Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

trivaddicted

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez trivaddicted

  1. 162,5 m2 bez garażu to chyba nie jest tak mało do ogrzania. Liczę, że garaż będzie ogrzewał się po części od domu z 1 strony a z 2giej od lokalu. Tym bardziej, że dół będzie z bala i nie będzie ocieplony. Nie wiem jak zachowa się drewno, bo opinie słyszę różne. Na pewno dobrze docieplę dach, część szkieletową i strop (musi być dobrze zaizolowany akustycznie czyli przy okazji zostanie ocieplony).
  2. Pelet będę miał po tyle co w sieci- w zależności jaki piec wybiorę. Jak będę mógł palić peletem gorszej jakości to liczę, że 700-750 zł/t, jak będzie musiał być lepszej jakości to ok. 850-900 zł/t Do ogrzewania salonu, jadalni, kuchni i holu będę wykorzystywał często kominek. Nie wiem czy będę od razu wykańczał górę, ponieważ z otrzymywanych wycen widzę, że tanio nie będzie.
  3. Jeżeli będzie mi średnio spalał 1,5 kg/h to będę biegał dokładać do pieca co 2 dni, w zimę w ciągu doby może spalić ponad 40kg. Czytałem o blokowaniu się peletu w mechanizmie podającym. Widzę, że cena z montażem brutto to niecałe 9000 zł, całkiem spoko w porównaniu z innymi kotłami po 13000+ zł.
  4. Dzięki za odpowiedź. Polecasz go, bo? Masz z nim jakieś doświadczenia? Czytając posty na forum dużo ludzi ma problemy z podajnikami peletu. Zasobnik w tym piecu ma tylko 60 kg ładowności. W takim wypadku dodatkowy pojemnik będzie niezbędny. A co myślisz na temat HKS Lazar SmartFire 11 ze zintegrowanym podajnikiem?
  5. To mój pierwszy post na tym forum- cześć! Na początku przyszłego roku planujemy wybudować dom z bali + szkielet na poddaszu. Stanąłem przed wyborem pieca. Myślałem o propanie, ale na tę chwilę stanęło na pellecie będzie tańszy (ekogroszek odpada). Pow. użytkowa domu na parterze to ok. 70 m2 + 21 m2 garaż + 34,5 m2 lokal + 3,4 m2 kotłownia~ 129 m2. Technologia to bale świerkowe łączone na węgły 24 cm prostokątn bez ocieplenia, Poddasze to ~58 m2 i ~60 m2 strychu~ 118 m2. konstrukcja szkieletowa ścian szczytowych, obita deską elewacyjną 27 x 140, podłoga technologiczna na stropie, (deska sufitowa) gr. 20 mm. Nie mam informacji co do ocieplenia ścian szkieletowych, nie wiem też jakie będzie ocieplenie dachu. Dom w woj. mazowieckim, 60 km na zachód od Warszawy. W chwili obecnej robię dopiero zmiany w koncepcji projektu. W domu będzie kominek. Okna drewniane, klejone U 1.1 2szybowe. Nie wiem czy nie wyjdę na braku ocieplenia tego domu jak Zabłocki na mydle, ale przynajmniej pierwsza zimę chce sprawdzić jak to jest z tymi balami. W razie dużych opłat ocieplę całość za 2 lata. Proszę o informację jaki piec polecalibyście. Wiem, że podałem mało danych dot. ocieplenia, ale proszę o jakieś założenia. Dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...