Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LV601

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LV601

  1. A używał ktoś pelletu z łusek słonecznika? Parametry podają niby te same co zwykły z drewna a cena dużo niższa,
  2. Tech ST294 V2 bezprzewodowy. Najprostszy i najtańszy ale daje radę. Z piecem podłączonym pod eModul nic więcej nie potrzeba moim zdaniem.
  3. Moc 20 kW ogrzewam 170m grzejnikami, Moc moim zdaniem za duża ale monter upierał się że zapas musi być, Dom nieocieplony tylko poddasze 20 cm wełny, Piec spisuje się aktualnie dobrze. Mam go od października i trochę czasu trzeba było poświęcić na ustawienia i przede wszystkim reg. pokojowy dopiero poradził sobie z bezsensownym zużyciem opału.Aktualnie przy temp. od 0 do 6 stopni bierze 26 kg na dobę (moc ustawiona na 75%). Palę miejscowym pelletem 700/t i nie ma problemów żadnych ze spiekami itp. Jutro wrzucam wkład do komina bo niestety moczy się jak niemowlę z powodu niskiej temp. spalin. Producent zaleca wkład a powinien wymagać, Z grzaniem wody tylko się zastanawiam bo mam niedawno zamontowany przepływowy elektronik 21kW który świetnie i szybko grzał wodę a prąd zużywał tylko przez te kilkanaście minut pracy dzienne i to nie zawsze 21kW bo sam dobiera moc do zadanej temp, i przepływu wody, Dałem się namówić na bojler przy wymianie pieca i nie wiem czy to nie była bezsensowna decyzja. Cyrkulację od razu wyłączyłem. Tygodniówka też jest odpowiednio dobrana ale i tak widzę że trochę tego pelletu znika niepotrzebnie na podtrzymywanie temp.
  4. Próbował ktoś z Was przeliczyć czy nie taniej wychodzi jednak grzanie bojlera cwu prądem (lub w ogóle tylko przepływowy jeden elektroniczny podgrzewacz) niż peleciakiem? Obserwuję tak właśnie swoją sigmę ekopell i przy aktualnych 6 stopniach na zewnątrz piec rozpalałby się max 3-4 razy na dobę a przez wodę musi ze 3-4 razy dodatkowo to robić. Zastanawiam się czy te trochę więcej prądu nie jest jednak tańsze niż ten dodatkowy pellet?
  5. Dziękuję za info, A jaki masz model i moc pieca? Jak masz ustawione parametry CO, CWU, czas podsypu, przerwa między podsypami, histerezy itd (pytam o te zmienione w stosunku do fabrycznych)? No i jakie spalanie aktualnie? Dzisiaj zauważyłem że tuż przed ponownym rozpaleniem na czuwaniu piec wyłączył wszystkie pompy na kilkanaście minut. Czy to normalne?
  6. Dzięki za odpowiedź, Kod znam ale wolę na razie nie grzebać w ust. serwisowych póki się czegoś nie dowiem. Jednak widzę że tych pieców jeszcze mało chodzi albo ludzie boją się eksperymentować. Z moich doświadczeń wynika, że nawet na infolinii defro czy tech-a siedzą ludzie którzy nie mają praktycznej wiedzy a jedynie cytują terorię z serwisówki. Ustawione mam 55 na kotle. Dom 170 m słabo ocieplony. To jednak nie ma teraz znaczenia bo był np tydzień (średnia temp na zewnątrz 6 stopni) że spalił 21 kg/doba a tydzień później (temp. śr. 3 st. ) a spalanie nagle 31 kg. Zauważyłem np. że piec przy wygaszaniu moim zdaniem niepotrzebnie używa dmuchawy spalin przez ponad 10 min podczas gdy wystarczyłoby spokojnie 3-5 min bo tyle trwa całkowite wygaszenie palnika. Przez pozostały czas piec niepotrzebnie się wychładza o 2-3 stopnie co wydłużyłoby czuwanie o 20-30 min. Czasu pracy tego wydmuchu nie da się przestawić nawet z menu serwis, Ciekawi mnie też jak ustawić grzanie cwu żeby piec to jak najmniej odczuwał. Czy zamontowanie czujnika pokojowego ma wpływ na spalanie? Jeśli może ktoś potrafi interpretować wykresy pracy to mogę przesłać bo piec mam cały czas online.
  7. Witam, mam pytanie do użytkowników tych kotłów czy ktoś porównał w praktyce różnicę w zużyciu paliwa między ustawieniem gdzie piec pracuje cyklicznie (powiedzmy 12 rozpaleń na dobę), a ustawieniem gdzie wygasza się tylko 2-4 razy na dobę?. Mam wersję 20 kw od 4 tyg. i przy ustawieniach fabrycznych i zadanych 55 stopniach wygasza mi się co 2h a spalanie 150 kg na tydzień. Zastanawiam się czy przejście na palenie ciągłe da jakieś zmniejszenie zużycia paliwa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...