Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karol_dr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez karol_dr

  1. Witam Chcę zabudować klatkę schodową płytami g-k (sufit i ściany) na ruszcie oraz docieplić. W związku z tym mam kilka pytań: 1. Co powinno się zabudować w pierwszej kolejności, sufit czy ściany? Czy może to bez znaczenia? Zakładając, że ściany pierwsze, to czy później profile UD sufitu przykrecam do gotowych ścian, czy np wystarczą tylko CD na wieszakach ES? 2. Czy na ścianach zewnętrznych i suficie powinienem zastosować paroizolacje? 3. I ostatnie pytanie może najbardziej banalne, ale w jaki sposób wytrasowac profil sufitowy i podlogowy, zeby poprowadzić je prosto? Z góry dziekuje za pomoc.
  2. Witam

    Czytałem, że również posiada Pan rekuperator Vut 350 podwieszany.

    Posiadam taki sam od dwóch lat i teraz jak zacząłem okres grzewczy zauważyłem właśnie wycieki z okolic śrub dolnej pokrywy.

    Czy poradził Pan sobie może jakoś z tym problemem, lub serwis?

    W ogóle jak się sprawuje ten rekuperator u Pana, jakie wrażenia?

    Pozdrawiam

  3. To gdzie w takim razie moze być problem, skoro wiadomo, że zeszły rok bylo wszystko w porządku?
  4. Panowie podepnę się pod temat. Mam taki problem, że reku używam drugi rok. W pierwszym roku na sterowniku pokazywało bardzo dobry odzysk bo z wywiewu 21, 19-20 na nawiewie. Niedawno ekipa skończyła mi gładzie, podczas remontu zdemontowali mi anemostaty włącznie z wykreconymi dekielkami nie wiem po co. Mam teraz problem z ich regulacją. Aktualne temp to: CZ: 7 WYW:21 NAW:13 Kiedyś czytałem gdzieś, żeby anemostaty poprzykręcać bardziej, tylko które, możecie coś poradzić?
  5. Chodziło mi o modele wysokotemperaturowe które są już dostępne.
  6. Ciekawe jaki wyszedł by koszt pompą ciepła PW. Czy generalnie do tych wyników moglibyście polecić pompę ciepła pod grzejniki, czy lepiej odrazu odrzucić ten temat?
  7. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ug9 Zrobiłem nową symulację z izolacją dachu 25cm ekofibru i faktycznie zyski bardzo duże. Chyba faktycznie docieple dach i do 2020 zostawie starego tłokowca jeszcze, bo wtedy będą dotacje do wymiany. Może jeszcze w międzyczasie pojawi się jakiś ciekawy kocioł 5 klasy. Zastanawiam się tylko nad jednym, dom po takim dociepleniu będzie miał jeszcze dużo mniejsze straty, a mój tlokowiec ma 25kw. Ciekawe czy nie będzie gasnął lub sadzy zbierał dużo zanim temperatura spadnie. Pomyślałem, żeby może zmienić sterownik np na proton pid, żeby nadmuch był ciągły?
  8. Teraz zauważyłem, że był duży błąd w wyniku bo dodało mi izolacje dachu nie wiem skąd. To jest nowy poprawiony link http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3vlk Wiadomo, że gaz byłby najlepszym rozwiazaniem, tylko jak tu oszacować orientacyjne rachunki, bo dom nie jest aktualnie jakos super doizolowany.
  9. No w sumie racja. W takim razie wklejam link, chociaż zaznaczam, że na ekogroszek wydaje w tej chwili mniej niż jest to tam podane. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ug9
  10. Aktualnie ogrzewam dom ekogroszkiem tlokowcem spyra ale z racji tego, że są przewidziane dotacje pomyślałem nad zmianą ogrzewania. Wykonałem obliczenia na ciepłowlasciwe.pl, ale jakieś dziwne kwoty moim zdaniem tam wychodzą. Dom około 160m2 z lat 80-tych. Sciany gazobeton i cegła, pomiedzy nimi pustka powietrzna. Stropodach płaski wentylowany, narazie nie docieplony, ogrzewanie grzejnikowe. Aktualnie wymienione okna trójszybowe, docieplenie ścian styropianem 10cm, zamontowana rekuperacja. Chcę zamontować fotowtaike, dlatego pomyślałem nad ogrzewaniem elektrycznym, tylko nie wiem jak z oplacalnoscia. Pompa ciepla odpada raczej przy grzejnikach, grzanie splitami czy może zwykły kocioł elektryczny? ewentualnie mam jeszcze w domu gaz ziemny.
  11. Ja też się podepne pod temat. Aktualnie ogrzewam dom ekogroszkiem tlokowcem spyra ale z racji tego, że są przewidziane dotacje pomyślałem nad zmianą ogrzewania. Wykonałem obliczenia na ciepłowlasciwe.pl, ale jakieś dziwne kwoty moim zdaniem tam wychodzą. Dom około 160m2 z lat 80-tych. Sciany gazobeton i cegła, pomiedzy nimi pustka powietrzna. Stropodach płaski wentylowany, narazie nie docieplony, ogrzewanie grzejnikowe. Aktualnie wymienione okna trójszybowe, docieplenie ścian styropianem 10cm, zamontowana rekuperacja. Chcę zamontować fotowtaike, dlatego pomyślałem nad ogrzewaniem elektrycznym, tylko nie wiem jak z oplacalnoscia. Pompa ciepla odpada raczej przy grzejnikach, grzanie splitami czy może zwykły kocioł elektryczny? ewentualnie mam jeszcze w domu gaz ziemny.
  12. Myślę, że wymiennik i wentylatory mogą być te same. Sterownik też mam ten sam. A jak z hałasem u Ciebie? Ja dodałem tlumik na nawiew to teraz różnica bardzo duża na wyższych obrotach.
  13. Co do mrozów, to tez mam takie pytanie. Mój reku wisi w pomieszczeniu użytkowym w domu. Na wiosnę chce tam zamontować grzejnik, żeby się zimno nie niosło po domu. Tak się zastanawiam czy w takim ogrzewanym pomieszczeniu podniesie się sprawność reku?, w sensie choćby samego systemu antyzamrozeniowego, bo nie mam nagrzewnicy. Tom 1000k ile dałeś z ciekawości za ten wentyle ebm? Tak pytam, bo jak padną moje, to może bym zmienił na lepsze. BTW Ktoś ma też może reku vents vut 350 pe ec, bo jestem ciekawy opinii innych jak się im sprawuje.
  14. To jak to w końcu jest z tą wydajnością? Mam dom około 160m2, 4 osoby. Według zapotrzebowania na osobę 120m3/h, a z kolei wg. wyliczeń pomieszczeń wychodzi mi 220m3/h. Której wydajności się trzymać przy ustawieniu rekuperatora? Tak pozatym mój rekuperator to Vents VUT 350 pe ec, czy ktoś używa też jeszcze takiego? Narazie działa bez zarzutu, jedynie tłumik na nawiew dorzuciłem.
  15. Temat bardzo stary, ale mam to samo pytanie. Ze względów technicznych w starym domu byłem zmuszony 3 anemostaty nawiewne umiejscowić nad drzwiami maksymalnie pod sufitem. Aktualnie mam zamontowane anemostaty, ale chciałem zapytać co lepiej by się sprawdziło zamiast tych anemostatow, żeby wtłoczyć powietrze w głąb pomieszczeń? Może zwykłe kratki nawiewne, czy lepiej jakaś dysza? Pozdrawiam
  16. Na czopuchu przepustnicy nie mam akurat. Co do przesłony na wentylatorze to odsłoniłem ją bardziej niż zwykle. Dowiedziałem się, żeby najlepiej spróbować zwiększyć ciąg w kominie. Tylko w jaki sposób najlepiej to wykonać, bo z tego co się dowiedziałem do kotła węglowego nasady kominowe nie nadają się? Pozdrawiam
  17. Witam Posiadam ten kocioł od jakiegoś czasu. Za każdym razem w okresie zimowym był ten sam problem, mianowicie węgiel spalał się odpowiednio w momencie działania nadmuchu. Kiedy nadmuch się wylaczyl, ogień w środku dusi się, a w zasobniku węgla i w około domu zadymione. Doczytałem ostatnio o sterownikach pid, które regulują pracę dmuchawy w trybie ciągłym. Chciałem zapytać na jaki sterownik można by wymienić?, aktualnie piec działa na sterowniku Geko g403 p-07. Czy wymiana takiego sterownika to jakieś duże przeróbki? Pozdrawiam
  18. Witam

