Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sadija

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sadija

  1. Witam, mam odcinek płotu drewnianego lamelowego o długości 10m. Płot już użytkuje 3 lata, był wcześniej zabezpieczony i pomalowany. Chcę go teraz odświeżyć(zabezpieczyć). Z racji tego że posiadam kompresor domowy 50l chce dokupić jakiś pistolet do malowania i wykorzystać go właśnie do tego aby pomalować ponownie ten płot. Czy powinienem kupić jakiś zwykły pistolet czy też musi to być jakiś specjalny. Na co zwrócić uwagę (średnica dyszy...) dokonując zakupu. I jeszcze jedno pytanie jakiego zabezpieczenia (farby) użyć aby można było właśnie malować tym pistoletem. Z góry dziękuję za informację.
  2. Wszystko jest jak należy, ciśnienie na manometrze trzyma cały czas 1,2 bara. No może dosłownie minimalny (wręcz mikroskopijny) spadek ale to zapewne instalacje muszę jeszcze odpowietrzyć po tym uzupełnianiu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc...
  3. Ufff... Dziękuję Tobie i wszystkim którzy pomagali mi w temacie. Dam znać niebawem jaki efekt to przyniosło.
  4. Teraz już chyba złapałem o co chodzi... 1)Po zamknięciu zaw kulowego i spuszczeniu (resztek wody...) przez zaw. bezp. do zera (to będę widział na manometrze) 2) następnie upuszczam powietrze (przez wentyl na dole) ze zbirnika przeponowego do wartości 1 bar 3) otwieram zaw. kulowy a następnie dopuszczam wody do układu CO aby manometr w strefie bezpieczenstwa pokazał 1,2 bara. Jeśli już teraz źle zrozumiałem to się poddaje i jestem totalnym baranem.
  5. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem muszę zrobić tak... Zamykam zawór kulowy upuszczam zaworem bezp. powietrze aż manometr pokaże zero. Następnie np. kompresorem od dołu naczynia (przez wentyl) pompuje powietrze. Tu mam pytanie, do jakiej wartości mam napompować. Ile ma pokazać manometr? Jak już napompuje do odpowiedniej wartości to wtedy otwieram zawór kulowy i to już jest wszystko, tak? A tak na marginesie zapytam się jeszcze, czy jeśli spadnie trochę ciśnienie to powinno się dopuścić wody do układu CO aby dobić do prawidlowej wartosci czy lepiej kompresorem dobić powietrza?
  6. Dzięki za wytłumaczenie... teraz cokolwiek rozumiem. Możesz mi jeszcze wytłumaczyć w jaki sposób uzupełnić (napełnić) naczynie przeponowe na układzie CO. U mnie podłączenie zbiornika przeponowego wygląda tak: Pierwsze jest zawór kulowy. Następnie jest belka bezpieczeństwa na której jest zamontowany zawór odpowietrzający, zawór bezpieczeństwa, manometr. I na samym końcu (pod belką) jest zbiornik przeponowy. Co i w jakich kolejności powinienem zrobić aby opróżnić zbiornik przeponowy a następnie napełnić go ponownie powietrzem do odpowiedniego ciśnienia.
  7. Dom już leciwy, instalacja z 10 lat temu była wymieniana. Spartaczona myślę że nie jest bo przez wcześniejsze lata w zasadzie wszytko było ok. Ciśnienie trzymało sie stabilnie w granicach 1,2 - 1,5 bara... Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wezwać fachowca. No chyba że instalacja jest kiepsko odpiwietrzona... Jest jakiś bardzo dobry sposób odpowietrzenia takiej instalacji CO, jak to zrobić. Posiadam tylko kaloryfery.
  8. Zgadza się woda w układzie CO i CWU jest zasilane z zimnej wody... U mnie na obu tych zasilaniach nie ma żadnego zaworu zwrotnego. Posiadam tylko zwykłe zawory kulowe. Na CWU zawór kulowy jest otwarty cały czas (wiadomo musi cały czas dopływać świeża woda do bojlera) natomiast na CO jest cały czas zamknięty. Otwieram go jedynie jeśli chce dopuścić wody do układu CO jak spadnie mi tam ciśnienie.
  9. Jedynym punktem gdzie łączy się układ CO z CWU jest bojler (wężownica). Co do pytania do ilu spada na CO to odpowiem tak... jeśli pobieram wodę ciepłą normalnie tak jak wygląda codzienne zapotrzebowanie w domostwie to ciśnienie spada do 0,5 bara. Powiem szczerze że zazwyczaj tak nie ryzykuje i jak spada do 1bara to dopuszczam wody do CO aby utrzymywać wartość 1,5bara.
  10. Spadek występuje tylko podczas pobierania ciepłej wody... Ciśnienie już sprawdziłem jakie powinno być na CO I CWU... wg. tabliczek na tych naczynkach. I tak, na Co powinno być 1,5 bara i na CWU 4bary. I tak właśnie jest... Nie mam pojęcia gdzie to może uciekać. Czy w naczynku przeponowym powinna być częściowo woda czy tylko powietrze, bo mam wrażenie że tam jest tylko powietrze(na układzie CO) ... przynajmniej tak wyczuwam próbując stukać w ten zbiorniczek wydaje się być pusty.
  11. Dopuszczam wodę z sieci do CO do momentu aż manometr pokaże mi 1,5bara. Jeśli sporo przekroczę tę wartość to wywala zaw. bezp. na piecu CO. Manometr jest na 100% na instalacji CO, zaraz nad zbiorniczkiem "przeponowym". Drugi taki zbiorniczek mam pod bojlerem tylko nieco mniejszy jest. Moze powinienem sprawdzić ciśnienie powietrza na tych zbiorniczkach przeponowych tylko nie wiem ile ono powinno wynosić. Czy spadek ciśnienia występuje tylko przy pobraniu ciepłej wody... hmmm, tego nie sprawdziłem ale to zrobię i dam odpowiedź.
  12. Witam, mam problem. Podczas pobierania ciepłej wody z kranu (cwu) spada mi ciśnienie w instalacji CO. Układ jest zamknięty. Co może być przyczyną? Myślałem że może wężownice w bojlerze szlak trafił i tam się przedostaje woda z CO do CWU lub odwrotnie ale na wężownicy przed bojlerem ma założone zawory kulowe (na wejściu i wyjściu). Aby to sprawdzić zamknąłem zawory tak aby woda z CO nie wpływała i wypływała, niestety po odkręceniu kranu z ciepłą wodą dalej jest to samo a nawet spadek ciśnienia w instalacji CO jest większy. Z góry dziękuję za uwagi i sugestie. PS. Mam nadzieję że w miarę czytelnie opisałem problem.
  13. sadija

