Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

woycieh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez woycieh

  1. Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcz dosyć ważna uwaga, przy okazji tego, że jasna ściana ma plamy. Otóż zdjęcia zrobiłem podczas deszczu, jasna ściana jest cała równomiernie mokra, nie ma plam. Te suche miejsca, które widać na zdjęciach to efekt tego, że powyżej jest parapet i daszek na wejściem. Problem pojawia się dopiero przy ciemnej ścianie - jest równomiernie mokra dołem (odbijająca się woda od chodnika) i ma tylko te 3 miejsca z zaciekiem, które widać w pierwszym moim poście. Jeszcze uwaga co do samego ocieplenia - ta akurat ściana była ocieplona ok. 10lat temu. Obecnie docieplaliśmy pozostałe ściany, na tej położono tylko siatkę i nowy tynk. Doły (ciemna ściana) były robione wszędzie teraz, przez obecną ekipę.
  2. Witam, Niedawno zrobiliśmy elewację domu. Wszystko wydaje się być zrobione dobrze, nie mam zastrzeżeń do wykonawcy, pojawił się jednak problem w postaci nietypowych zacieków po deszczu. Wiem, że postów na temat plam na elewacji jest mnóstwo, jednak nie znalazłem żadnego, gdzie zacieki byłyby na podobnej zasadzie co u mnie. Są to pionowe strużki, które pojawiają się tylko na dolnej części elewacji. Plamy są tylko w 3 miejscach, stosunkowo niedaleko od siebie, nigdzie indzie w domu ich nie ma. Po wyschnięciu zostaje tam zaciek. Czy ktoś może podpowiedzieć co może przyczyną? Czy może to być wina wykonawcy? Czy przyczyną może być jakaś nieszczelność rynny, skąd woda spływa na sam dół i wypływa spod górnej (tej jasnej) częsci elewacji? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
  3. Cześć! Od kilku dni zagłębiam się w temat ogrzewania, a przynajmniej staram się... Bardzo proszę o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem. Ale tym bardziej proszę o informację jeśli się mylę Wiem, że tematów na forum jest mnóstwo, ale naprawdę, jeśli człowiek "nie siedzi" w tym na co dzień, to im więcej czyta, tym mniej wie... Do rzeczy: Stawiam domek 35m, w którym będzie mój warsztat. To pierwsza ważna informacja, bo nie będzie on ogrzewany ciągle. Przyjmuję, że zimą będzie to 5dni w tygodniu po 4-6godzin. Temperatura jaka mnie urządza to ok. 15-17stopni, po prostu tyle, aby można było swobodnie pracować. Domek w konstrukcji szkieletowej - posadowiony na bloczkach betonowych, parterowy, wys. ścian ok. 2,20m. Ściana z deski elewacyjnej 2cm, ocieplone wełną 10cm (być może zdecyduję się na 15cm), na to boazeria. Tak samo ocieplone też podłoga i sufit. Dwa okna i drzwi wejściowe PCV, jakieś "standardowe". Wg. obliczeń na stronie ciepłowłasciwe.pl potrzebuję mocy 2,6kw (tutaj mój wynik: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2o8o ) Rozważam więc zakup pieca 3kw, coś tego typu: https://www.emultimax.pl/pl/p/Piec-akumulacyjny-Dimplex-VFMi30-dynamiczny-3kW-termostat-i-DOSTAWA-gratis/885 Chciałbym aby można było łatwo nagrzać w domku - przykładowo aby w poniedziałek, po 2 dniach mojej nieobecności, można było szybko (powiedzmy w ciągu pół godziny) nagrzać domek do przynajmniej ~13stopni. Po drugie oczywiście ważne są koszty utrzymania. Wg. moich obliczeń piec 3kw, przy użytkowaniu ok. 30h tygodniowo pobierze ok. 400kwh prądu, czyli za ok. 200-220zł/mc. I taka kwota jest dla mnie akceptowalna. Proszę o potwierdzenie, że to co sobie założyłem ma ręce i nogi i takie rozwiązanie jest najsensowniejsze w moim przypadku (i że nie zbankrutuję ) Z góry dzięki za pomoc i wszelkie uwagi - tak jak pisałem, jestem w tym temacie zielony, bazuję tylko na tym co wyczytam w necie. Interesują mnie też Wasze doswiadczenia z tego typu piecami, tzn. głównie jeśli chodzi o ich awaryjność i np. na co zwracać uwagę przy zakupie (jacy producenci są OK a jakich unikać itd.).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...