Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dawplo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dawplo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za informacje. Foxess też brałem pod uwagę. Nie wiem tylko na jakich panelach/firmach się skupić. Instalacja celowo wybrana 2.4 jako minimum do dotacji razem z pompą. Jak pomieszkam i będę wiedział jakie zużycie po roku to dołożę dodatkowe panele. Celuje w ok 6.5 kw max na dachu dlatego szukam falownika który wystartuje teraz przy 2.4 i będzie działał gdy wepnę dodatkowe panele pod ten sam string lub drugi jak nie dostanę już takich samych np za rok.
  2. Zastanawiam sie nad instalacja ok 3kWp na dachu. Możliwe opcje : 1. Huwawei sun 2000 5-ktl-m1 z panelami 555W. 2. 6 modułów 405 +falownik foxes . 3. Inne propozycje. W przyszłości mam plan rozbudować o dodatkowe panele gdy zweryfikuje jakie będzie zużycie roczne domu z pompą ciepła. Dach skierowany na południe . Słońce cały dzień. Chciałbym zestaw który pozwoli mi na rozbudowę w przyszłości . Proszę o informację czy ktoś posiada podobny zestaw albo instalacje ok 3kWp z podobnymi podzespołami i czy jest zadowolony. Chciałbym falownik pod który mógłbym podpiąć magazyn energi jeżeli się na taki zdecyduje.
  3. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Mam nadzieje że nie, bo czekam żeby kupić jak tylko będzie dostępna.
  4. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Ok teraz konkrety. Brać serię K 9kw 3f czy serię H 9kw 3f ?
  5. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Nie chce monobloka, tylko split . btw. Czy korzystał ktoś z dofinansowania mój prąd zwrot ok 26tys montując najtańszą instalacje + kupując pompe. ?
  6. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Dziękuje za linki. Nikt kto przyjeżdza po wizycie na obiekcie nie chce mi zamontować pompy T-Cap 3f jak również 3f. Propnowane są jeszcze jednostki K 9Kw 1f a ostatecznie dostaje info że tylko na moją odpowiedzialność. Szukałem więc kompromisu między TCap a tym co proponują i wyrów padł na HP 9KW 3f druwentylatorową . Czy jest ktoś kto posiada taką pompę i może powiedzieć czy jest zadowolony albo dlaczego jest niezadowolony. Andrzej5101 czy można się skontaktować i wyjaśnić wątpliwości ?
  7. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Rozumiem ze HP traci na wydajności przy niższych temperaturach a T-Cap nie, ale czy w okresach przejściowych T-Cap nie będzie taktował bardziej niż HP ? Chciałbym dobrze wybrać ale obawiam sie że 1F T-Cap będzie nadmiernie obciążał fazę ( kuchenka indykcyjna , czajniki itp) a 3F T-Cap jest zdecydowanie za mocny więc szukam jakiegoś kompromisu. Sprawdzałem wykresy na stronie 58 https://www.panasonicproclub.com/uploads/PL/distributors/Aquarea/Autodiagnostyka_Aquarea_H_v_10_net.pdf Mam zamiar korzystać z pompy przez najbliższe lata do grzania CWU i CO . Panasonic T-CAP 9 kW 3 /1 faz przy - 20 st.C / 35 C ....... ma 8,9 kW Panasonic SDC 9 kW / 3 faz przy - 20 st.C / 35 C ............ ma 7,1 kW
  8. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Dziękuję za informację. Każdy odradzał T-Capa. Chciałem wybrać między HP 3F (KIT-WC09H3E8 (WH-SDC09H3E8 + WH-UD09HE8 ) z zbiornikiem Joule 200l a ALl in One KIT-ADC9HE8 . Czy to złe pompy ? Nikt kto był osobiście nigdy nie proponował T-Cap-a choć był to mój pierwszy wybór a jak pytałem to każdy mówił że będzie za mocna. Pompki i bufor zamontowane były rok temu z grzałką w celu wygrzewania wylewki i chetnie się pozbędę bufora jak nie będzie potrzebny. Prośba o opinie czy te pompy spełnią zapotrzebowanie domu i nie będą nadmiernie korzystać z grzałek.
  9. dawplo

