Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tczarek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 182
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tczarek

  1. No ale i tak wiadomo, że najbliższa kratka od kominka będzie dawała najlepiej. Im dalej tym temperatura będzie mniejsza.Maksymalnie kanał może przebiegać w poziomie do 3m. Moim zdaniem w komorze kominka należy zainstalować dystrybutor ciepła i z tego miejsca ciągnąć oddzielne kanały do pomieszczeń. Nie da rady jeden kanał i podział gdzieś tam na dwa bo nie wiadomo jak będzie z podziałem strumienia ciepłego powietrza. Jeden kanał może być zimny i nic się na to nie poradzi. Izolacja kanałów jak najbardziej. W przeciwnym wypadku posadzka będzie się nagrzewać i może być kłopot z podłogą. Jeśli będzie parkiet to na pewno. Nie wiem czy sama grawitacja da radę bo masz dość duże odległości. Może być takie zjawisko, że z najbliszszej kratki od kominka idzie dużo powietrza, a im dalej tam coraz słabiej jest z tym. Tak było u mnie, że jedna z odległych kratek nie dawała prawie wcale. Rozwiązanie - elektryczny wentylator do kratki z ciepłym powietrzem(są takie z zasilaniem na 12V).
  2. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Witam, Jednak bym przemyślał ten zakup. Na początku mówi się, że rekreacyjnie i takie tam. Potem pali się nieco więcej i co wtedy. Kominki z marketów nie są przystosowane do palenia ciągłego. A co powiesz jak przyjdzie zimowa sobota i rozpalisz rano i tak sobie będziesz palił i palił a potem niedziela i może być kłopot. Ja brałem pod uwagę też taki aspekt palenia w kominku przy wyborze wkładu. Nie będę pisał jaki mam wkład by nie być posądzony o reklamę. Jeśli potrzebne info proszę na priv. Pozdrawiam
  3. Witam, Jak tak zachęcasz to ja się wypowiem. Odradzam zdecydowanie kostkę brukową. Jest to rozwiązanie niepraktyczne i drogie. Wymagające od inwestora ciągłego czyszczenia i uzupełniania braków piasku pomiędzy kostkami. Oczywiście piszę tu o kostce brukowej nie typu przemysłowego tak jak na parkingach przy marketach. Muszę nadmienić, że kostkę kupowałem u 'dobrego producenta' - 10 lat gwarancji - tylko po moich doświadczeniach na co ta gwarancja nie wiem. Mam kostkę od pięciu lat i oto moje uwagi: 1. Jeśli kostka to kolor szary - inne kolory blakną i to w sposób taki, że każda kostka tego samego koloru jest w innym odcieniu. Największa porażka to kolor czerwony. 2. Żadnych frezów w górnej części kostki - jest to miejsce gdzie rośnie mech i jak to mówią trzeba się do tego przyzwyczaić - oczywiście po pierwszym roku walczyłem, w drugim troszkę mniej a teraz mi przeszło. 3. Niekończące uzupełnianie piasku w szczelinach między kostkami - to po prostu jest niekończąca się sprawa. 4. Podrywanie kostki przez mróz i to jest wada tego rozwiązania - kostka może podnieść się nawet około 2 cm. U mnie była konieczna korekta wysokości furtki gdyż kostka po mrozach powodowała, że furtka się nie otwierała i niech "mądrzy" tego świata nie piszą, że to wina podłoża. 5. Zmiana powierzchni kostki - nierówności tworzą się na kostce i to mimo dobrego podłoża (suchy beton z betoniarni) tam gdzie woda skapuje z dachu , balkonu i to te niewielkie ilości które nie mieszczą się w rynnach powierzchnia kostki nie jest równa. Kostki w sumie mam ułożone około 300 m kwadratowych i po tym czasie uważam, że to moja największa porażka wokół domu. Jak ktoś nie bardzo wierzy to służę zdjęciami na priv. by nie być posądzony o kryptoreklamę nie podaję bliższych informacji o pochodzeniu materiału. Nie jestem również producentem alternatywnych materiałów. Warto sobie sprawę przemyśleć, żeby nie mieć takich dylematów jak ja. Pozdrawiam,
