Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dmdaikin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    56
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dmdaikin

  1. Witam, Dołożyłem jeszcze do pompy Daikin alherma III w lutym 2021 sterownik dedykowany MADOKA maszyna już nigdy nie przekroczyła zużycia 30KWH a były nawet dni gdzie spadła temperatura w nocy-10st aktualnie przy temperaturach 0/8st pompa zużywa w okolicy 10-15KWH dziennie w domu mam 23st. Cały rok (15-11-2020 do 15-11-2021 na podliczniku 4800kwh. Mam nadzieję, że już tak będzie. Ten sterownik ustabilizował prace maszyny może i izby się wygrzały .
  2. P. Andrzeju wiedza do mnie dociera i doceniam wszystkie posty które mi Pan tutaj napisał. Bufor jest i czeka na swoja kolej. Aktualnie obserwuje co się dzieje bez bufora kotłownia jest połączona prowizorycznie więc mogę zrobić jeszcze wszystko. Pompa pracowała już z 200l i defrostów było zdecydowanie więcej lecz inaczej był wmontowany w układ niż P. zaleca. Przy tych 3 dniach zimy zużyłem odpowiednio 36 - 42 - 55 KWH. Dziś już 28.
  3. Witam. Grzałki są włączone ale maszyna sporadycznie z nich korzysta defrosty przy temperaturze zasilania 31/32st. Są realizowane bez grzałek A jak już je włączy to na kilka sekund. Pomału się poddaje i zaczynam akceptować zużycie. Zona mi chce łózko do kotlowni wstawic. Dołożą madoke i na tym koniec. Podsumowując mam kłopot na własne życzenie obstawilem się matołami bo szukałem oszczędności i teraz nawet mądrzejszego niema aby to dokładnie wszystko zweryfikował bo żaden bladego pojęcia o tym niema.
  4. COP wg. danych z maszyny - dziele wyprodukowane ciepło przez zużyte kwh wychodzi 3,33.
  5. Przed usunięciem bufora defrostów było sporo i trwał znacznie dłużej niż teraz. Obecnie defrostów jest mniej i trwa około 2min i po sprawie więc tu na plus lecz niestety wg. moich obserwacji zużycie niestety jeszcze wzrosło dziś doba 33kwh a 0st na dworze. Planuje dołoży jeszcze do tego MADOKE dedykowany sterownik pokojowy. Mam wrażenie, że sterowanie urządzeniem na podstawie temperatury zasilania/powrotu bez wiedzy urządzenia o aktualnej temperaturę wewnątrz powoduje niepotrzebna jej pracę a tym samym zużycie energii - czemu tak uważam? na podstawie obserwacji i zdarzeń które wystąpiły. Kolega Szymon tu z forum napisał mi dość długie podsumowanie postów i min. wskazał na niepotrzebność regulatorów pokojowych i dążenia do uzyskania zrównoważenia hydraulicznego aby maszyna parowała cały czas stabilnie co uczyniłem niestety tu tez zużycie wzrosło i oscylowało w okolicach 30kwH. Wróciłem do sterowania zaworem lecz tylko w salonie 70m2 zużycie spadło o około 5kwh stąd moje wrażenie, że maszyna ma nadprodukcję której niestety nie widać w pomieszczeniach bo temperatura zatrzymuje się na 21,5st i koniec.
