Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzynio51

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krzynio51

  1. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Utwierdzcie mnie w przekonaniu czy dobrze rozumiem istotę zastosowania regulatora pokojowego , bo mam chwilowe zaćmienie chyba . Tryb grzania PC mam ustawiony na krzywa grzewcza i to reguluje mi temp zadana na zasilaniu podłogowki tak ? A regulator pokojowy wyłączy mi PC po osiągnięciu zadnej na nim temp w pomieszczeniu ? Czyli jeśli krzywa grzewcza jest ustawiona ,,za wysoko,, regulator pokojowy zapobiegnie przegrzaniu w pomieszczeniu tak to działa ?
  2. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Ok, to teraz mogę spokojnie podłączać , zaraz sie zabieram . Mam nadzieję że ten Salus będzie kompatybilny .
  3. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Dziękuję bardzo , u mnie co prawda te złącza mają nazwę : Room thermo 1 ale wnioskuję po zworach Heat, Cool, N,L że o to złącze chodzi .
  4. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Panowie szukałem ale coś nie mogę znalezsc . Pod które złącza na płycie i który pin podłączyć regulator pokojowy Salus 091FLRF2 . Wyjścia mam NO i COM. Ktoś pomoże ?
  5. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Dziś to i ja już wiem, co podłącza się i pod które złącza na płycie. Tez się dziwię ale podobno nie wszyscy potrafia czytać w ,,ameryknskim" języku ( przecież złacza są opisane) i z tego co wiem był to ich pierwszy montowany Panasonic (niby specjalizuja sie w Mitsubishi). Całe szczęscie że Panasonic ma ogarniętych i uczynnych handlowców ( P.S. Sebastian jeszcze dziękuję za pomoc)
  6. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Problem u mnie rozwiązany i tkwił właśnie w błędnym podłączeniu zaworu na płycie . Otóż u mnie jednak jest różnica w tym czy podłączysz zawór pod złącze dwu czy trzy drogowe , instalatorzy podłączyli pod 2way i po przełączeniu na 3way zawór zaczął dopiero poprawnie sterować zasilania CO i CWU .
  7. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Dzięki za schematy ale istotę działania zaworu rozumiem , natomiast jak na początku pisałem, u mnie problem polega na tym że przy uruchomieniu CWU z poziomu prostego menu wszystko jest ok , zawor otwiera obieg cwu i grzeje zbiornik , to samo jak ustawimy wyłącznie grzanie CWU . Problem pojawia się w momencie gdy pompa pracuje w trybie CO+CWU , grzeje CO i kiedy temp na zbiorniku spada do poziomu załączenia podgrzewania Cwu za wyświetlaczu pompa niby pokazuje że przyłączyła na obieg CWU natomiast fizycznie zaworu na obieg CWU nie przełącza i puszcza np 40C na podłogowe A zbiornika nie wygrzewa , wręcz mam wrażenie że to wychladza (choć tu nie jestem pewny , muszę to sprawdzić) . Także to jest bardzo dziwnie że jak pracuje na trybie samego CWU to ok a jak ma zamieniać automatycznie obwody to nie otwiera obiegu CWU.??? czyżby problem tkwil w oprogramowaniu że wtedy nie daje sygnału?
  8. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Nie do końca rozumiem , Tzn że ten zawór nie jest w stanie przełączyć automatycznie ? Ew co dokładnie muszę zrobić aby to działało jak powinno? Model zaworu to Honey V4044F1034
  9. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Zawór firmy Honey wer . Dziwi mnie tylko to że przy przejsciu automatycznym z CO na CWU nie zmienia obiegów a przy ręcznym zapodaniu grzania Cwu przełącza ok.
  10. krzynio51

