Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kierownikkoszalin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O kierownikkoszalin

  • Urodziny 16.05.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Koszalin
  • Kod pocztowy
    75-543
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kierownikkoszalin's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

11

Reputacja

  1. Dla mnie również opcja pierwsza wydaje się rozsądniejsza skoro już odkopujesz fundament.
  2. Rozumiem, że chodzi tutaj o ocieplenie stropu nad kondygnacją użytkową, strop ten rozdziela tą kondygnację od poddasza nieużytkowego, a dodatkowo nad owym poddaszem nieużytkowym mamy dach ocieplony?
  3. Byłeś kiedyś na budowie i widziałeś jak myją sobie gruszkę ? Ile tam poleci tej wody 10 litrów, na całą gruszkę betonu nie będzie to miało wpływu, a ta woda i tak przechodząc przez pompę nie zmiesza się za dobrze z mieszanką, więc moim zdaniem nieistotny element przy budowie domku, którego cała konstrukcja jest przewymiarowana pewnie dwukrotnie. Patrząc, że beton b20 ma jakieś 190 litrów wody i 400 kg cementu wskaźnik w/c wynosi 0,475 po dolaniu tam tych 10 litrów wody wskaźnik wyniesie 0,5, ma to nieduży wpływ na wytrzymałość. Kwestia defakto ile wody tam poleciało, ale patrząc jak myją te gruszki to nie wydaje mi się, że dużo... Jak na budowie do betoniarki wrzucają sobie worek cementu, kilka szpadli piachu na oko i leją wodę ze szlaufa to pewnie liczą czy wlali 12 litrów czy 14 litrów wody, a takie domy jakoś stoją do dziś.
  4. Bez oglądnięcia tego na budowie ciężko się wypowiadać. Znajdź kogoś z doświadczeniem, kto ma dobre opinie zapłacisz mu 300 zł za wizytę i powie Ci od ręki, bo sprawa jest prosta. Na pewno lane nadproże można zamienić na strunobetonowe bo mają większą nośność przym samym wymiarze. Jednak problem jak mówisz jest z wpasowaniem, a przez internet nikt nie będzie brał odpowiedzialności za takie sprawy. Jak mówię sprawa jest prosta i Twój kierownik budowy powinien sobie poradzić.
  5. Faktycznie kolega dobrze mówi, ja nie zauważyłem tego garażu co zmienia sytuacje. Jeśli tynki są gipsowe to osobiście miałem sytuację, że ludzie myli sobie posadzkę z kafli mopem i ściana ciągnęła wodę. Ale tu dużo można mówić bez zobaczenia przez osobę z naprawdę otwartym umysłem i dużym doświadczeniem ciężko prorokować. xd
  6. Taką opaskę bez problemu wykonasz sam i koszta będą równe kasztą zakupu materiału, co jest prosto obliczyć. Pamiętaj jedynie, że taka opaska nie ma sensu jeśli bezpośrednio pod nią jest glina, bo i tak ta woda nie przejdzie i będzie stała. daj minimum 10cm podsypki piaskowej na to żwir, pochylenie od budynku.
  7. Tak problem może leżeć w gruntowaniu. Spróbuj solidniej zagruntować, poczekaj aż płyta dobrze wyschie i pomaluj. Tikurila to dobra marka powinna pokryć spokojnie na 2 razy jak nie na raz.
  8. a co do głównego pytania, to biorąc fachowców człowiek oczekuje, że będzie wszystko zrobione jak należy, więc Twoje zastrzeżenia co do pracy wykonawców są słuszne. Po to jest projekt, żeby robić zgodnie z nim, a nie wkładać zamiast 4 prętów 3 czy zamiast fi12, fi10, bo przez takich "fachowców" później są problemy.
  9. wychodzi, że wziąłeś sobie ekipie partaczy, budując komuś dom, biorąc za to kasę powinno się spełniać jakieś standardy. Co do pozostałej części jest to tylko domek jednorodzinny, więc wszystko i tak jest przewymiarowane. Co do betonu to on lubi wodę. Jednak ciężko coś oceniać nie widząc tego. Proponuje Ci porozmawiać z wykonawcami, betoniarnią, że nie jesteś zadowolony z wykonanych prac i oczekujesz jakiejś rekompensaty, w przeciwnym razie podejmiesz stanowcze kroki powiedzmy na drodze sądowej, wątpie, że będą skłonni pójść do sądu. Jeśli twój kierownik nie widzi problemu to zaufaj mu, w końcu on bierze odpowiedzialność, ewentualnie weź innego zapłać mu za wizytę i niech na oko oceni, jak to wygląda.
  10. Nasza opinia jest nieistotna. Skoro masz kierownika budowy niech on podejmie taką decyzję, bo on za to odpowiada i najlepiej zna sytuacje. Po to płacisz za kierowanie budową, aby ktoś się o to martwił, a nie Ty. I albo realizował zgodnie z projektem, a jeśli się nie da lub chce się coś zmienić to kierownik musi podjąć taką decyzję sam lub w konsultacji z projektantem.
  11. Ze zdjęć widać, że ściana podciąga wodę. Jeśli mieszkanie jest na parterze, a w budynku nie ma podpiwniczenia istnieje duża szansa, że jest to wina izolacji. Jeśli rura pękła 6 miesięcy temu to zawilgocenie spowodowane pęknięciem pojawiłoby się natychmiast a nie po tak długim czasie. Nie mniej powodów może być wiele. Proponuje zwrócić się u siebie w mieście do jakiegoś rzeczoznawcy/ biegłego z zakresu budownictwa. Co do aspektów jak przekonać zarządcę to sprawa może być trudna i polecam również skonsultować się z radcą prawnym jak podejść do tematu. Moim zdaniem biorąc pod uwagę lokalizację mieszkania najbardziej prawdopodobną opcją jest nieprawidłowa izolacja, jednak w przypadku takich zacieków nie można wykluczyć również innych opcji jak pęknięcie jakiejś rury etc.
  12. Zapraszam do kontaktu, jeśli planują Państwo budowę swojego wymarzonego domu, bądź potrzebują wsparcia z zakresu budownictwa. TELEFON: 889 300 550 Usługi, które świadczę: -pełnienie funkcji kierownika budowy (podstawowe czynności zgodnie z prawem budowlanym, bądź kompleksowa pomoc w budowie dostosowana do potrzeb Inwestora) -pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego -przeglądy okresowe budynków -kosztorysy -ekspertyzy, opinie techniczne -adaptacje projektów typowych Posiadam niezbędne wykształcenie mgr inż. budownictwa oraz uprawnienia, a także doświadczenie wymagane do pełnienia powyższych funkcji. Wszystkie usługi wyceniane są indywidualnie, bezpłatnie i niezobowiązująco. Jeśli usługi, której poszukujesz nie ma na liście, skontaktuj się z nami, może uda nam się pomóc! Obszar działania: KOSZALIN i okolice Prowadzimy zarejestrowaną działalność.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...