Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

as230991

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez as230991

  1. Dziękuję za odpowiedź. Jest błąd na stronie. Zamiast 0,5 ha powinno być 0,05 ha. Pojadę w tym tygodniu i zapytam o podstawę prawną zobaczymy co powiedzą.
  2. Dziękuję za odpowiedź. Architekt mówi, że we wniosku zaznaczył, że chcemy odrolnić tylko 500 m2, lecz Pan Inspektor z wydziału środowiska, który wydał tą decyzję powiedział: "Mimo tego, że w MPZP jest zabudowa mieszkaniowa to żadnej roli Pan tam nie będzie miał i musi Pan odrolnić całość (1076 m2)" Słowo przeciwko słowu. Złożę odwołanie, lecz muszę mieć potwierdzenie prawne, żeby nie odrzucili. Usłyszałem też zdanie w innym urzędzie: "Dobra zmiana zasugerowała urzędom, żeby tak robić, bo brakuje kasy w budżecie"
  3. Witam. Mam dość duży problem z prawnym podejściem do "odrolnienia" działki. Chodzi o działkę w Gdańsku. Działka objęta jest MPZP i według tego planu działka ma przeznaczenie: Zabudowa mieszkaniowa ekstensywna. Powierzchnia działki to 1076 m2. Klasa ziemii to RIIIb. Oczywiście cel to budowa domu. Architekt adaptujący projekt złożył do Gdańskiego Wydziału Środowiska prośbę o wyłączenie z rolniczego użytkowania gruntów. Otrzymałem pismo (https://imgur.com/a/cJGNV4R), według którego będę musiał płacić przez 10 lat za odrolnienie 576 m2 (500 m2 jest za darmo). Czy weszło jakieś nowe prawo według którego niestety trzeba odralniać całość? Pytam, bo zarówno architekt pierwszy raz w życiu spotkał się z tym, że trzeba płacić za odrolnienie, gdzie działka jest w MZPZP jako zabudowa mieszkaniowa ekstensywna, a także geolog powiedział, że pierwszy raz o takim czymś słyszy. Wydział środowiska upiera się, że trzeba odrolnić całość.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...