Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szopenhauer

Banned Users
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez szopenhauer

  1. Wieniec i tak trzeba zalać, niezależnie od rodzaju stropu. Zbrojenie to oczywista oczywistość - choćby dla żeber rozdzielczych albo do objechania otworu na schody. Twierdzenie, że jak się buduje z jakiegoś systemu to na pewno nie będzie potrzebne nic więcej spoza tego systemu to naiwność
  2. Farba się łuszczy, prawdopodobnie podłoże było źle przygotowane - może gładzie były jakieś wilgotne przed malowaniem albo malarz nie zagruntował ścian (przy pierwszym malowaniu trzeba koniecznie!).
  3. Zdecydowanie brakuje wentylacji na poddaszu. Nie możesz lekko rozszczelnić wyłazów, żeby była mikrowentylacja? U mnie jest taka możliwość - trzeba ustawić klamkę pod kątem 45 stopni. Okno jest ciągle szczelne, tak więc bez obaw
  4. Na kominy to nie dziurawka, tylko cegły szczelinowe. Współczynnik drążeń cegły na kominy musi być nie większy niż bodaj 10%. Inaczej musi przeciekać... U mnie był to materiał Terca Fraza. Ładna, niedroga cegła, produkowana w Polsce (Toruń).
  5. Bo masz porządnie docieploną ścianę Zjawisko wiania z gniazdek występuje wyłącznie przy ścianach ceramicznych 1W. Przy mokrej zaprawie i powiedzmy 15 cm wełny nie ma prawa nic wiać, bo i skąd?
  6. Są też płyty strunobetonowe o rozpiętościach bodaj do 14 metrów, ale to musi być już jakaś gruba, bardzo masywna płyta. Podejrzewam, że nie do każdej technologii ścian nośnych się to nada (w sensie np. na betonie komórkowym 1 Mpa może się nie dać czegoś takiego położyć). Na Porothermie czy Silikacie raczej spokojnie tak.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...