Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nels

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nels

  1. Dzień dobry, Buduję domek prawie na szczycie wzgórza. Jest tu sieć "miejska" wodociągowa, ale w warunkach wodociągi od razu zaznaczyły że to najwyższe miejsce w okolicy i ciśnienie w rurze będzie ok 0,5 bara. W związku z tym szukam rozwiązania problemu, tak aby w budynku mieć powiedzmy 3 bar. Czy w tej sytuacji iść w pompę podbijającą (jaką?) czy jakiś zestaw hydroforowy? Proponowano mi Scala 2, ale mam wątpliwości. Całość musi obsłużyć oczywiście kocioł gazowy jednofazowy z zasobnikiem 150L (woda ciepła w kranie, ogrzewanie). Czy ktoś miał podobną sytuację lub może podpowiedzieć jakie rozwiązanie zastosować?
  2. nels

    Wełna na poddasze

    Witajcie, Mam do ocieplenia poddasze użytkowe. Strych nad poddaszem nie będzie ocieplany (jest jedynie wykonane deskowanie podłogi strychu). Stoję przed dylematem dotyczącym grubości i parametrów wełny. Moim pierwszym wyborem są dwie warstwy w lambda 0,35, warstwa górna 10cm i warstwa dolna 15cm. Wyborem alternatywnym jest 5+15cm. Warstwy planuję układać podłużnie między krokwiami, tak aby stanowiły jedną całość. Czy możecie doradzić, którą z opcji powyżej wybrać lepiej? A może jeszcze inaczej?
  3. Witam wszystkich, Mam pytanie o tynkowanie budynku jednorodzinnego. Budynek został ocieplony kilka lat temu styropianem, położona siatka i na wierzchu szara warstwa (klej?). Nie widać nigdzie przebarwień, uszczerbków, jakichś plam wilgoci. Chcę to teraz otynkować. I tu się zastanawiam, czy z ociepleniem wszystko jest w porządku po tych kilku zimiach i jakichstam zwykłych opadach deszczu? Można kłaść na takie kilka lat stojące ocieplenie tynk?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...