
jarekgpo
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez jarekgpo
-
Dziękuję za odpowiedź Panie Andrzeju. Pozdrawiam.
- 17 odpowiedzi
-
Nie chcę zakładać nowego tematu więc odgrzeję. Sporo czytałem, ale mam wątpliwości. Na dachu położona nakrokwiowo izolacja Bauder PIR Plus do samego szczytu dachu. Poddasze użytkowe + stryszek nad poddaszem.Płyty obustronnie laminowane folią aluminiową + papa. Czy jest konieczność stosowania dodatkowej paroizolacji na ruszt pod płyty gk w łazience? Jeśli zastosuję folię paroizolacyjną to zamknę przegrodę obustronnie warstwami nieprzepuszczalnymi co myślę nie jest dobre. Jeśli jej nie zastosuję to para będzie migrować przez stryszek do pozostałych pomieszczeń. Czy jest realne zagrożenie zawilgoceniem płyt gk w tych pomieszczeniach? W tych pomieszczeniach dodatkowej paroizolacjii nie stosowałem. Co radzicie? Pozdrawiam serdecznie.
- 17 odpowiedzi
-
Pękające drzwi zewnętrzne
jarekgpo odpowiedział jarekgpo → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Reklamacja wysłana tydzień temu. Dzisiaj odwiedził mnie właściciel firmy, Pan Michał i po oględzinach stwierdził, że przeczekamy najgorętszy okres (czerwiec, lipiec, sierpień), po czym wszystkie pęknięcia które się pojawią zostaną naprawione (szpachlowanie i olejowanie spękanych elementów). Drzwi zostały przez Niego także wyregulowane. Szybkość odpowiedzi na reklamację i nastawienie do klienta na plus. -
Pękające drzwi zewnętrzne
jarekgpo odpowiedział jarekgpo → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Niech będzie pomieszczenie techniczne -
Pękające drzwi zewnętrzne
jarekgpo odpowiedział jarekgpo → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Też o tym gdzieś doczytałem. Z drugiej strony nie natrafiłem nigdzie w internecie, żeby ktoś miał problem z pękaniem w nowych dębowych drzwiach. Mam też drugie drzwi dębowe od kotłowni tylko że najprostszy model z Agmaru i tu nic się nie dzieje. -
Witam i proszę o poradę. Drzwi zewnętrzne dębowe MP Drzwi model DZ94, zamontowane w marcu tego roku. Dwa tygodnie temu robiąc szczelny montaż masami Soudal zauważyłem pęknięcia na skrzydle drzwi od strony zewnętrznej. Wygląda jakby drewno się rozsychało. Drzwi znajdują się od południowo-zachodniej strony, zadaszone jak na zdjęciu. Wraz ze wzrostem temperatury i nasłonecznienia, pęknięcia się powiększają i pojawiają nowe. Myślę, że odpowiednio wysuszone drewno, i dobrze zaimpregnowane drzwi nie powinny pękać. Czy osoby posiadające podobne drzwi innych producentów czy też MP Drzwi również zauważyły takie objawy? Po wysłaniu zapytania do producenta otrzymałem odpowiedź, że jest to normalne zachowanie drzwi dębowych. Czy jest to w normie? Oczekiwałem trochę więcej po drzwiach za 15 tyś. zł. Pozdrawiam serdecznie. https://www.fotosik.pl/zdjecie/d9b16588bd42df3b https://www.fotosik.pl/zdjecie/fe3bf35bc85bbd97 https://www.fotosik.pl/zdjecie/7a28f2a8314e2a89 https://www.fotosik.pl/zdjecie/023abd01b513ccb5 https://www.fotosik.pl/zdjecie/386a5d80bc9e7fdc
-
Wszystkie odpowidzi znajdziesz w postach powyżej Rozstaw wkrętów, jak policzyć długość odpowiednio do gr. płyty, jaki typ w którym miejscu zastosować(gdzie kapeluszowe a gdzie stożkowe), a także głębokość zakotwienia w krokwii. Pozdrawiam.
-
Dziękuję za odpowiedź. A co by Pan doradził odnośnie drugiego pytania? Czy jest potrzeba uszczelniania połączeń pod kontrłatą w miejscu przebić wkrętów czy papa zintegrowana na izolacji Baudera obciśnie się na wkręcie i będzie wytarczającym zabezpieczeniem przed podciekaniem?
