Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adam_ski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez adam_ski

  1. dzięki bogo za potwierdzenie moich danych! od razu pewniej, jak ktoś inny ma podobne przemyślenia. Co do podejścia dolnego - oczywista zaleta. Cenowo wychodzi właściwie na to samo, biorąc pod uwagę że wkładka zaworowa jest już wbudowana - na upartego można na początek odpuścić nawet głowice termostatyczne i regulowac taką nakretką plastikową (co prawda głowica to koszt tylko 30-35 PLN...). Co do miedzi twardej lutowanej - też pewnie przeczytałaś w Muratorze to, co ja Mój instalator powiedział, że z miedzi miękkiej robi się właściwie tylko tam, gdzie muszą być ostre łuki, czyli np. w wylewce (ogrzewanie podłogowe). Jeżeli lut przejdzie próbę ciśnieniową, to nie ma prawa puścić! Faktem jest, że sam sobie w domu zrobiłem nieplanowaną próbę ciśnieniową w instalacji c.w. - strzelił termostat w elektrycznej termie i woda się zagotowała; stopiły się otuliny, puścił zawór bezpieczeństwa 3,5 atm (a może 4?) - ale instalacja - szczelna!
  2. Z moich doświadczeń: "Bezsenny" - hydraulik od c.o. Wymieniali instalację w domu. Jak przywiózł sobie materiały i zaczęli robić w piątek o 10:00, tak skończył w sobotę o 21:00. Bez przerwy 35 godzin, no, ze dwa razy kawka, papieros, pół godziny na obiad. W nocy kulturalnie sobie lutował piiony i podejścia w piwnicy, żeby nie hałasować. Po prostu był spod Olsztyna i śpieszył się do domu. A nie to, co niektórzy warszawscy robotnicy.
  3. Witam, Wymienialiśmy c.o. plus okna plus docieplenie. Zdecydowaliśmy się na grzejniki Kermi (stalowe płytowe) plus miedziane rurki. Stalowe płytowe pracują dobrze przy niskich temperaturach tzw. czynnika (50-55 st.), estetyka, trwałość, komfort. Same zalety. Pytaliśmy o Purmo - podobno bardzo spadła ich jakość! A w dodatku robione w Rybniku Purmo są droższe od Kermi, robionych w Bawarii. Mogę zamieścić parę przykładowych cen. Miedź - ja tutaj zawierzyłem instalatorowi, który powiedział krótko "Miedź to jest miedź, a kocioł z żeliwa to kocioł z żeliwa" A tak naprawdę to chyba chodzi o trwałośc i brak dyfuzji w miedzi (nie przenika powietrze do wody). Mogę też polecić tego instalatora - jest spod Olsztyna i jest _bardzo_ solidny, szybki, robotny i nie bierze dużo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...