  4. Odradzam roboty ziemne kiedy na dworze istnieje możliowść przymrozków. Niestety nikt nie da gwarancji na to, że wszystko będzie OK. U mojego sąsiada wykonano podjazd kiedy podłoże było zamarznięte i na wiosnę trzeba było kostkę przekładać, bo okazało się, że po roztopach kostka też się pofałdowała i to uskoki były rzędu 10 cm. Ja osobiście jestem niezadowolony z kostki brukowej. 1. Traci swój kolor i nie ma na to żadnej gwarancji - a producenci dający gwarancje koloru to jest wielkie nieporozumienie. Najmniej blakną kolory szare. Kostki kolorowe to jest jednak porażka. Ja mam u siebie czerwoną kostkę. Efekt po 4 latach od położenia - każda kostka ma inny odcień. Wygląda to masakrycznie. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze układał kostkę to tylko szarą przemysłową taką jak pod marketami na parkingach. Jak ktoś nie wierzy to podeślę zdjęcia na priv. 2. Mech rośnie na potęgę jeśli wybieramy kostkę z frezem w górnej jej części - wlaka z mchem pracowita i kosztowna 3. ciągłe uzupełnianie piasku w szczelinach między kostkami.
  5. Na ogrzewanie podłogowe lepiej dać siatkę - nie koniecznie taką jak w poprzednim poście sugeruje kolega. Jest też możliwość kupienia siatki w rolce. Zapobiega ona pękaniu płyty na ogrzewaniu podłogowym. Wynika to z rozszerzalności temperaturowej materiału.
  6. Inna sprawa to podczas palenia cegła z komina akumuluje duże ilości ciepła ze spalin. Gdy w kominku ciągle jest palone to nic nie szkodzi, ale gdy rozpalamy go okazjonalnie to podczas stygnięcia pojawiają się rysy na ścianie kominowej. I nie bardzo jest jak z tym walczyć. A tym bardziej to widać gdy masz gładzie na ścianach.
  7. Witam, U mnie sytuacja z rozprowadzeniem podobna dwa punkty na górze , obudowa + rura odprowadzjąca spaliny nierdzewna około 10 metrów , wkład(około 3600 pln ) wstępna wycena 9 tys pln. Okolice Warszawy. Pozdrawiam,
  8. Witam, Tak naprawdę zabicie okien deskami to żadne zabezpieczenie, bo jak ktoś będzie zainteresowany to i tak sobie tam wejdzie.
  9. Witam, Ja nie zabijałem okien deskami. Porobiłem ramki z pozostałości łat (listew) i obiłem to przźroczystą folią. Zawsze to widniej w środku przy jakiejś robocie. A efekt ten sam. Pozdrawiam,
  10. Pod pojęciem ekologicnych źródeł energii miałem na myśli te, które nie emitują zanieczyszczeńtakich jak ze spalania plastików i śmieci które nagminnie są palane w piecach CO.
  11. Jeśli nie wybrałeś wykonawcy, znajdź takiego który jest polecany przez Jadar. Ja tak zrobiłem i ten wykonawca miał lepsze ceny niż sklap firmowy Jadaru. Sprawa godna rozwagi. Ja dostałem listę wykonawców w ichnim sklepie firmowym. Pozdrawiam
  12. Witajcie To ja swoje trzy grosze. Ja się zastanawiam, czy nie powinno być tak że wszysy korzystający z ekologicznych źródeł energii typu gaz,olej opałowy itp. mogli by mieć ulgę podatkową za zmiejszanie zanieczyszczenia środowiska.(tzw. efekt niskiego zadymienia). Oczywiście w naszym Kraju jest odwrotnie. Zawsze łatwiej jest podnieść ceny i akcyzę a nie promować ekologiczne źródła energii.
