Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rico_87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Rico_87

  1. Rico_87

    Mata grzewcza + podkład

    W takim razie przedstawiona ilustracja wprowadza w błąd ?
  2. Dziura jest na samym środku pokoju. Po przyłożeniu poziomicy jest luka ok. 2cm
  3. Witam. Pytanie do fachowców Mieszkanie znajduje się w starym budynku gdzie na podłogach są przykręcone płyty pilśniowe, a pod nimi zwykle deski. Nie chciałbym ruszać tych płyt, ze względu na to że pasuje mi wysokość względem innego pomieszczenia, więc w planie mam położenie na nich płyt OSB (pod panele). W środku pomieszczenia jest dziura i wymyśliłem,że zagruntuje płyty pilśniowe środkiem szczepnym, na to położę siatkę elewacyjna i na to wyleje wylewkę samopoziomującą i dopiero wtedy na równe podłoże dam płyty OSB. Więc pytanie moje czy etap gruntowanie szczepnym - saitam elewacyjna - wylewka samopoziomująca jest właściwym rozwiązaniem ? Czy nie położyć jeszcze np pod wylewkę folii ?
  4. Budynek na chwilę obecną nie jest ocieplony. Jest to drugie piętro, więc od piwnicy nie ciągnie. Wilgoci w domu nie ma. Nie chodzi mi o ocieplenie pełne,czyli zrobić całą ścianę w styropianie,ale o uzupełnienie tych miejsc między podkładkami z płyt gk oczywiście pozostawiając jakiś odstęp od nich,żeby był przepływ powietrza.
  5. Witam. Remontuje stare mieszkanie, w którym prócz docieplenia wszystkich sufitów wełna, właściciele chcą docieplić ściany. Ściany krzywe więc wymagają prostowania, właściciele tną koszta więc o systemie 3m z Atlasa nie ma mowy, pozostają podkładki z płyt gipsowych. Planuje w miejsca zanzaczone na zdjęciu czyli między podkładkami z płyt gk przykleić cienki styropian, a gdzie nie wejdzie styropian uzupełnić pianką niskoprężna. Chciałbym się dowiedzieć czy takie zastosowanie może być użyte, czy nie będzie się między płytami a ścianą gromadzić wilgoć ? Dodam,że ściany są bardzo zimne, a na stelaż i wełnę inwestorzy nie zbyt chcą się zgodzić.
  6. Witam. Wiem że trochę czasu minęło,ale mam tą samą sytuację i tą samą zjeżdżalnie. Kupiłeś w końcu jakaś odpowiednią pompę ? Bo sam kombinuje już z pompką z akwarium,ale same słabe mi się trafiają
  7. Witam. Mam mieszkanie 70m² z ogrzewaniem na węgiel, ciepła woda z Junkersa. Będę montował piec dwufunkcyjny. Zastanawiam się czy inwestować w kocioł z zasobnikiem czy na taki metraż raczej nie jest to potrzebne. Dodam,że w miejscu przeznaczonym na piec jest mało miejsca więc zasobnik się nie zmieści, musiałbym przenieść kocioł do innego pomieszczenia.
  8. A mógłby mi ktoś jeszcze podpowiedzieć ile kg cementu będę na to potrzebował przy stosunku 1:4 z piaskiem. Nie stety u mnie w okolicy dowóz tylko gruszka, a tego typu samochód będzie miał ciężko wylać potrzebna mi ilość w miejscu gdzie nikomu to nie będzie przeszkadzaj, stąd też pomysł na własną produkcję.
  9. Ku**a..........no to mi się przecinek rypnął Dzięki za poprawienie
  10. Czyli przy cenie 140zl za kubik wychodzi mi ok. 800zl za płytę która chce wylać ?!?! Kurde serio ceny za wylewkę są tak duże ?
  11. Witam. Chce zrobić wylewkę betonową pod mały domek. Wymiary to 290x170x13 (cm) Z obliczeń wyszło mi z zapasem 6.5m³ betonu czyli 6.5 kubika. Jest to wg Was poprawa ilość ? Kompletnie nie znam się na cenach tego typu rzeczy, więc byłbym wdzięczny za fachową wycenę i czy dobrze policzyłem ilość potrzebnego betonu. Bo z tego co widzę to w gruscze mieści się 9m³ betonu, wydaje się bardzo jakby patrzeć na to ile ja potrzebuję. Mieszkam w woj.Śląskim, dlatego pisze bo wiem że ceny się różnią.
  12. Chce kupić domek ogrodowy z OBI 3x3. Domek będzie stał na betonikach. Po 2 czyli w sumie 18 betoników. Zastanawiam się jak zrobić podłogę. Prawdopodobnie będzie ona wykonana z osb 12,bądź 14. Płytę chce od spodu zaimpregnować masą dekarską. Tylko zastanawiają mbie dwie rzeczy. Czy między płytę osb,a betoniki dawać jeszcze folię, żeby odizolować wilgoć z gruntu, czy nie zrobi się efekt odwrotny i woda nie będzie się zbierać między folią,a płytą? Druga sprawa czy najpierw stawiać domek,a później zrobić podłogę czy najpierw podłoga z osb,a później stawiać?
  13. A gdyby obudować zbiornik w ziemi, np zaimpregnowaną grubą płytą osb, bądź zrobić gęsty stelaż z profili?
  14. Dzięki, jest to jakieś rozwiązanie. Nie pomyślalem o drenie.
  15. Myślę,że będzie to droższe rozwiązanie.
  16. Witam,mam zamiar postawić domek ogrodowy drewniany z OBI 3x3. Domek kupuję bez podłogi bowiem za nią samą sklep liczy sobie ok.700zł. Chciałbym poznać Wasze doświadczenia na temat stawiania takiego domku. Nie będę robił wylewki tylko chce go postawić na 9 bloczkach betonowych. Myślałem nad podłoga z osb np 10, 12. Tylko się zastanawiam czy mam najpierw położyć płytę osb i na to stawiać domek czy najpierw domek,a później przyciąć płytę na wymiar i wstawić ją do gotowego domku.
  17. Dzień dobry. Mam w planie zacząć zbierać deszczówkę z dachu domku ogrodowego. Chciałbym przy okazji wykopów zakopać w ziemię zbiornik w koszu na wodę tzw mauzer 1000L. Do niego będzie podłączona rura spustowa z rynien i wąż który będzie podłączony pod hydrofor. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę bez problemu zakopać zbiornik w ziemi,np na głębokości 1m od górnej powierzchni. Na górę mauzera polożyłbym zaimpregnowaną płytę osb,bądź cieńką płytę betonową. Co myślicie o tym pomyśle?
  18. Dzień dobry. Mam w ogródku drewniany domek typu Castorama. W domku mała umywalka, która służy w zasadzie tylko do mycia rąk. Do tej pory pod umywalką mieliśmy postawione wiaderko które na koniec dnia się wylewało. Niestety nie mam możliwości podłączenia się pod ścieki. Pomyślałem, żeby do umywalki dołączyć normalną rurę odpływową, wystawić ją na zewnątrz i puścić w ziemię, ok 1.50m w dół, może i więcej. Rura była by w rurze osłonowej np 100, żeby ziemia jej nie zatkała. Czy Waszym zdaniem jest to dobre rozwiązanie czy macie może jakoś inny pomysł?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...