Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gnomo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gnomo

  1. Gnomo

    Ogrzewanie kablami 2017

    To jest jeden z 90 % życiowych koszmarów, które nigdy się nie spełnią? Kiedyś miałem wiele takich czarnych scenariuszy. Wyleczyłem się i buduje drugi dom bez takich lęków.
  2. Ja planuję potraktować dach nakrokwiowo i takie same płyty PIR na ściany od zewnątrz. Nic w konstrukcji. Z obu stron folia aluminiowa na tych płytach. Co o tym myślicie? Jakieś wady takiego rozwiązania? Dom ma być z założenia szczelny ale z dobrze zrobioną wentylacją.
  3. Wszystkie prawidłowe z tym że najlepsza to ta pierwsza jeśli będziesz użytkował cały dom bez celowego i częstego wychładzania stref. No i najtańsza co może mieć znaczenie
  4. Gnomo

    Ogrzewanie kablami 2017

    To jest atrakcyjna opcja dla tych, którzy przy okazji sterowania ( jakie by nie było dokładne) lubią wiedzieć na bierząco jaka jest aktualna temp. w określonych pomieszczeniach/strefach. Z poziomu telefonu ( czyt. w każdej chwili). Bajer bajerem ale wifi to wygoda a że nie musi to kosztować za dużo a dostępność aplikacji łatwa to w czym problem? Samo sterowanie nie musi być kosmiczną technologią ale należy korzystać z dostępnych rozwiązań z indywidualnych powodów a kazdy może mieć inny.
  5. Myślę że zmyślny system sterowania i proste sterowanie czasowe + czujka w podłodze spotykają się w tym samym miejscu z powodu różnych zysków energetycznych, słońce i pieczenie sernika ma w ciepłym domu spore znaczenie. Tylko sie cieszyć bo kazdy jest zadowolony z efektów, czy to prosty czy bardziej skomplikowany umysł zamieszkujący swój zbudowany z zaangażowaniem dom. Fajnie sie czyta dyskusje o całkowaniu
  6. Gnomo