  13. Ja mam zomontowane parapety drewnianie takie jak opisujesz.Nie ma z tym żadnego probremu, pod warunkiem, że drewno do ich wytworzenia jest suche. Ja montowałem na piankę montażową bez żadnych kołków, wkrętów itp.. Mam je zamontowane 3 lata i jest ok. Są wykonane z modrzewiowego drewna.
  14. Osobiście nie znam takiego przypadku, żeby US doczepiał się do takich ludzi. Ja znam przypadek taki że jak masz duże odliczenia, to US napewno się zainteresuje. W moim US to odliczenia większe od 5000 PLN podlegają kontroli. Czyli faktury i takie tam. Nawet do tego stopnia, że jeśli faktura była płacona przelewem, to trzeba mieć potwierdzenia z Banku lub od Firmy że środki faktycznie zostały przekazane.
  15. Witam, Pozwolę sobie też zabrać głos w temacie. Daszek i zamknięta furtka chroni także amatorów pojemników na śmieci, których działenie było obserwowane w mojej okolicy. Jednej nocy z mojej uliczki zgineły kosze na śmieci które stały bez żadnego zabezpieczenia. Tym bardziej przydaje się wspomniana altana.
  16. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Proszę wybacz ale jak czytam to to czegoś tu nie pojmuję. Jeśli wkład ma 8KW moc grzewczą to opisz jakim cudem w ciągu 1-2 godzin jest w stanie wyprodukować 30 - 40 Kw energii cieplnej z tego wkładu.I jaka będzie jego żywotność. Czy aby nie siądzie po piwrwszym paleniu. Ty chyba prowadzisz podobne rozumowanie jak instalatorzy którzy biednym inwestorom tłumaczą że piec kondensacyjny ma 115% sprawności. Co jest poprostu czystym marketingiem a nie ma nic wspólnego z rzyczywistością.
  17. tczarek

    robić kominek czy nie?

    Witajcie. Kominek jako jedyne źródło ciepła może być tam gdzie cały dzień jast ktoś w domu i będzie mógł do niego dokładać drewno. Wszyscy tak dumnie piszą kominek i takie tam. Przecież to nic innego jak piec na paliwo stałe w tym wypadku drewno. Więc jeśli ktoś z salonu robi kotłownię to jego sprawa. Trudno pe p;rzyznać racji tym którzy piszą że po dwu sezonach pomieszczenie z kominkiem nadaje się do malowania. Tak jest ze wszystkimi źródłami ciepła które wydają się relatywnie tańsze od prądu czy gazu. Jeszcze kilka lat temu bum na piece miałowe , węglowe itp. Teraz powoli wszystko się wyrównuje. Najgorzej denerwuje mnie osobiście, że nasi włodarze nie potrafią doceniać ludzi grzejących ekologicznymi paliwami, nie powodując zanieczyszczenia i niskiej emisji. A może jakieś zachętyu finansowe ze strony państwa aby modernizować kotłownie i nie palić tam byle czego. Ja chyba tego nie doczekam, ale może moje dzieci? Ale odbiegłem od tematu. Ja miałem kominek w poprzednim domu i naprawdę rozpalałem go okazjonalnie. Teraz też zamierzam wybudować kominek ale bez szaleństw, nie w salonie tylko w części haluu prowadzącego do salonu. Z salonu będzie go widać ale cały brud pozostanie jednak poza salonem. W salonie zazwyczaj mamy książki, sprzęt elektroniczny, meble dla których wybuch sadzy z kominka nie służy najlepiej. Kominek jest fajny rozpalić w święta, pokazać znajomym jak to pięknie i po sprawie. Jestem jednak pełen podziwu dla tych którzy z salonu robią sobie kotłownie.
  18. U mnie też nuk się nie pojawił. Myślę sobie, że jest ich trochę mało aby tak jeździć. A odstępstwa od projektu ! A kto powie że u niego nie ma to delikatnie mówiąc mija się z prawdą.
