Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LukeSkyWalker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LukeSkyWalker

  1. Kupiłem paski do badania Cl, pH i alkaliczności wody. Porownałem kranowke, deszczówkę i wode z mojej piwnicy. Według testu na te trzy parametry, woda z piwnicy i z kranu jest identyczna. Komunalka jednak, upiera się, że to zapewne woda ze stawu. https://ibb.co/PTHRFQS - zdjęcie testu. Od lewej woda z kranu, woda z piwnicy i woda deszczowa.
  2. Dziś spuściłem kamerę do studni. Na głębokości około 10 metrów, po stronie budynku cieknie woda. Cegły po tej stronie są mocno zakamienione. W innych miejscach jest czysta cegła. Cały czas zastanawiam się, czy to nie woda z sieci. Np. Czy nie ma pod pudynkem jakiejś starej, poniemieckiej rury. Mam zamiar wykonać test na zawartość chloru. Niestety z rozkopaniem jest problem bo wycieka że ściany pod niepodpiwniczoną częścią, przed którą n na dodatek jest ganek. Co do niemieckich denow, temat ciekawy, nawet fascynujacy. Muszę sprawdzić.
  3. Rozumiem ryzyko wypłukania gruntu, ale pompuje tak od roku i do studzienki trafia czysta woda. Wiem to, bo na wylocie mojego prowizoryczngo drenażu wewnątrz piwnicy mam szmate - nic tam nie zalega. Pompuje ponad tysiąc litrów na dobę, czy to możliwe, że tej wody jest aż tyle na głębokości 2m? Ona się nie saczy, ale napięra pod ciśnieniem. Sprawdzę te studnie.
  4. Studnia jest zabezpieczona zbrojona płyta betonowa - rodzaj czopka. Nie otwoeralem jej.
  5. Witajcie, Zaczęło się około rok temu w marcu, po roku intensywnych opadów. W tej piwnicy woda była zauważona tylko raz, zupełnie z innej strony i to podsiąkająca. Od dwóch lat (z drobną przerwą w okresie suszy jaka miała miejsce ostatniego lata) woda leje się tak 24h/dobę. Wypompowuje ponad tysiąc litrów na dobę. https://youtu.be/QvQnUy7FdnQ Sprawdzaliśmy wszystkie rury doprowadzające wodę do budynku. Nie ma ubytków na licznikach. Zrobione nowe przyłącza wody z chodnika. Niestety, woda dostaje się od ściany wewnętrznej i części niepodpiwniczonej budynku. Na zewnątrz sporo budynków niemających rynien, dom przy drodze, woda chyba z pól spływa. Obok około 10 metrów nieużywana od 40 lat studnia. Macie jakiś pomysł? Czy szukać przyczyny gdzie indziej niż woda gruntowa?
  6. Witajcie, zobaczcie co mnie spotkało. Zaczęło się około rok temu w marcu, po roku intensywnych opadów. W tej piwnicy woda była zauważona tylko raz, zupełnie z innej strony i to podsiąkająca. Od dwóch lat (z drobną przerwą w okresie suszy jaka miała miejsce ostatniego lata) woda leje się tak 24h/dobę. Wypompowuje ponad tysiąc litrów na dobę. https://youtu.be/QvQnUy7FdnQ Sprawdzaliśmy wszystkie rury doprowadzające wodę do budynku. Nie ma ubytków na licznikach. Zrobione nowe przyłącza wody z chodnika. Niestety, woda dostaje się od ściany wewnętrznej i części niepodpiwniczonej budynku. Na zewnątrz sporo budynków niemających rynien, dom przy drodze, woda chyba z pól spływa. Obok około 10 metrów nieużywana od 40 lat studnia. Macie jakiś pomysł? Czy trzeba się ewakuować?
  7. Witajcie szanowni Koledzy i Koleżanki, bardzo proszę o pomoc. Zakupiłem ze strony http://www.defro.pl powystawowy piec SIGMA 16DiR-L PZ, sterownik DK System Classic. Przy nastawie na piecu 62°C spala około 25-30kg ekogroszku na dobę. Pomimo temperatury na zewnątrz około 4-8°C i ciągłej pracy pieca w moim domu panuje temperatura od 18-21°C (niższa na poddaszu użytkowym, wyższa na parterze). Dom o powierzchni użytkowej około 160m2 (w tym poddasze ok. 75m2, dom poniemiecki z 1872 r., na zewnątrz kamień, nieocieplony. Przez prawie 30 minut temperatura wzrosła jedynie o 8° Czy to normalnie? Chętnie podam inne parametry, nie wiem jednak jakie będą pomocne w ocenie spalania. Temperatura na piecu bardzo szybko spada, co około 11 minut, piec ponownie musi dogrzewać. Nastawy widoczne również na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=elPeUlG2fR8&feature=youtu.be histeraza kotła:5 grzanie podawanie 14 sekund grzanie pauza 80 sekund siła nadmuchu 30% podtrz. podawanie 3 sekund podtrzymanie pauza 7 minut podtrzymanie wentylatora praca 30 sekund podtrzymanie wentylatora pauza 8 minut podtrzymanie wentylatora siła nadmuchu 24% Pompa C.O. 40° Czy problem leży po stronie instalacji, a może z takim domem i przy takiej powierzchni to możliwe? Tak wygląda instalacja: http://i67.tinypic.com/2jd5eh1.jpg http://i65.tinypic.com/2rzxu1d.jpg http://i68.tinypic.com/20f5em1.jpg http://i68.tinypic.com/2rxxrt4.jpg http://i66.tinypic.com/j9c7y0.jpg http://i66.tinypic.com/nofyix.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...