Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agresst123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez agresst123

  1. Witam,

    Jestem zainteresowany wykonaniem ozc. Zostałem właścicielem dość osobliwej budowli i interesuje mnie z jakimi kosztami trzeba się liczyć podczas eksploatacji.Prosze o informację czy wykonuje Pan takie rzeczy.

  2. Może przedstawię trochę danych. Dom malutki parter 55 m 2 piętro/poddasze 40 m 2 . Na poddaszu uchylone dwa okna w ścianie szczytowej + 4 okna dachowe + wyłaz dachowy który jest praktycznie zaraz pod kalenica. Na parterze drzwi zewnętrzne własnej roboty wiatr hula przez nie aż miło + uchylone 3 okna. W budynku ,, czuć '' przeciągi. Nie ma jeszcze ocieplenia poddasza także poprzez paroprzepiszalna membranę dachowa wilgoc ma ujście . Dlaczego taki ,, system '' nie spełni roli wentylacyjnej
  3. Witam, Mam pytanie z pozoru banalne ale nie jestem do końca pewny czy dobrze robię. Mam dom w którym wykonano wszystkie instalacje , tynki ,wylewki. Bez ocieplenia dachu i elewacji. Nie mam zainstalowanej centrali ręku. Wszystkie kanały zaślepione. Zastanawiam się kiedy jest odpowiedni moment na uruchomienie rekuperacji. W trosce o centrale chciałbym poczekać do zakończenia prac wykończeniowych przynajmniej tych generujących dużo kurzu i brudu ( gładzie ,zabudowy gk itd) . Martwi mnie tylko jak zadbać o odpowiednie wentylację do tego czasu. Czy samo rozszczelnienie lub uchylenie okien wystarczy ? Aktualnie posiadam tylko jeden pion wentylacyjny w kotłowni.
  4. Co do technik mocowania itd. jest sporo dokładnych poradników , łączenia płyt chciałem użyć taśma usa tuff tape
  5. Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy według forumowiczów wykonanie sufitów podwieszanych i zabudowy karton gips jest skomplikowana czynnością . Otrzymałem właśnie kilka wycen i jestem nastawiony na samodzielne wykonanie. Nie mam żadnych utrudnień ani kształtów. Poddasze z dachem dwuspadowym 4 okna dachowe . Na parterze sufit podwieszany prosty jednopoziomowy . Z zawodu jestem ślusarzem spawaczem wykonywałem konstrukcje stalowe także poziomica , miarka , laser krzyżowy te urządzenia są mi znane. Pomieszczenia są raczej małe max 15 m2. Gładzie będzie wykonywała już ekipa. Proszę o opinię czy ktoś bez większego doświadczenia zdecydował się sam robić jakie były efekty jakie trudności jakiegoś systemu użył. Pozdrawiam
  6. Nie ma chętnych więc odpowiem sobie sam - jaki materiał jest aktualnie najlepszy do ocieplenia poddasza. Tutaj cały czas mam wątpliwości ale postawiłem na Super Mate od Isovera - czy ocieplenie jedynie między krokwiami jest błędne Tak.Ocieplenie tylko między krokwie to błąd - czy wełna występuje w grubościach 16-18 cm Super maty nie spotkałem w takim wymiarze - czy konieczna jest przerwa między wełna a membrana dachowa. Wydaje mi się że jest konieczna - jak ocieplić okna dachowe , które jest między krokwiami ? Czy to będzie dobre? - czy położenie 15 cm między krokwie i 2 cm na całości ma jakikolwiek sens ? Planuje 15 cm między krokwie i 10 cm na - jeżeli nad poddaszem użytkowym znajduje się pomieszczenie ( strych ) to należy ocieplić od murłaty do płatwi kalenicowej i również sufit poddasza lub jak kto woli podłogę tego strychu ? Czy to jest poprawne? Jaki współczynnik U dla takiego dachu przy 10 cm na krokwie? Ocieplana powierzchnia dachu to 80 m2 powierzchnia krokwi 5,6 m2 I ostatnie pytanie czy wykonali byście izolację wełna 15 między krokwie oraz 10 na kosztem powierzchni poddasza użytkowego z dość niska ściana kolankowa ? Wiem że na cześć pytań odpowiedzi są na forum ale świat idzie do przodu i niektóre tematu są nieaktualne.
  7. Witam , Zabieram się do wykonania izolacji poddasza użytkowego i mam kilka pytań: - jaki materiał jest aktualnie najlepszy do ocieplenia poddasza. - czy ocieplenie jedynie między krokwiami jest błędne - czy wełna występuje w grubościach 16-18 cm - czy konieczna jest przerwa między wełna a membrana dachowa. - jak ocieplić okna dachowe , które jest między krokwiami ? - czy położenie 15 cm między krokwie i 2 cm na całości ma jakikolwiek sens ? - jeżeli nad poddaszem użytkowym znajduje się pomieszczenie ( strych ) to należy ocieplić od murłaty do płatwi kalenicowej i również sufit poddasza lub jak kto woli podłogę tego strychu ? I ostatnie pytanie czy wykonali byście izolację wełna 15 między krokwie oraz 10 na kosztem powierzchni poddasza użytkowego z dość niska ściana kolankowa ? Wiem że na cześć pytań odpowiedzi są na forum ale świat idzie do przodu i niektóre tematu są nieaktualne.
