Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JasonOgg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez JasonOgg

  1. Zależy jaki, Jak dobry to nie ma problemu, jak przyoszczędzisz może być różnie. Mam wszystko łącznie z płytami GK (ściany) klejone na Soudal i zero problemu .
  2. Jeśli głównie do grzania to można zamontować zwykłą jednostkę nisko, jakiś metr nad podłogą, było kilka razy poruszane w tym temacie. Ja mam klasycznie i faktycznie przy podłodze wyraźnie chłodniej niż nawet 70 centymetrów wyżej.
  3. Klimatyzacja. Wyjdzie stosunkowo niedrogo przy instalacji i użytkowaniu. Grzeję podobny metraż i wychodzi mi taniej niż węglem. Panele na podczerwień to dobre są na halę produkcyjną a nie do mieszkania- grzeją punktowo.
  4. Poprę kolegę prawie w całóści - Grzeję klimatyzacją mieszkanie i jestem bardzo zadowolony, cenowo wychodzi taniej niż węglem. Natomiast nie zgodzę się z przerabianiem klimy na pompę ciepła (ani zakupem gotowej pompy w tym przypadku). Uważam to za całkowicie nieopłacalne w sytuacji gdy w budynku nie ma dobrej instalacji grzewczej(podłogówka).
  5. to jest pobór energii elektrycznej a nie moc grzewcza którą ja podałem. U crown jest stworzony jako klima do grzania 90% mocy nominalnej przy -25
  6. DO tych wymienionych z całą pewnością nie warto dopłacać. gdybyś miał do wyboru Gree U-Crown można by się zastanowić - ma dużo większy zakres modulacji (minimalna 0.3 przy 0.8 kaisaja). Ale te ceny są trochę wysokie więc może poszukaj jeszcze u innych sprzedawców.
  7. Przede wszystkim sprawdź dla jakiej temperatury podają moc nominalną, często jest to +7c. Po drugie przelicz dokładnie jakiej mocy potrzebujesz, sprzedawcy lubią zawyżać zapotrzebowanie przy obliczaniu, i potem klima taktuje. Ja grzeję moje słabo ocieplone 30m2 klimą 2,7kw Gree lomo luxury plus i daje radę.
  8. ściany po prostu zignorowałem, wyszło jak wyszło. GK ma sporą powierzchnię i jeśli nie przesadzisz z dociskiem to całkiem ładnie wyrówna. Sufit podwieszany plus wełna nad nim zarówno w celu izolacji termicznej jak i akustycznej.
  9. Dwie zimy temu. Miałem podobny problem z tynkiem ale ja robiłem remont generalny: kułem wszystko do gołej cegły. Jak nie chcesz tego robić to zastosuj kołki do montażu styropianu na elewacji, powinny wytrzymać.
  10. Wypowiem się o moim przypadku: Rozwiązanie nr. 2 z drobnymi zmianami - Nie bawiłem się z żadnymi systemami montażu tylko przykleiłem styropian 50mm na piankę, porządnie na warkocz, następnie pomalowałem wspomnianą przez ciebie folią w płynie i znowu na piankę przyklejony GK. jak na razie zero problemów.
  11. przykryj tylko na tyle by osłonić od deszczu. Musi być przepływ powietrza. I może leżeć
  12. Jeśli chodzi o split - słychać, nie jest to może bardzo uciążliwe, ale jest. Grzeję w ten sposób 30m2, znacznie gorzej ocieplone od twojego domu i pod względem ekonomicznym jestem bardzo zadowolony. Zgodnie z tematem podanym przez Kaizena kanałówka jest znacznie cichsza.
  13. Wolę się mylić ale chyba znalazłeś przyczynę zatrucia Odry...
  14. Jak dla mnie pasowało by dać Klimę w salonie tak by dmuchała na kuchnię albo na ścianie od strony balkonu dmuchającą na przedpokój(przez otwarte drzwi może ogrzewać pokoje). W łazience daj grzejnik elektryczny.