  6. Witam! W pokojach gdzie mam na podłogach panele spadła temperatura i lekko podniosła krzywa 15/35 -15/29 pompa przy 0st na zewnątrz podaje 32-33st w instalację A defrostu odbywają się bez udziału grzałek. Przy zasilaniu 30 załączały się obie. Pytanie mam do Was przy defroscie pompa daikin uruchamia największy możliwy przepływ? Przy buforze jak był defrostu przepływ był 32l teraz po zmianie widzę 18.5l w chwili defrostu. Niestety dziś maszyna idzie na rekord pobiera 1.33kwh na 1h więc będzie grubo powyżej 30. Histeryza w zbiorniku cwu jak macie ustawioną jaka najkorzystniejsza ? Pozdrawiam serdecznie
  7. Około 1200mb rurki 16mm z tego 35m2 jest wyłączone ogrzewanie (garaż kotłownia i tam rurki są co 20cm) więc około 90 -100l grzeje). Po usunieciu 100l sprzegła defrostow jest mniej ale załącza obie grzałki. Bez bufora grzeje 100l wody mniej Nie wiem co lepsze grzanie 200l wody i defrost co 15-20min czy 100l i defrostu co 45-60min z grzałka i poborem 0.12kwh. Pan co dobieral pompę pracownik daikin polecił zmienić mi bufor na 40l tu widział problem. Hydraulik jak miał wycięty bufor dorobił 2 kolanka rurka w miejsce pompki i próba i tak to chodzi chwilowo na prowizorce. Grzeje pierwszy sezon dom zbudowany w 24mc Nieszczęśliwy znów wróciłem tu do Was
  8. maszyna sama moduluje moc pompy obiegowej największy przepływ jaki widziałem to było w okolicach 20L nie wiem ile może najwięcej może i 30L. Deltę trzyma wszystko ok ale przez dobę na puka kWh jak wyżej. Dom jakoś dziurawy nie jest u sąsiadów z dachu śnieg znikł u mnie nie! wiec trzyma jakoś to ciepło pod dachem. COP =3
  9. Witam po dłuższej przerwie co zrobiłem: usunąłem całkowicie z układu bufor efekt: po usunięciu i ponownym włączeniu (żadnych zmian nastaw) po 3h w domu zrobiło się za ciepło. Obniżałem co dzień o 1st do uzyskania komfortu dolny parametr krzywej z 29 na 27. Przepływy: przy przepływie pompy ok 15l/min na rotametrach osiągam w okolicach 1-2l/min gorzej jak pompa zmniejszy moc i w okolicach 7-8l wówczas przepływ 0,5l/min. Maszyna po zmianie pracuje w miarę stabilnie nie dodaje mocy nie ujmuje / wyłącza pracuje spokojnie cały czas lecz niestety maszyna jak brała prąd tak bierze 30kwh doba grzejąc 148m2 podłogi. Po zmianie przy każdym defroście włącza obie grzałki na około 10-20 sekund pobiera wówczas 0,12 - 0,15kwH. Delta 5. Macie jeszcze jakieś pomysły podpowiecie coś jeszcze?
  10. Tak zrobiłem punkt równowagi -9 jest nie zmieniłem. Dane do nieuśrednianie temperatury był ustawiony na 12h zmieniłem na 24h. Jeśli chodzi o sprawdzenie proporcji poboru prądu przez grzałki i pompę brak takich informacji w mojej pompie są różne ograniczenia dla grzałki ale jednoznacznej informacji nie znalazłem. Defrosty odbywają sie bez użycia grzałek obserwowałem urządzenie 3h od 20 do 23 bynajmniej na wyświetlaczu nie zmienia się wartość z wł na wył obie grzałki są w pozycji wył. Ustawienia które są dla mnie podejrzane: Funkcja oszczędzania energii: wyłączona Monitoruj zużycie energii: NIE Czujnik zewnętrzny: NIE (może chodzi o ten w domu)
  11. W moim przypadku też wszystkie przepływy oscylują około 1l/min a salon który się przegrzewał nawet mniej może tu jest tez mój problem ? Moja pompa pobrała dziś od 7 do 7 27kwH na termometrze -0,5st więc bardzo źle.
  12. Pisałem na facebooku z chłopakiem który tez ma altherma 8k grzeje 170m2 ja 148 tez usuwał bufor z układu i zdecydowanie opowiedział się za usunięciem bufora. Skutki po zabiegu spadek zużycia energii o 25% zdecydowanie skrócony czasza nagrzewania się budynku.
