Witam.
Mam do Was kilka pytań i uprzejmie proszę o pomoc.
Idzie zima a mnie wzięło na zrobienie sobie garażu dla hobbystycznego majsterkowania przy samochodach.
Czy ogólnie jest sens wykonywania tych prac w związku ze zbliżającą się zimą i mrozem , który na Podhalu zawsze daje ostro w kość ?
W planie mam zakupić beton C30 / C37 z betoniarni i tutaj pierwsze pytanie czy do takiego betonu trzeba zamówić dodatkowo jakąś chemie żeby betonu nie uszkodził mróz ?
8,5 metra długości oraz 5,5 metra szerokości to powierzchnia główna garażu i to ona jest dla mnie najważniejsza , więc kolejne pytanie dotyczy konieczności zastosowania dylatacji.
Garaż osłonięty trzema ścianami ocieplonymi , ocieplenie wykonane z 15 cm pianki ( chyba poliuretanowa ) oraz zewnętrzne deski około 1,5 cm
Ściany ( drewniane słupy co około 2m ) na fundamencie głębokim około 50 - 80 cm i robionym 60 lat wstecz , więc wypełniony jest kamieniami pół na pół z zaprawą / betonem. Odciąć się dookoła dylatacją od tych fundamentów ?
W w/w powierzchnię muszę wkomponować stopę pod podnośnik kolumnowy ( dwu lub jedno )
Obecnie powierzchnia garażu to 1/3 ziemi i 2/3 nieubitego gruzu na którym była już płyta fundamentowa / wylewka , ale obecnie została usunięta.
Głębokość miejsca pod nową płytę fundamentową to 15 cm i więcej.
Stopa pod podnośnik Ravaglioli KPX 377 ma być wykonana według wytycznych zamieszczonych w instrukcji podnośnika , zrzut ekranu poniżej.
Czy na całej powierzchni wystarczy grubość 10 cm a w miejscu gdzie będzie stał podnośnik zrobić stopę 25 - 30 cm ?
W miejscach innych niż miejsce stopy podnośnika zastosować izolację ze styropianu lub inną ?
Zbrojenie całej płyty zrobić takie samo jak w zaleceniach dla stopy podnośnika ?
Użyć fibrobetnu ( druty / włókno ) czy będzie to tylko sztuka dla sztuki i poprawienie sobie humoru ?
Pozdrawiam !