  15. @Kaizen Jako osoba korzystająca z klimy jako głównego ogrzewania zgadzam się z większością stawianych przez Ciebie punktów, jednak z kilkoma nie mogę w pełni się zgodzić. 1. Klima ma zero akumulacji więc musi ciepło dostarczać wtedy, kiedy jest potrzebne. Czyli najwięcej w mrozy i nocą - czyli gdy ma COP najmniejszy. Pełna zdoda 2. Z tego samego powodu musi znaczną część ciepła produkować w drogiej strefie która jest jakieś 2x droższa od taniej strefy. W moim przypadku bez znaczenia - PV, dla autora wątku znaczące ale jako alternatywne źródło ciepła chyba do zaakceptowania. 3. ogrzewanie powietrzne ma niekomfortowy rozkład temperatur. Co powoduje, że średnia temperatura w pomieszczeniu musi być większa, niż przy podłogówce a to oznacza większe straty przez przenikanie. Pełna zgoda 3a. przez to, że przy podłogówce najcieplej mamy przy podłodze a najchłodniej pod sufitem, gdzie mamy kratki/anemostaty wentylacyjne, to straty na wentylacji są mniejsze. Pełna zgoda 4. Podłogówka zapewnia równomierne ogrzewanie. Co za tym idzie nie mamy miejsc przegrzanych i/lub niedogrzanych czyli mamy większy komfort i/lub mniejszą produkcję kWh. Pełna zgoda pod warunkiem porządnego ocieplenia podłogi, co w bloku na 1 piętrze nie jest oczywiste. 5. Kwestia sterowania którą trudno oddzielić od kosztów instalacji, bo przy kanałówce, względnie taniej sterowanie jest znikome. A z kolei przy montażu w każdym pomieszczeniu jednostki wewnętrznej mamy swobodę sterowania - ale za to koszt instalacji ale też serwisu robi się trochę abstrakcyjny. No i co z łazienkam Dla tego napisałem o tym że klima zależy od układu pomieszczeń, A w łazience mam grzejnik elektryczny i folię pod panelami winylowymi. Ale to tylko 3m2
  16. Pod względem kosztów użytkowania klima będzie najtańsza, to nie ulega wątpliwości, wszystko inne ma takie same koszty z powodu cop1. pod względem kosztów instalacji najtańsza jest farelka do każdego pomieszczenia, folie grzewcze zależy od powierzchni ale dla 60 m2 to koło 6k plus podkład o odpowiedniej grubości.Klimatyzacja zależy od układu pomieszczeń (przepływ powietrza) jak starczy jedna to w 6k z montażem powinieneś się wyrobić. Tylko nie bierz większej do 5kw nawet jak będą ci wpychać bo to nie ma żadnego uzasadnienia.
  17. o ile nie robisz wylewki to tylko folia. Kable wymagają zalania , maty można dać w warstwie kleju np pod kafelki. Folię kładziesz luzem bezpośrednio panele.
  18. Ponieważ będzie strasznie taktowała przez większość roku. Ja swoje 30m2 ogrzewam Gree lomo luxury plus 2.5kw, a i tak przy ustawieniu 19c i niższym taktuje. dopiero przy ustawieniach w okolicy 22c pracuje równo. Fakt posiadam kozę na wypadek dużych mrozów i świadomie wybrałem trochę mniejszą klime niż wynika z obliczeń.
  19. Ponieważ sam miałem podobny problem powiem jak sam to zrealizowałem: CWU zasobnik 80l elektryczny. Łazienka (3.6m2) Folia grzewcza + Grzejnik elektryczny 900w Część mieszkalna sypialnia jadalnia kuchnia (30m2) klimatyzator split 2.5kw Do tego Instalacja PV w celu obniżenia kosztów ogrzewania 3.6kw. jak wyliczyłem wyszło mnie to taniej niż tradycyjna instalacja grzewcza.
  20. Popatrz jeszcze na Gree lomo luxury +. Od roku mam zainstalowanego 2.5 kw na 30m2 i daje radę.
  21. Nie miałem takiej potrzeby. U siebie nie mam gazu więc od razu poszedłem w zestaw PV+klima, Rodzice przeszli z kopciucha na pompę ciepła i PV.
  22. Ponieważ jak zwykle rozgorzała kłótnia o wyższości świąt, spróbuję odpowiedzieć konkretnie: Jeśli masz nowy, niedawno zainstalowany piec to zmiana nie będzie opłacalna. To co możesz zrobić w takiej sytuacji to dołożenie dodatkowego źródła ciepła na prąd (np klima)+PV w celu obniżenia kosztów gazu. Jeżeli masz stary piec to możesz się zastanawiać nad zmianą.
  23. Klima, Na razie ogrzeje, pomoże osuszyć po poszczególnych etapach prac, i zostanie na przyszłość do chłodzenia w upalne lato. i mały bojler co by ciepła woda była.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...