    Panasonic Aquarea

    Witam, Przeczytałem większość tematów, różne pompy do podobnych domów wersje all in one , t-cap i HP i sam już nie wiem co będzie odpowiednie , poradzi sobie w temperaturach przejściowych kiedy jest duża wilgotność i nie będzie nadmiernie korzystać z grzałki. Teraz konkrety: - dom budowany w 2021r. - podłoga parteru 20cm styropianu. - podłoga piętra 10cm styropianu - w domu lane skosy betonowe i rekuperacja. - powierzchnia domu ok 200m2 , po podłogach ok 250m2. - w podłodze jest ponad 1700m rury pex 16. - 2 rozdzielacze (piętro i poddasze). Obecnie zainstalowany mam bufor 100l z 2 pomaami obiegowymi wilo, osobno na każdą kondygnacje . Po przeczytaniu większości opinii wiem już że ten bufor jest do wywalenia i pompa powinna być wpięta "na ostro" do instalacji z pominięciem bufora i instalowania dodatkowych termostatów pokojowych. Mam świadomość że nie będę mógł założyć żadnej automatyki która może spowodować zamknięcie wszystkich obiegów i będę korzystał z krzywej grzewczej . Bufor zakupiony był rok temu jako jedyny z dostępnych jednak patrząc po kolorze wody na rotametrach chętnie się go pozbędę a pozostałe elementy instalacji (zawory afriso, bufor, pompy itp odsprzedam po montażu Panasonica). Zapotrzebowanie energetyczne domu z projektu wynosi 10,87kw Wyliczony wynik uwzględniając ocieplenie które będzie w przyszłym roku https://cieplo.app/wynik/1r9xi . Wynik bez ocieplenia (obecnie) -> https://cieplo.app/wynik/1r1uc W domu będą mieszkać 2 osoby dorosłe i 2 dzieci . Proponowane pompy: 1. Panasonic HP ALL-IN-ONE 9kW 400V, WH-ADC0916H9E8+WH-UD09HE8 - ok 40k 3 lata gwarancji 2. Seria J 1F zestaw All In One KIT ADC9JE5C-1 - 5 lat gw 35k 3. Seria H HP 3F KIT- WC09H3E8 zestaw z osobnym zasobnikiem 200l ze stali nierdzewnej . 38k 5 lat gw 4. KIT-ADC9HE8 All in one 3f - 40k - 5 lat gw 5. All in One H seria 9kW 3 fazy ok 44k 5 lat gw. 6. All in One Compact Seria J 9kw 1FZ - 36k 3 lata gw 7. High Performance 9kW 3 f ze zbiornikiem emaliowanym 300l - 46k 5 lat gw na pompe Generalnie jedni odradzają 1F 9KW All in one z informacją że nie spełni zapotrzebowania inni odradzają generacje H z powodu czynnika R410 . Z góry dziękuję za pomoc w pojęciu decyzji którą pompę lepiej wybrać i dlaczego oraz ewentualne opinie osób ktore posiadają takie pompy z podobnym metrażem i 100 podłogówki.
  10. dawplo

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Prośba o ocenę mojego jeszcze nie skończonego dachu edit. Skasowałem linki do zdjęć bo nie są już dostępne
  11. Dziękuję za informację. Pierwotnie na górze jest strych ale zostanie zaadoptowany dla dzieci jako pokój gościnny/pokój zabaw dlatego został tam celowo ustawiony nawiew Można zapewne zmienić kanały wywiewno/nawiewne w skrzynce ale chciałem uniknąć późniejszych kombinacji. Pralnia ok, tylko gdzie dodać jeszcze wywiewy decydując sie na powyższe żeby zachować zrównoważony bilans na poddaszu?
  12. Witam, Mam prośbę o pomoc w ocenie projektu . Dotyczy domu: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-awokado-2-g2n-m3d5221a2a5992 Rekuperator najprawdopodobniej AirPack 400v Wyrzutnia przez dach , czerpnia z tyłu garażu.
  13. Niestety nie miałem wyjścia. Dodatkowo niewybrana ziemia z okolic ścian fundamentowych, walka z sąsiadem blokującym dojazd do budowy i ulewy co niestety spowodowało taką a nie inną sytuację. Odwodnienie też miało być robione na całej drodze łącznie z domem ale powyższe wstrzymało te prace i zdecydowałem się to zasypać przed zimą.
  14. Nie zdazyłem ocieplić ścian fundamentowych a zbliża się zima i deszcze. Poziom wodu gruntowej poniżej 2m. Ziemia gliniasta. Częściowo udało się po prawej stronie wysmarować dysperbitem. Czy mogę na tym etapie przykryć i zostawić tak obecny stan do przyszłego roku czy koniecznie trzeba odkopać , pomalować Izohanem i ocieplić XPS? Prace przedłużały się z uwagi na decyzje dotyczące drenażu wokół fundamentów który na obecnym etapie nie został wykonany i dalej nie jestem przekonany czy go wykonywać. Kierownik i geotechnik przekazali że drenaż jeszcze nikomu nie zaszkodził nawet w takich gruntach ale obawiam się że jak się to zatka to będzie woda przy fundamentach. Z góry dziekuję za informacje.
  15. Przeczytałem wszystko i podziwiam za samozaparcie i zaangażowanie w budowaniu swojego wymarzonego domu. Za kilka miesięcy mam zamiar ruszyć z fundamentami jak znajdzie się ekipa. Reszta przyszły rok albo później jeżeli założone plany ulegną zmianie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...