    Czytalem Pana post odnośnie piecy na ekogroszek Spyra. Co prawda post jest z 2012 roku, ale pytam bo mam taki piec i problem, który Pan opisał:

     

    Witam znam ten piec na wylot te pierwsze z rusztami wodnymi bardzo mało palą i morzna palic miałem i i groszkiem bardzo dobra i twała konstrukcja podajnika i łatwy dostęp do czyszczenia z przodu kotła wadą jest sterownik dwuzakresowy i deflektor mało spełniający swe zadanie-dopalanie spalin piec powinien mieć sterownik automat typu pid z modulacją dmuchawy- ciągła praca wentylatora i podajnika odpowiednio ustawionymi parametrami ponieważ wytważa bardzo silne kopcenie jak wentylator się zatrzyma a wygląd komina i dachu oraz otoczenie posesji świadczy o tym że węgiel nie jest prawidłowo spalany pozdrawiam

     

    Mam dokładnie ten problem. Ciagle jest dym w zasobniku i na podworko nie da się wyjść bo zadymione po całości.

    Czy da się wymienić ten sterownik na ten pid?

    Jeśli nie to co ewentualnie można zrobić?, może jakiś dolot powietrza?

  19. Co do mojego pytania powyżej podregulowalem anemostaty i nawiew z 17 podskoczył do 21.
  20. Też wydaje mi się, że to kwestia anemostatow. Wyciągi mam 3 u góry (lazienka,kuchnia, korytarz) i 3 na dole u rodziców (lazienka,wc,kuchnia). Może anemometrem byłoby bardziej precyzyjnie?
  21. Również chciałbym się poradzić jak zrownowazyc nawiew i wyciąg, bo wydaje mi się, że mój odzysk nie jest odpowiedni. Zmierzone przed chwilą: Wywiew:22 Nawiew:17 Czerpnia:13 Wyrzutnia:19 Próbowałem regulować mocą wentylatorów, ale narazie bez efektu. Instalacja zrobiona na rurach flex75, co do instalacji akurat jestem pewny bo to znajoma firma wykonywała. Czy jakoś na anemostatach można to wyregulować? Jakie wartości przeplywu powietrza ewentualnie na nich powinny byc?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...