  13. SzymonKc "Ale nie myśl, że sprzęgło powoduje, że 20kWh dziennie leci niepotrzebnie w kosmos zamiast do budynku, mówiąc o mniejszej efektywności mam na myśli kilka procent.- to nie rozwiąże problemu zużycia energii w sposób zauważalny." Rozumie że usunięcie z układu sprzęgła nie spowoduje znacznej obniżki zużytych KWH ? Dziś pompa zużyła przez 24h od 7 do 7 27 KWH temperatura z +5 w dzień poleciała na 0 w nocy. ale dom przez noc się podgrzał i podniosła się temperatura o 0,5st we wszystkich pomieszczeniach. rano obniżyłem całą krzywa równolegle o 1st niżej. Trafił Pan natomiast z róznica temperatur pomiędzy obiegiem wtórnym a pierwotny zmieniłem bieg pompy obiegowej z 3 na 2 i po 2h temperatury się praktycznie zrównały
  14. Witam ponownie. Pytaliscie mnie o zbiornik buforowy ile ma pojemności bufor to Biawar Zbiornik BU-100.8 buforowy ocieplony pojemność 100l i pytanie do Was czy wspinać to w instalację czy pozbyć się na zawsze ? Pompa dziś od 7 rano pobrał 18kwh o 16 było pobrane 9kwh Proszę o podpowiedź jak sprawdzić ile zużyły grzałki A ile pompa. Czytałem że jest w pompie menu instalatora ale wolałem tam nie kopać jeszcze.
  15. Dom jest ocieplony zrobiony tynk wiec co dołożę styropianu na to ? Okna z 3 szyb tez ich nie wymienię na stropie jest 20cm styropianu zrobiona wylewka wiec tu tez nic już nie dołożę. Usunę ten bufor zobaczymy hydraulik odłączy to za 500zł Jeśli to nie powstrzyma żucia wymontuje to wszystko zakupie piec a pompę złoże w ,miejscu gdzie składuje odpady metalowe tak mam tego ustrojstwa dosyć!
  16. Chcesz przerabiać? - jest co: 1. Wywal sprzęgło i pompę obiegu wtórnego, połącz to na sztywno na pompie obiegowej w Daikinie, ale z zaworem nadmiarowo-upustowym, który kupiłeś w zestawie z pompą, choć pewnie nie widziałeś go na oczy. 2. Bufor (sprzęgło), który masz, można wpiąć szeregowo między pompą ciepła a zaworem nadmiarowo-upustowym, przyda się na potrzeby defrostów jeżeli zamierzasz ponownie zakładać wszystkie siłowniki. Szukam pomocy na forach gdyż serwis zostawił mnie samego mam zaakceptować zawyżone zużycie KWh nigdy w życiu. Serwisant z serwisu fabrycznego błądzi poleca dołożenie do układu bezprzewodowego sterownika pompy wtórnej. Schcemat instalacji przekazał pracowni fiemy Daikin Grzegorz P. kto zna to bedzie wiedział prowadził on szkolenia etc w firmie daikin. Przyjechał do mnie na budowę obejrzał wszystko dobrał urządzenie polecił znaleźć hydraulika który wykona połączenia w kotłowni. Hydraulik wystawił fakturę za usługę wraz z urządzeniem. Uruchomił serwis daikin z Sieradza nie miał żadnych uwag. Podkład pod panele Ekrany to moje złe nazewnictwo podkład jest ok i jest dobrze położony. decyzja jest na usuniecie bufora. Obecnie pompa pobiera 16-17kwh na dobę 8-11stopni pracuje cicho i cały czas. Można prosić o przesłanie linka który pozwoli mi zobaczyć jak wygląda zawór nadmiarowo-upustowym, który kupiłeś w zestawie z pompą, choć pewnie nie widziałeś go na oczy? Może mi Pan w wiadomość prywatnej napisać w którym rejonie kraju Pan działa ?
  17. Dziękuję za wskazówki. Narazie będę obserwował zobaczymy jak spadnie temperatura znacznie. Aktualnie jest ok cichutko sobie pracuje licznik nie działa jak sekundnik tego oczekiwałem.