    Panasonic Aquarea

    Panowie Czy ktoś spotkał się z takim problemem?: Tryb pracy : Bez harmonogramu : 1/ CO+CWU ( 2 ikonki na wyświetlaczu) 2/ temp zadana CO : 26C - wg prostej grzania 3/ temp zadana CWU: 49C (histereza -8C) I teraz co sie dzieje : pompa grzeje CO , (inkona wskazuje strzałka na CO) , spada temp CWU ponizej 41C , ikona wskazuje niby przełączenie na grzanie CWU (kranik) ale chyba nie przełącza zaworu trójdrogowego gdyż podgrzewa wode np do 40C i puszcza dalej na obieg CO a tem na CWU nie wzrasta a wręcz spada np do 37 38C. Myslałem ze moze zawór trójdrogowy sie zepsuł lub zaciął, ale raczej jest sprawny gdyż jak z prostego menu załączam pompie grzanie CWU, to zawór przełącza obiegi i grzeje jak powinno CWU. Czyli problem chyba jest w sterowaniu pompy , wyświetla na panelu że niby pracuje na obiegu CWU ale zaworu nie aktywuje , Ktoś może poradzić w tym temacie ?
  11. Powiedzcie mi jeszcze czy przepływy przy załączonym całym obiegu i rotametracj wykreconych na max mam na poxiomie 1L /min czy to nie za mało ? Może powinna być jakąś dodatkową pompą obiegowa ? Tak myślę że jakby przepływ był większy to temp na powrocie nie powinna być wyższa ? Bo chyba wtedy tyle ciepła nie zdąży oddać , czy nie ma to znaczenia
  12. Właśnie na grzalkach nie pracowała gdyż temp załącz miała ustawioną na -5 ale wczoraj zmieniłem na 10 żeby mogła uruchomić grzałki i niby zaczęła dojrzewać ale na tym trybie intensywnym ale tez nie robiła żądanej temp . Pracowała wgbwskazan 3h. Ile ciepła nie wiem gdzie to sprawdIc . Dzis na trybie intensywnym dobila mi do 45C ale tylko dol grzeje i palę w kominku . Teraz ma 43 zasil i 35 powrót . Górę będę tak jak mówicie petlami załączamy
  13. Prosze o podpowiedz Świeżo zamontowany Tcap 9kW 1f , pow grzanych podłóg 200m2, OZC 9,5kw, na ta chwile budynek nieocieplony (sciany porotherm) , brak ocieplenia dachu , Próbuje dokonac wygrzania wylewek ale doszedłem do na zasilaniu 31C i ni cholery nie chce wyżej wskoczyć mimo zadanego np 40C , grzanie ustawione na prostej , przy 31C na zasilaniu na powrocie osiaga max 24C , kombinowałem z delta od 5 do 12 C ale raczej efektu zadnego . Czy moze to być spowodowane zbyt duzym zapotrzebowaniem na ciepło budynku z powodu niedocieplenia? Nadmienie ze przy przełaczeniu na zbiornik CWU pompa wkreca sie na 50 C raczej bez problemu , Od wczoraj testuję po ocięciu obiegu poddasza i grzeję sam dół i dziś do 40C doszła . Co moze być przyczyną ? Nie daje rady bo zbyt duzy odbiór ciepła na pełnych biegach ma?
  14. Witam Mam prośbę do wykonawców, Jak powinien wyglądać prawidłowy montaz kominka systemowego wentylacyjnego w dachu przy pełnym deskowaniu, papie i ceramice Rubin 9 ? Potrzebuję najlepiej informacje jak to jest wg specyfikacji Braas Chodzi mi głównie o przejscie przez polać dachową. Czy wystarczającym zabezpieczeniem przed splywem skroplin jest rozciecie papy i wywiniecie w górę w tzw trapez (tak się to chyba nazywa). Czy powinno raczej być zrobione wycięcie w papie o średnicy rury i wywiniete papa w rozete?
  15. Ten zasil 3x6mm2 to do jednostki zewnątrzej czy wewnętrznej wymagany jest w przypadku splita? W katalogu widzę że niby wew 3x6 + 3x2.5 do grzałki chyba ale jeszcze wyczytałem coś takiego jak komunikacja zew-wew 4x6mm2(dlaczego 4 a nie 3 żyły) Ktoś wie?
  16. Az taki?
  17. Dzięki, za odp. Instalacja raczej ok, nów, pod piec prowadziłem z rozdzielni oddzielny zasil 5x4.0mm2 także raczej pociągnie. Zamawiam dziś 1f TCapa. Tylko żeby na stanie mieli
  18. OK, dziękuję za wyjaśnienie, mój wybór pada na 9kW TCapa 230v
  19. Mógłbym prosić słowo interpretacji tego wykresu, która najbardziej optymalna? I dlaczego. Z góry dziękuję
  20. Potwierdzam, widuje ja na własne oczy i umnie jak najbardziej miarodajna, gdyż w linii prostej mam do niej ok 1,5km
  21. w moim przypadku rożnica ceny (netto) miedzy 1faz 9kW SDC a: 1/ : 3faz 9kW SDC: 3600pln 2/ : 1faz 9kW Tcap : 2500 pln 3/ : 3faz 9kW Tcap : 3700 pln Teraz musze sie zastanowić czy dokładac do zakupu, którejś z nich czy dokładac sukcesywnie do wspomagania grzałką (Chyba jednak padnie wybór na Tcapa 230v)
  22. Andrzeju mógłbyś mi ten wykres w lepszej rozdzielczości na priv wysłać? Z góry dziękuję
  23. Poprosilem i przeliczyl na 22.5 C, OZC w moim przypadku wzrosło z 9,08kW do 9,5kW, uważacie że nadal 9kw Sdc 1f, podoła w moim i będzie najrosadniejszym wyborem w moim przypadku?
  24. A jak wygląda zakres modulacji mocy Sdc 3f w stosunku do TCapa? Doczytałem że 9kW Tcap (podobno min to ok4kW) nie zejdzie tak nisko z min mocą jak9kW SDC 1F a ciekawi mnie jak nisko może zmodulowac SDC 9kW ale 3fazowy? Oraz interesuje mnie jaka jest różnica w cenie 1f i 3f Sdc
  25. takie temp założył :
×
×
  • Dodaj nową pozycję...