  19. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Witam, Obejrzałem dokładnie stronę producenta. I oto co tam znalazłem http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=86&products_id=1988 Proszę zobaczcie zdjęcie pioniżej które chyba nie pozostawia żadnych wątpliwości. Można zastosować dopływ powietrza z zewnątrz. Mało tego firma oferuje jszcze taki gadżet http://www.kratki.com/product_info.php?products_id=1188 Ja już decyzję podjąłem i kupuję ten wład. Myślę że stosunek jakości do ceny też wydaje się dobry.
  20. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Do Forest Natura I znowu się zaperzyłeś i piszesz z innej strony uciekając od odpowiedzi na pytanie które Ci zadałem. Na tym poziomie nie będę z Tobą dyskutował, jeśli nie mówimy o tym samym. A tak na marginesie wiem co to sprawnośc urządzenia.
  21. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Witam Do Marcin Jogo - ja byłem przejazdem w ich sklepie firmowym i widziałem ten wkład. Mnie się podoba. Co do doprowadzenia powietrza to w spodniej częsci wkładu jest taki wlot do którego można przyłączyć zewnętrzną rurę doprowadającą powietrze. tak powiedziano mi w sklepie. Amalia dwuszybowa robiona jest narazie na konkretne zamówienie, czas realizacji nie przekracza 14 dni. A po za tym bardzo fajnie wygląda i ma odpowiednią moc jak dla mnie.
  22. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Witam, Forest-Natura chyba sobie żartujesz. Moc z fizyki najprościej można zdefinować to jest stosunek pracy do czasu w jakim ta praca została wykonana. W przypadku urządzenia wytwarzającego ciepło za pracę przyjmuje się ilość wytworzonego ciepła w jednostce czasu.Pomijam oczywiście sprawność, kaloryczność paliwa i takie tam. Nie chcesz chyba powiedzieć, że urządzenia o mniejszej mocy są w stanie wytworzyć w tym samym czasie więcej energii cieplnej od urządzeń o większej mocy ( bo oznakowanie mocy urządzenia nie ma sensu). I nie chodzi mi tu o moc minimalną ani max, tylko o znamionową moc urządzenia. Nie wydaje mi się Twoje twierdzenie prawdziwe.Nie chcesz chyba napisać że piec typu "KOZA" o mocy np 6KW wytworzy więcej ciepła piec tego samego typu i rodzaju o mocy np 12 KW. Nie pisz informacji zdawkowych po przecztaniu których nie bardzo wiadomo o co chodzi.
  23. Witam, 1. Jeśli teraz przykręcisz te deski to się rozeschną i będą między nimi szpary. Mogą także popękać i stać się bezużyteczne. 2. Deski powinny być w miarę wąskie 20 do 25 cm gdyż w przeciwnym razie nawet po przykręceniu będą miały tendencję do wykrzywiania się ("łódkowanie") lub pękania . Deski bardzo szerokie sugeruję poprzecinać na węższe. 3. Należy je puokładać na struszku z przekładkami tak aby między deskami były szczeliny powietrzne .Najlepiej wypoziomować i obciążyć górną deskę aby podczas procesu wysychania deski się nie pokrzywiły. Myślę że najlepszym czasem do wyschnięcia jest około jednego roku. Wtedy podłoga z takich desek nie będzie ulegała deforacji. Układać też należy je latem kiedy są na maxa wyschnięte.
  24. tczarek

    Jaki wkład kominkowy?

    Witaj, Ja po zsięgnięciu rad i porad zdecydowałem się na wkład http://www.kratki.pl Mnie jest potrzebna troszkę większa moc więc wybrałem Amelię 24kW. Ja wybrałem Amelię z dwoma szybkami. Najbardziej zdziwił mnie osobiście jeden z wyknawców który chciał udowodnić mi że wkład o mocy max. 14 KW jest w stanie "wyprodukować" tyle samo energii cieplnej co wkład o mocy 24 kW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...