Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CelaTejot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez CelaTejot

  1. na http://www.climakomfort.com.pl/ jest informacja, ze domena jest do sprzedania... Gdzieś jeszcze można poczytać o tego typach urządzeniach?
  2. "markus_gdynia" Mam pytanie. Jaki masz kolektor - poziomy czy pionowy? W Twojej pc można odczytać temperaturę wejścia wyjścia płynu roboczego z kolektora? Jak tak to jakie były np. odczyty tej zimy ewentualnie wiosny...
  3. Witam. Nawiąże do wypowiedzi Agdusi i podam trochę informacji i spostrzeżeń dotyczących użytkowania pc w moim domu. Pc firmy IVT (szwedzka) - z zasobnikiem 165 CWU , kolektor pionowy, koszt wykonania wszystkiego nieco poniżej 40tys. Dom wybudowany od czerwca zeszłego roku i zamieszkany w grudniu - nie było sezonowania murów, powierzchnia 120m2 - poddasze użytkowe. Rozruch pc był na początku grudnia. Docelowa temperatura pokojowa ustawiona na 22 stopnie i nigdy nie spadła poniżej 21 - rodzinka lubi w cieple siedzieć . CWU ustawione na 42 stopnie i wody nie w sposób zużyć - nie mamy jeszcze wanny Rachunek za prąd : nie jest to łatwo określić dla samej pompy, ale szału na początku to nie było , początek to 400zł na miesiąc. Pc raportuje pracę na 1700 godzin - sprawdzałem w ten weekend. Moc urządzenia to 1.3kW dla najlepszych parametrów pracy czynników roboczych (ale to odrębny temat). W raporcie znajduje się także 5 godzin uruchomionego dogrzewacza elektrycznego. W sumie mozna napisac, ze zuzyto co najmniej 2200Kwh w okresie od początku grudnia do początku maja. U nas na wybrzeżu nie ma takich mrozów, ale za to wieje - gdy temperatura w lutym spadła poniżej -9, to pc "wydalała" z ogrzaniem i nie włączała jeszcze grzałek elektrycznych. Do połowy marca była całodobowa taryfa budowlana, teraz mam nocną / weekendową. Dopiero przy nowej taryfie (od marca) zacząłem ustawiać na poważnie programator i uzyskałem to, iż były wiele takich dni, żę pc pracowała na potrzeby ogrzewania 5-6 godzin w nocy. Aha. Użytkowałem jeszcze kominek, ale spaliłem z 0,5m3 - resztki po szalunkach i takie tam... Jeśli coś dodać jeszcze to piszcie.
  4. Witam. Czy ktoś może polecić niedrogiego kominiarza z okolic Rumi? Kominiarz potrzebny do dokonania odbioru kanałów dymowych i wentylacyjnych domu - potrzebny protokół kominiarski na potrzeby zgłoszenia odbioru budynku. A jaki może być koszt tego i jak się liczy? Od komina? Od kanału? Pozdrawiam wytrwałych budujących.
  5. Witam. Czy ktoś może polecić niedrogiego kominiarza z okolic Rumi? Kominiarz potrzebny do dokonania odbioru kanałów dymowych i wentylacyjnych domu - potrzebny protokół kominiarski na potrzeby zgłoszenia odbioru budynku. A jaki może być koszt tego i jak się liczy? Od komina? Od kanału? Pozdrawiam wytrwałych budujących.
  6. Potwierdzam sposób wykonania "beton44". U mnie tak murowano cześć ścianek działowych. Drzwi osadzone, sprzęt wisi, wszystko ok.
  7. Witam. Nie do końca rozumiem. To jest tzw. przyłącze docelowe czy prowizorka budowlana? U mnie były te obydwie rzeczy, a żadnego projektu czy pieczątki do inspektora nie były potrzebne.
  8. Hmmm. Instalacja została wypełniona wodą na początku grudnia i w zasadzie od razu użytkowana w podanym zakresie. Kran jest na poziomie parteru, na piętro - powyżej biegnie część dalsza tej "nitki" instalacji. Na piętrze intalacja zakończona jest korkami. Jak bez badań wody w sanepidzie można stwierdzić obecność siarkowodoru czy przekroczej zawartości żelaza w wodzie? Surowa woda jest wg mnie bez zastrzeżeń.
  9. Witam! Mam taką, trochę dziwną dla mnie sytuację. Po pewnym czasie nie używania jednego z kranów (baterii przy umywalce) i po jego otwarciu leci śmierdząca zimna woda. Zapach można określić podobny jak z kanalizacji - siarkowodór? Po chwili nieprzyjmeny zapach znika. Woda z własnego ujęcia - studni. Woda bezpośrednio z hydroforu bez zapachu. Pozostałe krany - też nie ma takiego zapachu. Instalacja ma około 3 miesiące. CWU pracuje w temp. 42 stopnie. Co to może być i jak sobie z tym poradzić? [/url]
  10. Witam. Czy możliwe i czy sensowne jest docieplnie częsci dachu styropianem? Piszę o klasycznym dachu z więźbą drewnią - na razie ocieplone są przestrzenie między krokwiami wełną mineralną. Chciałbym "nadbić-umocować" na krokwie styropian. Czy ma to sens?
  11. A z jakiego tartaku można dostać drewno zaimpregnowane ciśnieniowo?
  12. A z jakiego tartaku można dostać drewno zaimpregnowane ciśnieniowo?
  13. Witam! To mój pierwszy post na tym forum . Niedługo zacznę budowę w Rumi. Pierwsza seria pytań: - który tartak wybrać z Gdańska Osowej czy z Bolszewa, na razie będę zamawiać deski na szalunki i coś na ogrodzenie do siatki leśnej (stemple?), znacie ceny rzeczywiste zakupu drewna? - gdzie najlepiej kupić 1kg gwoździ? Pozdrawiam wszystkich.
  14. Witam! To mój pierwszy post na tym forum . Niedługo zacznę budowę w Rumi. Pierwsza seria pytań: - który tartak wybrać z Gdańska Osowej czy z Bolszewa, na razie będę zamawiać deski na szalunki i coś na ogrodzenie do siatki leśnej (stemple?), znacie ceny rzeczywiste zakupu drewna? - gdzie najlepiej kupić 1kg gwoździ? Pozdrawiam wszystkich.
  15. Koniec ściany tj. tynk położony na styropianie nie może przekroczyć granicy. W moim przypadku jest to ściana trójwarstwowa i część zewnętrznej ściany osłonowej będzie w granicy.
  16. Witam. Mamy dokładnie taką samą sytuację - połowa bliźniaka, przy czym raczej nie będzie się nikt budował na sąsiedniej działce. A i projekt z Archonu tyle, że "W Klematisach 2". Trzeba odsunąć o 15 cm od granicy i zrobić ścianę nośną tak jak pozostałe ściany zewnętrzne. Nasze pozwolenie na budowę jest prawomocne. Architekt znał się na rzeczy i dopilnował adaptację projektu tak, aby dom mógł być budowany w granicy i jednocześcnie jako wolnostojący. Dach musi mieć uczywiście odpowiedni spadek i być "ucięty" w granicy - tj. bez żadnego okapu od strony drugiej połówki. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...