Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alwernia1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez alwernia1

  1. @jarekkur podoba mi się że opisałeś różne możliwości na przygotowanie podłogi. Jednak w tym wątku najbardziej interesuje nas wykonanie poprawnej i wytrzymałej wylewki w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. Myślę że wylanie wylewki bezpośrednio na wielką płytę nie jest dobrym rozwiązaniem, bo płyty poruszają się. Z biegiem czasu wylewka wylana bezpośrednio na płyty popęka, zwłaszcza w miejscach gdzie płyty leżą obok siebie. Wyjątkiem może być wylewka w pokoju, który cały znajduje się na jednej płycie, w tym przypadku nie ma pracy płyt, więc wylewka nie popęka. Dlatego uważam, że jeśli odizolujemy pracujące wielkie płyty od wylewki, to nie popęka nam podłoga w mieszkaniu. Materiałem izolującym płyty od wylewki może być cienki (2cm) i twardy styropian na podłogę np: Austrotherm EPS 100 036. Myślę że wylewka wykonana w taki sposób przetrwa dłużej niż wylewka wylana bezpośrednio na wielką płytę. Czy teraz uważasz że ma to sens?
  2. Też przymierzam się do zrobienia nowej wylewki w bloku z wielkiej płyty. Przed przystąpieniem do pracy obejrzałem film niejakiego Maria na YT ( ), ale mam zastrzeżenia co do jego pracy (aby nie napisać że to jest jakiś partacz). Nie wiem dlaczego położył on wylewkę bezpośrednio na wielkiej płycie? a w dodatku zagruntował płytę przed położeniem wylewki. We wszystkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty pod wylewką widziałem chłabinki, płyty parciane, itp. Czyli materiały po których wylewka może się ślizgać. Domyślam się, że owe materiały nie znalazły się tam przypadkiem, a zostały tam specjalnie umieszczone aby uwzględnić pracę ścian w bloku. Płyty poruszają się więc wylewka popęka jeśli będzie przyklejona bezpośrednio do płyty. Dlatego myślę, że idealnym rozwiązaniem jest położenie na płycie cienkiej warstwy twardego styropianu (2cm), a na styropian położyć przynajmniej 4cm wylewki i zabezpieczyć ją siatką zbrojeniową z ocynkiem. W ten sposób wylewka powinna służyć wiele lat i nie popęka z czasem.
  3. Też przymierzam się do zrobienia nowej wylewki w bloku z wielkiej płyty. Przed przystąpieniem do pracy obejrzałem film niejakiego Maria na YT ( ), ale mam zastrzeżenia co do jego pracy (aby nie napisać że to jest jakiś partacz). Nie wiem dlaczego położył on wylewkę bezpośrednio na wielkiej płycie? a w dodatku zagruntował płytę przed położeniem wylewki. We wszystkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty pod wylewką widziałem chłabinki, płyty parciane, itp. Czyli materiały po których wylewka może się ślizgać. Domyślam się, że owe materiały nie znalazły się tam przypadkiem, a zostały tam specjalnie umieszczone aby uwzględnić pracę ścian w bloku. Płyty poruszają się więc wylewka popęka jeśli będzie przyklejona bezpośrednio do płyty. Dlatego myślę, że idealnym rozwiązaniem jest położenie na płycie cienkiej warstwy twardego styropianu (2cm), a na styropian położyć przynajmniej 4cm wylewki i zabezpieczyć ją siatką zbrojeniową z ocynkiem. W ten sposób wylewka powinna służyć wiele lat i nie popęka z czasem.
  4. Też przymierzam się do zrobienia nowej wylewki w bloku z wielkiej płyty. Przed przystąpieniem do pracy obejrzałem film niejakiego Maria na YT ( ), ale mam zastrzeżenia co do jego pracy (aby nie napisać że to jest jakiś partacz). Nie wiem dlaczego położył on wylewkę bezpośrednio na wielkiej płycie? a w dodatku zagruntował płytę przed położeniem wylewki. We wszystkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty pod wylewką widziałem chłabinki, płyty parciane, itp. Czyli materiały po których wylewka może się ślizgać. Domyślam się, że owe materiały nie znalazły się tam przypadkiem, a zostały tam specjalnie umieszczone aby uwzględnić pracę ścian w bloku. Płyty poruszają się więc wylewka popęka jeśli będzie przyklejona bezpośrednio do płyty. Dlatego myślę, że idealnym rozwiązaniem jest położenie na płycie cienkiej warstwy twardego styropianu (2cm), a na styropian położyć przynajmniej 4cm wylewki i zabezpieczyć ją siatką zbrojeniową z ocynkiem. W ten sposób wylewka powinna służyć wiele lat i nie popęka z czasem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...