-
Jak uszczelnić dachówki na dachu - bardzo rzadki przypadek
jarekgpo odpowiedział terenowiec → na topic → Dachy
.."Na strychu wieje, widać słoneczne promienie, które wnikają pomiędzy zamkami dachówek." Od 15 lat jest wystawiona na ekspozycję słońca(przykre ale prawdziwe). -
Stosując płyty z papą unikamy montażu membrany, która z biegiem czasu może mieć problemy z trwałością, zwłaszcza pod pokryciem jakim jest dachówka. Z tego właśnie względu wybrałem izolację nakrokwiową z przytwierdzoną papą. Rozwiązanie trwalsze od membrany na krokwiach, i mniej komplikacji niż papa na deskach(brak konieczności wykonania szczeliny wentylacyjnej warstwy izolacyjnej), a porównując koszty obydwu rozwiązań izolacja nakrokwiowa tylko początkowo wychodzi drożej.
-
Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że wykorzystując wkręty ciesielskie daje nam to sporą oszczędność. Czy jest potrzeba uszczelniania połączeń pod kontrłatą w miejscu przebić wkrętów czy papa zintegrowana na izolacji Baudera obciśnie się na wkręcie i będzie wytarczającym zabezpieczeniem przed podciekaniem. Jaro jeśli możesz podziel się jak to było wykonywane u Ciebie. Jakich płyt używałeś.
-
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Jako, że temat z pogranicza działów izolacje/ dachy postanowiłem umieścić go tutaj. Nowobudowany dom z poddaszem użytkowym, dach kopertowy o pow. 260m2, dachówka płaska, w projekcie na krycie wstępne folia wysokoparoprzepuszczalna. Po przeczytaniu wielu tematów na forum, prześledzeniu burzliwych dyskusji na temat wykonania wstępnego krycia z użyciem fwk czy papy na deskowaniu oraz po analizie "za i przeciw",postanowiłem wykonać izolację nakrokwiową płytami PIR ze zintegrowaną papą jako krycie wstępne. Po otrzymaniu wycen wybór padł na Bauder PIR Plus - grubość 16cm. Montaż płyt planuję wykonać we własnym zakresie bezpośrednio na krokwie. Przytwierdzenie izolacji przez kontrłaty o wym. 40x60mm z użyciem wkrętów naprzemiennie z łbem stożkowym i talerzowym co 30cm pod kątami odpowiednio 67 i 90 stopni. Proszę o radę i rozwianie moich wątpliwości dotycząch rodzaju potrzebnych wkętów. Doczytałem, że zaleca się użycie specjalnie przeznaczonych do tego wkrętów z podwójnym gwintem(gwintowana część wkręta w przekroju kontrłat i krokwii). Wkręty te są dość drogie (~5zł/szt.). Czy alternatywnie nie można by zastosować wkrętów ciesielskich fi.8 o dł. 260cm (~1,5zł/szt.)? Zacząłem przeglądać instrukcję montażu izolacji nakrokwiowej płyt Thermano, która mówi o wykorzystaniu wkrętów ciesielskich (z pojedynczym gwintem). Wkręty systemowe Baudera (BauderPIR Systemschraube) także są gwintowane tylko w części mocowania do krokwii i wydawać by się mogło nie różnią się od ciesielskich, oprócz ceny odczywiście. Taka sama sytuacjia z wkrętami Wkręt-met Klimas do izolacji nakrokwiowej Isover (pojedynczy gwint). Czy płyty PIR laminowane obustronnie folią aluminiową nie są wystarczająco odporne na nacisk, aby zapewnić podparcie pokrycia? Rozumiem, że łączniki z podwójnym gwintem mają za zadanie przenieść ciężar pokrycia bezpośrednio z kontrłat na krokwie, ale czy jest to konieczne? Proszę o podzielenie się wiedzą dekarzy,którzy wykonywali izolacje nakrokwiowe, w szczególności Pana Andrzeja Wilhelmi(sporo w temacie izolacji nakrokwiowej jak i konstrukcji dachów dowiedziałem się z Pańskich wypowiedzi na forum) jak i właścicieli domków z taką konstrukcją dachu.