Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowa7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    302
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Oświęcim

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nowa7's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

62

Reputacja

  1. Zostają jeszcze folie przeciwsłoneczne zewnętrzne. One dużo dają. Działają właśnie jak zacienienie. Koszt profesjonalnej na kilka okien zamknie się poniżej 500zl. Kiedyś mieszkałam w starym budownictwie i miałam taką zwykłą z marketu taniutka a i tak działała, zmniejszając wyraźnie temperaturę.
  2. Mam wszystko już obmyślone, teoretycznie wiem czego chcę , jestem teraz na etapie "szukania dziury w całym". Zależało mi na możliwie równomiernym oświetleniu, możliwości róznych scenerii świetlnych w salonie. Kinkiety w korytarzu mają się palić cały czas po zmroku, dawać delikatne światło, oświetlenie górne tam tylko w razie potrzeby. Za telewizorami i w szafach stałych ledy, kinkiety umieszczone tak, żeby nie odbijało się światło w tv. W salonie po obwodzie obniżony nieznacznie sufit, w obniżeniu gu10, we wnęce taśma led . Jedno i drugie ściemnialne. Kinkiety góra-dół na 160-170cm, normalne około 200, mam teraz 290cm wysokości ssz( płyta z gotową wylewką), w salonie obniżamy sufit jak najmniej , w reszcie ma być na gotowo 275. Zastanawiam się jedynie czy to nie błąd w braku dedykowanego oświetlenia nad stołem, ale niecierpię wiszących lamp. Jeśli ktoś by coś rozmieścił inaczej to proszę o podpowiedz. https://naforum.zapodaj.net/7d2c3bc76583.png.html
  3. pralke z suszarką mozesz postawić we wnęce między pokojami. wystarczy odebrać kawałek z szafy jednego i drugiego pokoju i każdy ma dostęp do "pralni"
  4. Może masz rację. Nie wnikałam w to już tak dokładnie.
  5. Przeszytaj mój przedostatni post, znam gościa który ma podłogówkę a wolałby grzejniki i do tego sprzedaje pc
  6. Ciekawa rzecz odnośnie tego komfortu grzania czymś tam. Był u nas gość od pc pw który sam ma też pc puszczoną całodobowo i mówi że to nie to samo co przy grzejnikach. W sensie że grzejniki lepsze, jak mieszkał w bloku nastawiali na 20 i było ok a przy akumulacyjnej podłogówce dopiero przy 23 jest komfortowo. Przyznam, że zgłupiałam trochę. Mam pewne doświadczenie z mieszkania z podłogówką ale tylko w kuchni, wiatrołapie i łazience. Termostat był w strefie grzejnikowej ustawiony na 23st . I ja nie widziałam żadnej różnicy pomiędzy pomieszczeniami z grzejnikami a tymi z podłogówką. Poniżej 23st marzłam też tak samo.
  7. To chyba nie problem kilmy tylko właściciela budującego dom z wielkimi oknami na południe bez okapu. Też nie wyobrażam sobie żeby to był mój jedyny system grzewczy, dlatego piszę wyraznie że klima ma zapewniać około 50% grzania, jak mi się nie spodoba to zmienię proporcje. A jak mi się znudzi to założe pompe, mam pod nią wszystko przygotowane. Klima jako samodzielny system ma chodzić tylko w czasie wykończeniówki.
  8. à propos zderzenia teorii z praktyką, jak już tu jesteś Kaizen, pomacałam ostatnio swój eps hydro z opaski, przy samej ziemi, stał sobie w wodzie 2 dni po ulewach i jest tadam tadam ... suchy.
  9. Zostawie jak jest na drugim obrazie. Na zimę dom bedzie juz cały ocieplony, włączę klime i niech sobie grzeje i suszy. Ciekawe do jakiej temperatury jest w stanie sama dociągnąć bez drzwi wewnętrzynych, i ze srednio 0st na zewnątrz.
  10. Takie jak większośc tutaj 35-40cm w dachu 20 grafitu na scianie, pod plytą 20 xps. Dobrze wiedzieć, po prostu przeczytałam gdzieś tutaj że klima żeby chodzić dobrze musi być puszczona w samopas. Wolałabym nie mieć lodówy, mój mąz za to pewnie by skakał z radości.
  11. 0,95 kWh, największe zyski słoneczne to mam w tych blizniaczych pokojach. W salonie jest zadaszenie , tylko nie ma go na tym rzucie. W salonie jest słońce rano i póznym popołudniem, natomiast w pokojach wchodzi teraz kolo14-15 i jest do wieczora, więc może troche je nagrzać za bardzo. Generalnie myślałam żeby chłodzić klimą non stop w upały , w sensie nie doprowadzać do przegrzewania domu. Miałaby chodzić jak sobie chce. Plyte mam 25cm akumulacyjną na niej będą płytki więc płyta będzie pochłaniać energie z padającego na nią słońca a ona będzie migrować na reszte chaty. W ten sposób jest szansa że pokoje i tak się nie będą jakoś tragicznie przegrzewać.
  12. Chodziło mi o coś takiego , nadmuch właśnie po korytarzu, nie bezpośrednio w kanape.
  13. Dobra moze inaczej. W średni zimowy dzien przy temp 2 na zewnątrz potrzebuje 1,9kwh z tego polowa to 950W. To daje pobór okolo 300W z klimatyzacji na h czyli pewnie będzie pracować z 20-30min max. Zakładając że w latem dom raczej nie bedzie się szczegółnie przegrzewał (wszedzie nisko okapy) ,w zimie nie potrzebuje dużo ciepła, chłodzenie w gabinecie jest potrzebne tylko czasowo a w tych pokojach prawdopodobnie klima nigdy nie bedzie potrzebna to moze dać dwie najmniejsze jednostki gabinet i gdzieś centralnie na hol (moze na drzwiach do pg miedzy łazienkami, niech dmucha w strone salonu) i podpiąc je pod jak najmniejszą jednostką zewnetrzną? Bedzie to działac wydajnie?
  14. Podłogówka ma dawać stabilne odczucie temperatury kiedy klima się wyłączy, z resztą nie chce mi się na ten temat rozpisywać , to już było wiele razy. Podłogówkę mam juz zrobioną, rozdzielacz. Teraz pozostaje zrobić hydraulikę i podpiąć pod jakiś uzywany kocioł elektryczny.
  15. Ja wiem, że macie tragicznie te taśmy ponaklejane co jest po cześci waszą winą otwory są nie wyrównane to jak to się miało trzymać. Na razie to efekt jest taki jakby ich tam nie było. Co z tym zrobić , musi się wypowiedzieć ktoś kto na co dzień robi w oknach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...