Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Synkopa12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Synkopa12

  1. Temat się mocno rozwinął ale wracając do początku, trzeba poszukać innej firmy od fotowoltaiki, która nie będzie od Ciebie wymagała instalacji odgromowej, bo to jest jakaś ściema. Na domach takiej instalacji przeważnie nie ma, więc wychodziłoby, że robią instalacje pv bez gwarancji. Swoją drogą oczywiście pv należy podłączyć do uziemienia. Jak u mnie robili pv to sami zrobili uziom pionowy i mierzyli jaki jest faktyczny opór.
  2. Ja sprawdzałem oferty kilku firm pod Poznaniem i w końcu wybrałem taką co mi ją architekt polecił. W sumie za 5,3 KWp zapłaciłem 21 tys. , czyli chyba dość konkurencyjnie ok. 4tys. za KWp. Z tego co mówili jeżdżą w różne miejsca. Jak byś potrzebował namiarów to pisz.
  3. Jak grunt jest trudny, to raczej płyta niż ławy. Ale tutaj w takiej sprawie rady nie szukaj, bo to zdecydowanie sprawa dla projektanta. Chyba, że ty masz mu mówić co ma rysować, tylko po co taki projektant.
  4. Takich domów W Polsce jest bardzo mało. Kiedyś mieszkałem w takim domu w Bieszczadach. jak być bardzo chciał to mogę dowiedzieć się o namiary na wykonawcę. Ale tak na prawdę to sensu w tym nie znajduję.
  5. Dzień dobry, jak też zaczynam w tym roku, na razie jestem na etapie projektu, ale architekt obiecuje, że we wrześniu będę kopał ławy. Mam nadzieję, że nie łże Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.
  6. No i nic ! nadal nie wiem, czy ta podczerwień grzeje pod panelami czy nie. Chyba kupie kawałek takiej foli w łożę u siebie w mieszkaniu. Jak będzie grzało to wam napiszę
  7. W Poznaniu zapłaciłem za 12m przyłącza z projektem - tylko woda - 5000 brutto.
  8. Jak jeszcze szukasz to napisz do mnie na priva to ci prześlę faceta co robił u moich rodziców.
  9. Synkopa12

    Kabel ziemny

    Jak nie musisz robić do tego żadnych formalnych papierów typu mapki , geodeci, zgłoszenia , to spokojnie możesz kłaść trochę wyżej. Na pewno w ochronnym peszlu i na to taką niebieską taśmę ostrzegawczą. No i musisz pamiętać , żeby się potem nie rozpędzać przy pracach ogrodowych.
  10. Ale bez żartów, czy możecie polecić coś prostego i trwałego niekoniecznie nowoczesnego? No i nie samojeżdżącego tylko centralnego.
  11. Chyba jest na to jakaś moda, albo technologia staniała. Wczoraj byłem u architekta i też nie namawiał na takie rozwiązanie. Mówi, że odpowiednia ilość paneli na dachu i ogrzewanie prądem w domu może być bezobsługowe i za darmo. Mam mieć 150 m2 + garaż raczej nieogrzewany. Architekt mówi, że wstępnie ocenia , że potrzebowałbym ok. 30 paneli na dachu. Idea bardzo mi się podoba, ale mam pewne obawy no i nie wiem ile to może kosztować. O cenę nie pytam, bo w poniedziałek wyślę zapytanie do jakiś firm co takie rzeczy robią, ale pytanie mam czy znacie kogoś , kto w czymś takim mieszka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...