  8. Już pokryte . Dekarz stwierdził że przy takim kącie dachu to praktycznie nie ma szans na wyciek w tym miejscu. Ale będzie naprawa z uszczelniacza i taśmy do membrany. Uszkodzenie powstało przy montażu paneli fotowoltaicznych.
  9. Taka sytuacja . 5 sztuk nietrafione. Dach blachodachówka kąt 40 * . Czym naprawić?
  10. Ok. Podoba mi się pomysł żeby związać równolegle ściany . Jakiego typu belki użyć ? Myślałem o profilu stalowym. Uświadomiłem sobie również że na dalszym etapie ściany zostaną związane ze sobą konstrukcja sufitu podwieszanego z gk
  11. Ścianka nie jest i nie będzie kotwiona do słupa drewnianego. Tynki będą pękać. Jest dylatacja między ściankami a słupem 1 cm. Tak jak pisałem Ścianka trzyma się nadprożem i dołem. I jest wg mnie mało stabilna
  12. Zaznaczyłem ten kawałek. Jest on posadowiony na stropie na zaprawie murarskiej pierwszy bloczek dodatkowo zamocowany na kątowniki ciesielskie ( kołkami do stropu do bloczka wkręty z zaprawą) dalej na kleju cienka spoina do H+H. Górą połączony nadprożem(otwór drzwi) z ścianką.
  13. brugmann adline cc ościeżnica HO 68 / 5 K
  14. Witam, Na poddaszu użytkowym występują u mnie dwie ścianki działowe dł około 40 cm i wysokie 280 cm zbudowane z H+H 12 cm. Są one połączone jedynie nadprożem z inna ścianką oraz do podłoża ( zaprawa + kątowniki ) . Martwi mnie ich stabilność. Zastanawiam się jak to wzmocnić? . Myślałem o wycięciu bruzdy pionowej w ściance i wywierceniu w stropie otworu., włożeniu pręta fi 8 i zamurowaniu go.
  15. Witam, Chciałbym zapytać czy istnieją nakładki na progi okien tarasowych , balkonowych. Posiadam 4 okna że zwykłym progiem ( takim jak rama , z pcv. I mimo krótkiego użytkowania już pojawiły się widoczne ślady stawania na progach.
  16. Witam, Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania aby wykonać ścianki działowe na poddaszu użytkowym z ytonga PP4 / 115 x 599 x 199. W sytuacji gdy ściany zewnętrzne oraz nośne są wykonane z H+H 24/25/62.5. Chodzi mi głownie o to że różnią się wysokością . Czy należy użyć jakiejś konkretnej metody połączenia w takim przypadku?
  17. Z tego co widzę a obserwuję trochę place budowy to dysperbit jest nieodłączną częścią 90% domów. PS. Słupy żelbetowe izolować od płyty/ fundamentu czy nie?
  18. Jakie jest więc zastosowanie tego typu folii? https://domenergooszczedny.eu/pl/folie-pvc-12-mm/533-folia-fundamentowa-hydroizolacyjna-izokpol-40-cm.html
  19. Które miejsce jest słabym pkt izolacji termicznej i przeciwwilgociowej? Ciężko będzie o wysoki stan wód ponieważ tereny przyległe do działki są niżej o około 2 metry.
  20. Płyta zasypana mniej więcej cała działki sąsiadujące mają różne poziomy i ciężko powiedzieć ile będzie finalnie. Ponad grunt tylko bloczki. W projekcie są fundamenty ale nośność gruntu jest wątpliwa i dla świętego spokoju będzie płyta. W pierwszej wersji miało być: pod płytę EPS 200 - 30 cm. boki płyty 15 cm. Pod beton folia. na płycie folia, bez bloczków. Ale koszty były druzgocące. Czy sądzicie że ocieplenie płyty od boku dodatkowym 10 cm styropianu (łącznie 20 tyle co na ściany) poprawi sprawę? Czy izolacja przeciwwilgociowa zaproponowana w rysunku jest poprawna?
  21. Witam, Chciałbym zapytać o Państwa opinie co poprawności pokazanej na obrazku płyty fundamentowej. Jest to propozycja wykonawcy na którą wstępnie zgodził się kier. budowy. Płyta 9m x 7m ,budynek z poddaszem użytkowym, strop teriva , dach dwuspadowy blacha, sciany z H+H. Wymieniono ( 10m x 8 m) głębonkość 70 cm gruntu pod płytę. Niski poziom wód gruntowych. Działka położona 1,8 m wyżej od sąsiedniej z tyłu. Skarpa w przyszłości mur oporowy. Wymiana pod płytę ze względu na nasyp niebudowlany. Badania geotechniczne wykonane na podstawie 3 odwiertów.
  22. Witam, Mam problem z wilgocią i grzybem w jednym z pomieszczeń. Jest to głównie północna ściana oraz okolice okien. Z tego co udało mi się ustalić fundament i posadzka nie posiadają żadnej izolacji ani poziomej ani pionowej o ociepleniu nie wspomnę. Niestety ale nie otrzymałem zgody na prace od zewnątrz budynku. Jestem zatem zmuszony wykonać hydroizolację oraz docieplenie od wewnątrz. Pomieszczenie posiada 3 okna z nawiewnikami oraz kratkę wentylacyjną. Chciałbym się dowiedzieć jak wykonać w/w czynności jakich użyć materiałów. Zamieszczam rysunek poglądowy. Myślałem o skuciu tynków od wewnątrz oraz płytek. Pokryciu podłogi i ścian np. dysperbitem. Położeniu styropianu siatki i tynku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...