    Ogrzewanie kablami 2017

    W całym wątku brakuje mi tematu obciążalności termostatów. Będę miał kable w PF i chcę wrzucić Devibasic 20s o mocy 4565 W. Jest też opcja z napięciem 400 V !? Orientujecie się czym sterować takimi kablami? Opcja I - 230V Opcja II- 400V Co do typowych mocy to devireg smart jest ciekawą opcją, 5 stref czasowych na dobę temperatury ustawianej komfortowej, sterowanie czujnikiem podłogowym + powietrza, licznik pobranej energii oraz apka na tel.
  7. Trudno to nazwać sterowaniem ale w sumie miał bym to czego chce A sprawdzał ktoś funkcje w DEVIreg touch/smart? Sprawdza się podlicznik? Z aplikacji jest bierzący podgląd w odczyt czujników?
  8. Jeśli masz wiedzę jaki konkretnie lub gdzie taki znaleźć to poproszę. Chcę "czasowo" czyli manualnie załączać kolejno 1-2-3 pętle by podnosić moc grzania domku. Widzę w tym kilka zalet, przez okresy przejściowe wystarczy 1 obwód, reszta czeka i w miarę spadku temperatury na zewnątrz dołączać kolejne. Mam niższe obciążenie "mocowe" instalacji elektrycznej, przez większość sezonu grzewczego grzeje tylko 1-2 pętle co może wydłużyć żywotność 2 i 3( teoria niepoparta wiedzą=wyobraźnia) a dodatkowo ta 3 jest zabezpieczeniem w razie awarii nr 1. Jest to chyba lepsze rozwiązanie niż mocniejsze przewody w mniejszej ilości!? W tej chwili chałupę 100 m2 grzeję 2x 2 kw tylko w 8 godzin/doba i do -5 C wystarcza więc o połowę mniejsza kubaturowo ze szczelniejszą izolacją i zapasem 3 kabla będzie OK. OZC nie będę liczył, zapotrzebowanie podałem z zapasem jak bym polubił wyższą temperaturę niż normowa, robię na czuja, przy drugim domu to już mi można
  9. Będzie jedno pomieszczenie i różne zapotrzebowanie na ciepło ze względu na zmiany temperatur na zewnatrz. I co teraz?
  10. Proszę o pomoc fachowców w sprawie wykonania takiego dachu z izolacją nakrokwiową i blachą na rąbek. Wysunięcie ma być od 0-10 cm przy ścianie na dole do 80-100 cm w kalenicy, przy wysokości ok. 7 m, rozpiętości ok. 6m i kącie nachylenia 65 stopni Jakieś pomysły jak zrobić takie coś ???
  11. Witam i odgrzebuję temat, mam problem ze zrozumieniem jak wykonać dach 2-spadzisty wysunięty 90 cm zakładając że będzie to płyta GK i PIR nakrokwiowo. Jak się to łączy z izolacją ściany? W takiej konfiguracji płyta GK będzie mostkiem a dodatkowo wychodzić będzie na zewnątrz więc warunki dla niej nieodpowiednie. Jeśli mamy deskę to mamy taki sam problem, chyba że deska nie robi nam mostka, jest wykończeniem dachu od wewnątrz jak i okapu od spodu ale doczytałem wcześniej że należy ją obciąć!? Czy mam przez to rozumieć że w konstrukcji PIR na krokwiach i dachu 2-spadzistym wysunięcie poza mury jest niemożliwe?
  12. Płyta fundamentowa z izolacją od gruntu z kablami , wypolerowana jak gres bo chcę ją oglądać Zapotrzebowanie 3 kw II taryfa Jak to prosto wysterować? Dać termostaty i potraktować „kaskadowo”? Lub jeden taki który pociągnie 3 obwody??? 3-Fazowy? Np. 3 pętle po ok. 2 kw, każda na całej powierzchni płyty ( tylko 30 m2)? Zależy mi na prostocie, niekoniecznie na bezobsługowości a Ja lubię mieć kontrolę i jak każde dziecko swoje zabawki Podpowiecie lub odeslecie do odpowiednich postów?
  13. Jeszcze proste i szybkie pytanie, jak nisko może być górny poziom płyty ( u mnie stan "0" na gotowo) ? Czy wylanie płyty=wyrównanie terenu jest do przyjęcia Waszym zdaniem? Chodzi mi o : poziom terenu = poziom "0" w domu
  14. Budynek będzie w pełni legalny lecz bez wymogów projektowych, żadnych! Dlatego sam się bawię w konstruktora Dzięki za porady, w ciągu kilku dni zrobię projekt płyty i wrzucę do "oględzin".
  15. Było by elegancko. Ale ... Nie trzeba tego zbroić jak wieniec i łączyć ze zbrojeniem płyty? Sama płyta to będzie 2x siatka z drutu fi 8 bez dozbrajania jej pod te ścianki. Dodam że domek szkieletowy bardzo lekki, tylko proszę nie wysyłajcie mnie do konstruktora bo właśnie dlatego taki mały żeby to bez papierów powstało! Pozwolę sobie budować na oko
  16. Witajcie. Nie jestem tu nowy ale można powiedzieć że zaczynam od nowa więc założyłem drugie konto. Jeśli ktoś z forowiczów bedzie chciał poznać moje poprzednie wcielenie to udzielę wybrańcom informacji Wrzucam przekrój płyty ( na gruncie- to nie jest piwnica) z monolitycznymi ściankami o wysokości 30-50 cm ( jeszcze nie wiem) i grubości 20 cm które chciałbym wykonać/dolać po związaniu płyty. Sama płyta grzewcza to całe 33 m2 z instalacjami (kable grzejne i niegrzejne, woda, kanaliza, wentylacja może). Wiem jak wykonać samą płytę, ale nie wiem jak połączyć później te ścianki tak żeby było solidnie. Pomożecie? EDIT
×
×
  • Dodaj nową pozycję...