    RCK- gdzie zmontować?

    Czyli pod czopuchem, tak to rozumiem. Co do montażu to nie jestem pewny czy można go tak zamontować aby zaciągnął powietrze z zewnątrz a nie z pomieszczenia gdzie jest pięc. Oczywiście mogę się mylić... Może ktoś jeszcze wypowie się w temacie...
  14. Witam, z racji tego iż wymieniam stary kocioł zasypowy/miałowy na kocioł z podajnikiem na ekogroszek chce też zamontować RCK. Decyzja ta wynika z tego iż przy starym piecu kiedy były wietrzne dni kociol "żył własnym życiem", temperatura biła bardzo wysoko... Z obawy że teraz też może coś takiego występować wolę się zabezpieczyć i zamontować RCK. Proszę o informacje gdzie powinienem go zamontować, pod czopuchem czy nad czopuchem. Czy są jakieś wytyczne co do odległości montażu RCK od czopucha czy to będzie pod czy nad. Dodam że komin jest z cegły o ile to istotna informacja. Będę też robił napowietrzenie kotłowni poprzez wybicie otworu wentylacyjnego na zewnątrz. Z góry dziękuję za informację
  15. Proszę o pomoc... Czy można w jakiś sposób dołożyć dodatkowy bezprzewodowy włącznik do istniejacego układu schodowego. Może napiszę trochę szerzej jak to wygląda. Posiadam normalny włącznik schodowy (schody/hol) który był kiedyś założony i dziala poprawnie ale po jakimś czasie miałem remont (rozbudowę poddasza). W chwili obecnej gdy chce iść na poddasze a jest już noc to najpierw muszę iść zapalić światło na wejściu na poddasze poczym cofnąć się i wyłączyć światło na holu więc jest to trochę irytujące. Niestety nie miałem możliwości ułożenia kabla między wyłącznikiem schodowym a obecnym wyłącznikiem na poddaszu. Czy można zastosować jakiś włącznik bezprzewodowy aby można było korzystać z funkcji wł/wył z każdego punktu o których wyżej pisałem (hol - 2 normalne istniejące włącznik i ten 3 na poddaszu) Mam nadzieję że nie opisałem tego zawile, starałem się jak najbardziej opisać o co mi chodzi. Z góry dziękuję....
  16. Witam, czytałem Pana wypowiedź w temacie zastosowania wkładu kominowego do pieca na ekogroszek. Co prawda temat jest z 2017 roku ale jest wzmianka iż posiadal Pan już wtedy Vklase pieca i żadnego wkładu u siebie nie stosował. Jak to wygląda w chwili obecnej...? Po zakończonym sezonie będę zmieniał na piec Sekom Klaster 5 ecodesing 14kW, palnik Ardeo i ster. Iryd Pid R. Komin mam murowany z czerwonej cegły ok-11m, odcinek bez docieplenia komina to tylko część strychu i to co nad dachem czyli ok. 3m. Dziś byłem na strychu i zauważyłem że w niektórych miejscach a dokładnie spoiny(fuga) między cegłami są koloru rudego(punktowe ogniska) i biorąc palcem to się normalnie kruszy. Jest takie jakby sypkie, tych miejsc jest kilka. Na samej cegle nic nie widać ale może dlatego że jest czerwona... Jak Pan myśli czy warto zastosować wkład z blachy kwaso lub zaro odpornej? Jak się u Pana zachowuje komin, czy są jakieś wykwity. Co Pan by doradzil..

    Będę wdzięczny za informację.

