Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basturk92

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Basturk92

  1. Cześć, Niedawno zamontowano mi okna Drutexu w nowo budowanym domu. Niestety podczas oględzin okazało się że okna te są pełne wad. O ile dużym problem nie wydają się być liczne rysy na ramach okiennych, które wg. przedstawiciela mogą być naprawione od ręki. O tyle niepokoją mnie zarysowania szyb. Po zachowaniu przedstawiciela wnioskuję, że mogą się migać od pozytywnego rozpatrzenia mojej reklamacji. Od razu dostałem informację, że według ich wewnętrznego regulaminu rysa podlegającą reklamacji musi być widoczna z trzech metrów. Ja natomiast spotkałem się z dokumentem stanowiącym, że odbiór przeszkleń w budynkach mieszkalnych odbywa się z odległości 2 metrów przy rozproszonym oświetleniu. Jakie macie doświadczenia w zakresie reklamacji okien? Rysa powinna być oceniana z odległości 2 czy 3 metrów, oraz kto ocenia jej widoczność? Czy rzeczywiście zarysowania ram są bez problemu naprawiane na miejscu ?
  2. Cześć, Sposobie się do wykańczania ścian postawionych z gotowych elementów keramzytowych. Chciałbym zebrać informacje, które pomogą mi przygotować się do tego przedsięwzięcia. Czy warto podejmować próby bezpośredniego malowania ścian po wcześniejszym ich szlifowaniu i gruntowaniu, czy jednak niezbędne jest wykończenie gładzią? Jaki grunt do tego typu prac polecacie oraz ewentualnie jaką gładź? Czy na podstawie Waszych doświadczeń są rzeczy, na które szczególnie należy zwrócić uwagę?
  3. Według moich obliczeń też tak mniej więcej wychodziło. Gdyby powiedzmy umownie cena postawienia piwnicy podniosła cenę całej inwestycji o ok. 100 tys. to nawet nie brałbym pod uwagę nawożenia ziemi i wyrównywania terenu. Na przyszły tydzień mam umówione spotkanie z inną firmą, zobaczymy co powiedzą.
  4. Niestety badania geologicznie były przeprowadzone bez należytej staranności. Piwnica ok. 60 m2. Tak jak pozostałe kondygnacje. Rozumiem, że Ciebie też zaskakuje tak wysoka kwota.
  5. Nie, pod względem wody jest ok. Też pierwotnie skłaniałem się do piwnicy, ale chciałbym wybudować dom z keramzytu. Na spotkaniu w firmie budującej takie domy za dom o pow. użytkowej 120m2 określono cenę na ok. 350 tys. zł (stan dewelopwerski) natomiast ten sam dom z podpiwniczeniem 550 tys. !!! różnica trochę mnie zszokowała.
  6. Witam, Na początek tło mojej sytuacji. Poziom gruntu mojej działki był ok. 1 m poniżej poziomu ulicy i ok. 1,2 m poniżej punktu 0. Niestety w trakcie robót ziemnych okazało się że pod dużą częścią działki trzeba wybrać ok. 2 m torfu (czego nie wykazały badania geologiczne). W związku z zaistniałą sytuacją aktualnie poziom gruntu w obrysie przyszłej bryły domu jest na poziomie ponad 3 metrów poniżej punktu 0. Stąd moje pytanie jak najlepiej i najtaniej wyjść z tej sytuacji. Budować podpiwniczony dom, czy nawozić ziemię i wyrównywać do poziomu 0. Piwnica bardzo podnosi cenę domu, z drugiej strony nawiezienie takiej ilości gruntu też wygeneruje koszty. Jeżeli wybrać wyrównywanie poziomu działki to czy mogę nawozić ziemię/piasek a dopiero ostatni metr kamień i piasek z zagęszczaniem co 30 cm, czy muszę od samego dna zagęszczać nawożony materiał ? Bardzo proszę o pomoc i radę.
  7. Myślałem o prefabrykatach, lecz jestem otwarty na zmianę przekonań jeżeli lepsze byłoby zastosowanie np. bloczków. Masz doświadczenie z tą technologią ? Poradzasz, odradzasz ?
  8. Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasz odczucia na temat budowy domu z keramzytu. W internecie natknąłem się na masę pozytywnych opinii, początkowo byłem sceptycznie nastawiony jednak zaczynam się przekonywać. Czy ktoś ma już doświadczenia związane z budową domu tą technologią ? Chciałbym dom w prostej bryle, z dwuspadowym dachem, jednostanowiskowym garażem w bryle, z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej ok. 130m2. Z jakim kosztem musiałbym się liczyć ? Jak wygląda ewentualne podpiwniczenie domu budowanego taką technologią, czy jest możliwe i o ile podnosi koszt budowy domu. Czy możecie polecić jakąś firmę zajmującą się stawianiem takich domów na terenie Śląska ? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...