Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zezol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O zezol

  • Urodziny 06.02.1955

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubin
  • Kod pocztowy
    59-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zezol's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam jakie ogrzewanie zastosowali państwo w swoim domku 35
    Pokaż więcej  
  2. Brawo,brawo.Prace na budowie posuwają się do przodu,aż miło popatrzeć.Gratulujemy ogromnego samozaparcia w pracach.Dobrze,że pogoda w miarę dopisuje to można jeszcze tego roku trochę podziałać,ale oczywiście wszystko w granicach swoich możliwości. Pozdrawiamy.Zuza i Seba.
  3. Witam,podłączę się,Również chcemy wylać ok 120 cm monolit ściany fundamentowej budynku gospodarczego .Wymyśliliśmy aby wylać beton w szalunki na dwa razy.Np przed południem ok 60 cm a za dłuższą chwilę resztę.Uprzejmie proszę ,może ktoś z szanownych forumowiczów doradzi czy taki myk nam przejdzie.Może ktoś z Państwa przerabiał takie rozwiązanie..Jaki może być minus tego, czy nie na pykamy sobie biedy.Dziękuję.
  4. Panie Kamilu,z przyjemnością czyta się Pana posty.My budując swój dom przeszliśmy podobną drogę.Wiem ile to pracy i poświęcenia,Wiata,domek dla dzieci- śliczne,z duszą.Dzieła godne podziwu..Życzymy Państwu dużo wytrwałości w realizacji swojego planu.WIELKI SZACUN.Pozdrawiamy.Zuza i Seba.
  5. Witam,Jeśli teren podmokły to radzę sobie odpuścić kanał.Znając życie to gwarancja jest ,ale przed zakupem.Później to już jak cię mogę.Na forum tu już było, jak trudno jest później uszczelnić.Proponuję wykonać porządną posadzkę i podnośnik kolumnowy.Pozdrawiam.
  6. Witam serdecznie.Może ktoś z państwa doradzi,lub załatwiał takie formalności.Działka 1500 m kw.Czy można na jednym zgłoszeniu budowy, zgłosić budowę dwóch budynków gospodarczych o pow po 35 m kw ?,Dziękuję.
  7. Dziękuję Panie Łukaszu.Wszystko jasne...Tylko,że to wioska i wszystkie działki są o dużych powierzchniach a po uchwaleniu planu są oznakowane jako MN/U .Więc trzeba zlecić geodecie wtórny podział działki,zgoda gminy na podział,wpis do ksiąg wieczystych.Tylko po co takie koszta. .Przeważnie dzieli się działkę do sprzedaży,a my tylko wybudować budynek gospodarczy do 35 m kw. Ech ręce opadają.Pozdrawiam.
  8. Witam Szukałam odpowiedzi na forum odnośnie mojego problemu ale niestety jej nie znalazłam. Szukam pomocy . Może ktoś z Państwa doradzi.W 2015 r wybudowaliśmy dom o pow ok 130m kw. na działce o całkowitej powierzchni jednego hektara /w tym 7000m kw budowlana Jest odbiór budynku.W grudniu 2019 roku zgłosiliśmy w starostwie budowę budynku gospodarczego o pow 34 m kw. .Niestety decyzja odmowna, bo nie spełnia się warunków wskaźnika intensywnej zabudowy ustalonego w MPZP uchwalonego dla naszej miejscowości W 2016 roku /od 0.1 do 0,65/ .Bardzo proszę o doradę co dalej możemy,aby jednak wybudować ten budynek gospodarczy.Nie chcemy iść w kierunku samowoli budowlanej.Z góry dziękujemy.Pozdarwiamy.
  9. Uprzejmie proszę szanownych użytkowników pomp ciepła o podzielenie się swoimi uwagami i radami co by teraz zmienili,mając dzisiejszą wiedzę i doświadczenie praktyczne, gdyby dzisiaj montowali swoje pompy ciepła.
  10. Witam.Ja rozpatrujac taką ofertę mocno bym sie zastanowiła.Rata 466 zl minus 350zl biezace rachunki to przez siedem lat roznica jest ok 10000 plus 3900 wplata poczatkowa..odkladajac tą roznice jest spora sumka na poczet przyszlej instalacji pv.Trudno jest przewidzic jakie beda ustawy.Slychac o kryzycie energetycznym ,ale tez na pewno beda jakies zachety finansowe aby ludzie zakladali odnawialne źródła energii.Myślę ze za siedem lat ceny instalacji pv napewno beda duzo nizsze.Ale to kazdy decyzje podejmuje sam.Pozdrawiam
  11. Witam. Przepraszam ze zapytam.Ale ile teraz miesiecznie placicie za energię ??Przedstawione dane mowia ze calkowityt koszt tej inwestycji wyniesie ok43 tysi. Przyjmując gleboko pesymistyczne cene 1kilowata jeden zloty to za ta kasę mamy 43000 kwh do z uzycia w długim terminie. Trzeba nad tym gleboko sie zastanowić aby dokonać prawidłowego wyboru Pozdrawiam
  12. Witam.Rzecz ujmę tak..Mały domek w okolicach Lubina Gazu nie ma i nie będzie.Pieco- kuchnia połączona z c.o.-przyda się ,gdyby się kiedyś zachciało rosołu ze swojej kury -.Solary 40 rur ,wody od wiosny do jesieni full.Fotowoltaika na dachu ponad 4 kw./do rozbudowy/We wrześniu montowana będzie pompa ciepła aby mniej oddawać zielonej energii..Przy tych inwestycjach nie ma mowy o zwrocie poniesionych kosztów .Tym bardziej że przepisy nie są jasne,a prawo nie jest stabilne.Energetycy np Tauron nie bilansuje między fazowo w czasie rzeczywistym,co nie jest w porządku,ale to pikuś,bo kto zgadnie co nasi władcy wymyślą ,jakie kazusy i zarządzenia.Niby 15 lat powinni przyjmować nadwyżkę zielonej energii,ale co później-kto wie. Może powiedzą;nie spełniasz warunków ,albo co bądź i co wtedy-droga akumulacja .Oczywiście jak ten sprzęt tyle wytrzyma.Ale czujemy się eko..Fajne by było takie śmigiełko.Pomyślnych wiatrów..Pozdrawiam
  13. Witam.Powtorze to co tutaj wielokrotnie Wielcy tego fofum proponowali.;ocieplic ,ocieplic; poznać zapotrzebowanie domku na ciepełeko i wtedy zdecydowac o sposobie ogrzewania .Pozdrawiam
  14. Witam serdecznie.Sory ze sie podpinam ale nie chce zakladac nowego watku. Chcemy otynkowac domek.Tynkarze proponuja nam Kreisel nanatynk silokon.Baranek.Robia ze swoim materialem .Bardzo prosze o opinie kogos kto ma dluzej taka elewacje.Jak wyglada taka elewacja ??Na co zwrocic szczególna uwage gdybysmy sie zdecydowali na ich propozycje. Pozdrawiam
  15. Witam.. W/g mnie w Tauronie tez nie ma bilansowania miedzyfazowego w czasie rzeczywistym.Cos tam odliczają po pół roku,ale od wszystkiego potrącają 20% Takie rozliczanie wymusza na części prosumentów przełączanie większości odbiorników na jedną fazę,co tez nie jest dobrym rozwiązaniem.Jak zmusić Tauron do bilansowania międzyfazowego.????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...