Witam wszystkich.
Jestem amatorem w pracach remontowych lubiącym wyzwania. Podczas remontu mieszkania dopadł mnie problem podłogi. Nigdy wcześniej nie robiłem podłóg. Po zerwaniu starych, skrzypiących i wypaczonych desek podłogowych ułożonych na legarach ukazała mi się krzywa i nie równa płyta betonowa. Pokój ma pow. 16m2, a różnica w poziomach to około 4 cm, przy balkonie jest niżej, przy drzwiach wejściowych do pokoju wyżej. Dodatkowo, od narożnika do środka pokoju leży metalowa rurka z przewodem zasilającym oświetlenie sąsiada niżej. Chciałbym przygotować jastrych pod panele podłogowe. Poniżej dodaje fotkę jak to obecnie wygląda.
Chciałbym wylać w pokoju wylewkę na 3,5 - 4 cm grubości. Przeczytałem chyba cały internet i obejrzałem wszystkie filmy, ale nadal nie czuje się dobrze w temacie. Czy ktoś z amatorów robił wylewkę samopoziomującą na takiej powierzchni?
1. Chciałbym w niższych miejscach dać 2 - 4 cm styropianu podłogowego, aby zmniejszyć ilość potrzebnej wylewki. Styropian nie byłby na całej powierzchni podłogi ponieważ łączna wysokość wyszła by mi ponad drzwi balkonowe. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle dopuszczalne?
2. Po przeliczeniu ilości potrzebnych materiałów, wyszło mi około 40 worków ~ około tona towaru. Czy taki ciężar nie obciąży za bardzo stropu w bloku z wielkiej płyty?
3. Mieszania jest ogromna ilość, a robotników będzie tylko dwóch. Czy można tą powierzchnie podzielić ... co najmniej na dwie części tak, aby zdążyć wylać i odpowietrzyć wylewkę zanim zwiąże?
4. Jaką wylewkę wybrać? Nie ukrywam, że zależy mi na niskich kosztach, ale zachowując zdrowy rozsądek. Zależy mi przede wszystkim na długim czasie na wykonanie wylewki oraz na wytrzymałości.
5. Czy jest może jakaś firma/osobą, chętna złożyć propozycje wykonania takiej wylewki w 1 pokoju? Mieszkanie jest na 3 piętrze. W przyszłości będą jeszcze kolejne remontowane pokoje, ale na chwilę obecną jest jeden.