  18. Aktualnie pracuje spokojnie wcześniej było słychać jej prace w domu teraz nic. Trzeba podejść żeby sprawdzić czy kręci się. Temperatury: Zasilanie pompa 31 powrót 26.2 Zasilanie za buforem 29 A powrót 24 wg. Termometrow wpietych w układ. Czyli brakuje 2st. Krzywa była 35/-13 29/15 Zmieniłem ja lekko bo w jednym pokoju zimno A nie Mam możliwości zmiany przepływu jest na Max. Obecną krzywa 35/-15 30/15 Po zmianie też spokojnie pracuje na efekt muszę czekać. Jakie parametry ma pompa obiegowa w jednostce daikin WewnątrzEHVH08S23DJ9W ? Mam teraz pompę LFP PCO 25/40-70Z chodzi na najwyższym biegu. Zużycie od 9 rano do 16 5kwh teraz jest po korekcie małej więc będzie wyższe. Moje wnioski są takie pompa nie radzi sobie z defrostami przy współpracy z buforem przy temperaturach rzędu 2/-6 druga sprawa pompa wskazuje że ma 30st w instalację idzie 28. Mówimy bufor moje urządzenie to sprzęgło hydrauliczne.
  19. Pompa dziś pracuje swobodnie cicho wczoraj przed zmianą krzywej chciało ja wyrwać z ramy było ja słychać z daleka dosłownie słychać jak dodawałam mocy chyba do maksimum.
  20. Cuda ? od 7 rano zużyła 6kwh do 18. Dwie zmiany krzywa obniżona na 32 i 28 -13 15 bo 34 robiło się zbyt ciepło w salonie pompka obiegowe na z 2 na 3 bieg najszybszy. Tam gdzie panele 21-22 st. Pompa dziś niema defrostow. Temperatura na zewnątrz 6st. Temperatura na powrocie wg pompy 25.2 zasilanie obecnie 29 A wg. Termometrow mechanicznych wpiętych w układ zasilanie 27 A powrót 22. Układ głupiej pompa sie obecnie wlacza i wylacza ona czyta powrót z bufora który zupełnie jest inna.
  21. Wg. mnie bufor. Kupiłem ten regulator pompki obiegowej co kolega Andrzej powyżej polecił domontować ale niewiele to wnosi. Przede wszystkim pokazuje że woda na wyjściu ma 30st a pompa 32st Az dwa stopnie różnicy. Problemem tej instalacji jest chyba ten bufor tak twierdzi serwisant
  22. No nie grzeje zakręcone pętle. utrzymuje się tam 10-12st.
  23. witam wszystkich ponownie. Proszę o analizę prawidłowego doboru pompy moje zapotrzebowanie na ciepło cieplowlasciwie.pl/wynik/9tga względem powyższego wyniku odjąć należny garaż którego nie grzeje i kotłownię około 38m2 pompa daikin RS32 8kw Z góry dziękuje za pomoc. jestem w głębokiej desperacji koszt użytkowania 1 doby to okolice 25zł.
  24. Dziękuję za tresciwe podsumowanie. Raczej zawsze jak jestem przy pompie ona pracuje. Co polecasz kolego usuwać bufor ? Ponownie wprowadziłem rzetelnie dane na cieplowlasciwe. Wynik dom energooszczędny kl. B zpotrzebowanie na moc 36w/m2. Może ta pompa za słabe tak twierdzi serwisant od rekuperacji którego dziś gościłem.
  25. Tak powinno być ale ja mam technicznie to inaczej. Mam regulatory pokojowe ale o nich nic pompa nie wie! One sterują tylko zaworem. Na marginesie jak wspomniałem tez wyżej tam gdzie są panele mogło by ich tam nie być bo i tak nigdy nieosiąganą izby wymaganych 24st. salon łazienka korytarz wszędzie gdzie płytki regulatory mają co robić bo temperatura podchodzi pod 24st. działają. Pompę wtórną będe sterował regulatorem salus D11. Czujnik podłącze pod bufor na wyjściu jak spadnie temperatura wyjścia z bufora salus wyłączy pompę wtórna obiegową. Wczoraj przy podczas defrostu odłączyłem pompe obiegowa (wyjąłem wtyczke z gniazda) Temperatura bardzo szybko po defroście wróciła do zadanych 32stopni z włączona pompa obiegową trwa to znacznie dłużej. Tu dopatruje się problemu z niedogrzanymi pomieszczeniami i nadmiernym zużyciem KWH. Pytano mnie powyżej ajki jest bufor tak na moje oko ma 100L moze 120L nie jestem w domu aktualnie niema jak zobaczyć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...