    Pozdrawiam

    Rafał

  17. Niestety mój telewizor ma WebOS... więc chyba póki co pozostaje opcja tylko rejestratora. Tym bardziej że można go podłączyć do TV przez hdmi co w każdej chwili i bardzo szybko pozwoli na przełączanie aby zobaczyć obraz z kamery. To co zaproponował mi kolega Kaizen też jest rozwiązaniem ale wymaga dłuższego czasu żeby zobaczyć obraz bo trzeba by było otwierać przeglądarkę w TV dopiero potem można zobaczyć obraz z kamery. Możesz mi podlinkowac jakiś tani rejestrator i kamerkę które spełnia moje wymagania. Jest tego trochę a ja nie bardzo wiem na jakie parametry mam zwracać uwagę. Oczywiście mając na uwadze podlaczenie do TV o którym pisałem. Z góry dziękuję...
  18. Witam, bardzo proszę o poradę co kupić aby podłączyć kamerę zewnętrzną (monitoring) pod telewizor. Może napiszę trochę szerzej o co mi chodzi... Chce zakupić jakąś kamerę wifi zewnętrzną z której obraz będę mógł mieć na telewizorze. Zamontowana będzie na ścianie od strony wejścia na posesję z ulicy(furtka, brama wjazdowa) Służyć ma ona tylko do chwilowego podglądu obrazu czyli np. siedzę w pokoju(pokój z drugiej strony budynku niż furtka) i słyszę że ktoś dzwoni do furtki wtedy bym chciał przełączyć TV na jakiś tam kanał (AV, hdmi... czy coś innego) i widzę kto jest pod domem. Nie potrzeba mi aby obraz był rejestrowany ale istotne by było aby kamera mogła się łączyć z TV przez WiFi bo nie mam jak poprowadzić kabli. Zapewne są jakieś urządzenia które można podłączyć pod np. wejście AV w telewizorze a sama kamera będzie przesyłała obraz bezprzewodowo do tego urządzenia. Nie zależy też mi na jakimś super obrazie... Mam nadzieję że w miarę czytelnie opisałem o co mi chodzi, zatem proszę pomoc jakiego urządzenia i kamery mam szukać. Jak to się nazywa... dodam że nie chce też wydawać góry pieniędzy na to.
  19. Proszę admina o usunięcie postu. Przeniosłem do odpowiedniego działu.
  20. Serdecznie dziękuję za te informacje. Powiem szczerze że to jedno z niewielu forum gdzie ludzie są tak życzliwi i bezinteresownie chcą komuś pomóc...
  21. Niestety kotłownia u mnie jest bardzo niska okolo 2m.
  22. Na stronie Sekom Pleszew w opisie kotła Klaster 5-14 kW Ecodesing jest informacja iż ten kocioł może być zastosowany wyłącznie w instalacji otwartej. U mnie jest instalacja zamknięta i w chwili obecnej ogromnym problemem jest dokładanie naczynka przelewowego na strychu i robienia powrotu przelewu. Czy to oznacza że takiego pieca nie mogę u siebie zamontować poza montażem wężownicy ?
  23. No niestety nie jestem z południa Polski... okolice Sierpc ale dzięki za propozycję. Zapytam się... te Klastry noszą taką nazwę że względu na swoją budowę, w sensie że te "kanały" są w poziomie?
  24. Serdecznie dziękuję Wam za wszelkie informacje, oczywiście będę się opierał na Waszych sugestiach i idę w kierunku kotła 14kW. Widzę że tu na forum osoby które doradzają robią to najrzetelniej. Jak zacząłem wcześniej rozmawiać z sąsiadami, hydraulikami to wszyscy zachwalali to co mają, a w zasadzie wszyscy doradzali grubo powyżej 20kW mówiąc "bo piec to musi być duży żeby było ciepło" tylko chyba nikt nie brał pod uwagę tego że piec powinien pracować na swojej optymalnej wydajności a nie na jakimś "minimum". To chyba bym porownał do jazdy samochodem na 6 biegu ale z prędkością 50km/h owszem będzie jechał ale silnik będzie się męczył. Kolego eliks oczywiście będę starał skontaktować się z Jarecki bo widzę że to człowiek bardzo obeznany w tych tematach... Jeszcze mam niedosyt wiedzy w temacie mojego komina (cegła) czy to nie będzie problemem, może uda mi się uzyskać info od Jareckiego. Chętnie poznam Jego zdanie na ten i inne tematy. Pozdrawiam
  25. Dopiero przy takim wyborze układu budynku gdzie za moją piwnice przyjąłem parter a część mojego poddasza zagospodarowanego wciągnąłem do 2 piętra dopiero wyszła mi powierzchnia ogrzewana zbliżona do mojej. Tak jak wcześniej pisałem z moich wyliczeń wychodzi około 200m2 a teraz z wyliczeń kalkulatora jest 227m2. Spójrzcie proszę na te wyliczenia... http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5a34 Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz, mój sąsiad który ma jakiś kocioł z Pleszewa na ekogroszek (nie znam producenta) mówi że ma 30kW... jestem w szoku:eek: Co prawda jego dom jest nieocieplony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...