszkanie rozumiem jest na gwarancji. Napisz pismo ( przez prawnika) do dewelopera aby wymienił wszystkie tynki w mieszkaniu dodatkowo zażądaj zwrotu części wartości mieszkania. Jeśli masz już rzeczoznawcę dołącz jego opinię do pisma.
  13. Jak przewiesz dreny to masz je po wybudowaniu domu połączyć ponownie
  14. Bez względu na przyczynę firma ubezpieczeiowa nie wypłaci odszkodowania jak nie będzie wykonany przegląd budynku co 5 lat przez osoby z uprawnieniami elektrycznymi, sanitarnymi i budowlanymi, pomiary elektryczne, badania kominiarskie, szczelność instalacji gazowej itd. To raczej powinno być w dziale Oszczędziłem na przeglądach teraz mieszkam w namiocie.
  15. Tynki cementowo-wapienne są mocniejsze. Tynk gipsowy jest miękki. Najlepszy tynk to z maszyny a zaprawa tynkarska robiona na budowie z wapna gaszonego.
  16. Stare niemieckie budynki były stawiane na kamieniu a kamień nie" transportuje" wilgoci.
  17. zrób zdjęcie z zewnątrz budynku tego narożnika zaznaczonego na czerwono oraz ściany zaznaczonej na żółto
  18. Tak możesz przykryć folią wysokoparoprzepuszczalną.
  19. 1. nie 2. nie 3.tak
  20. wylewka 3cm jest za mała i popęka. W życiu płyty OSB nie dawałbym w domu , w którym miałbym mieszkać( ze względu na formaldehyd ) Daj 2cm styropianu i 4 cm wylewki zbrojonej siatką.
  21. Za mało szczegółów podałeś. Czy ściana jest zastawiona jakimiś meblami? Czy wilgoć pojawia się tylko w okresie zimowym? Jaka jest wentylacja w mieszkaniu? Czy sciana jest ocieplona styropianem? Jaką grubość ma ściana? Czy podłoga jest drewniana?
  22. Czy z kanałów wentylacyjnych leci zimne powietrze?
  23. Fakt stosując drenaż obniżasz lustro wody na działce. Jest jedno ale. Beton lubi wodę i nic mu się nie dzieje ( pod warunkiem ,że woda nie jest agresywna dla betonu) Nie chodzi o to by fundament był suchy tylko o to by nie dostawała się woda do budynku.Najważniejsze to gdzie odprowadzisz wodę z drenażu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...