Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

radekpostawa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez radekpostawa

  1. Witam Może ktoś z Was miał podobny temat. Mam dach z wiązarów, poddasze użytkowe. Okap wystaje z jednej strony 60cm z drugiej 160. Powyżej wieńca nie chciałem już dobudowywać ściany pomiędzy wiązarami bo i po co skoro ścianka kolankowa jest w wiązarze. Połać dachu będzie ocieplona wełną. Ściany styropian 20cm, czyli styro powinien dojść pionowo aż do połaci dachu. Pytanie: Jak i z czego budować podkonstrukcję pod styropian?
  2. Jaki klej polecacie na klejenie pióra wpust i pomiędzy osb a legar? Zapewnia to lepszą akustykę i ogranicza trzeszczenie
  3. Zależy mi na zaoszczędzeniu miejsca nad wiązarem ( mam dość nisko do jetek). Co myślicie o opcji OSB na wiązar a pomiędzy wiązary prostopadle dać np 6x10 ( stojące pionowo oczywiście ). Jako usztywnienie całek konstrukcji i podparcie dodatkowe dla osb. Wtedy pod osb wyjdą kraty 0,9m x 0,6. Czyli już dość gęsto.
  4. Jaki masz rozstaw wiązarów? Co dałeś jako 2 wartwa ? 18mm?
  5. Witam mam taką sytuację: Poddasze użytkowe, wiązary w odległości ok 88-92cm. Chcę dać na to płytę OSB 22mm z frezem. Wszystkie łączenia na wiązarze. Płyty oczywiście w poprzek. Czy muszę robić dodatkową podkonstrukcję pod płytą? Czy ta odległość pomiędzy wiązarami nie jest za duża? Każda rada mile widziana. pozdrawiam
  6. poddasze bedzie normalnie użytkowane, planuję grzejniki na ściankach kolankowych. Więc nie ma sensu robić paroizolacji. Pytanie co wygłuszy lepiej niż welłna? Bo na ten moment planuję: płyta GK na stelażu krzyżowym wiązar osb 22 warstwa styropian podłogowy i płyta 12 + panel. Ma to sens?
  7. Witam Proszę o poradę od osób które mają taki temat za sobą. Mam wiązary i poddasze użytkowe. Rozstaw wiązarów jest różny w zależności od miejsca. Od 70 do 98cm. W planie ogrzewanie podłogowe. Jakie powinny wyglądać kolejne warstwy tak żeby na dole nie było za bardzo słychać co się dzieje na górze. Czy OSB 22 + EPS 5cm + OSB 12cm i panel na to powinno załatwić temat? Czy lepiej iść w wełnę od spodu osb (pomiędzy wiązarami ) czy w EPS/XPS na górze? pozdrawiam
  8. wariant A łatwiejszy do wykonania. Nie musisz wkopywać burt. Jeśli sam robisz - dość istotne ułatwienie.
  9. Pytanie techniczne: po co ta odsadzka? Dlaczego nie możesz iść na lico? Ta odsadzka nie ma tam żadnego sensu.
  10. Pytanie do płyt XPS na zakładkę. Co robicie z burtą zakończoną frezem? obcinacie? Czy później doklejacie wstawki?
  11. Wiesz.. Byłem u konstruktora który się chciał nauczyć na mnie , I wymyślił schorn. A taki co liczy je 10 lat nie bał się zrobić ok. Bez przewymiarowania 3x. Pytanie techniczne do EPS/XPS. Robicie dolną warstwę z XPS i na tym stawiacie "burty" ? Czy dolną warstwę stawiacie a burty do niej od czoła ?
  12. To masz sensownie:) Mam piasek wiec XPS i EPS na brzegi ogarnie. Przy kapinosie na przejściu powszechni ściany na ławę. Pytanie: Miał ktoś z Was płytę z belką obniżoną? Tzn taką która w pewnym miejscu płyty jest głębiej niż płyta? Mam mega dużą belkę w fundamencie tradycyjnym i za chiny ona nie wejdzie w płytę. Czekam na opinię konstruktora, ale jestem ciekaw czy ktoś tak miał
  13. Masz kształtki na każdą grubość. Na płytę 117m2 i grubości 20cm dostałem oferty na kwotę 14-17tys bruttto. Loco budowa.
  14. Ile droższe? Nie wiem dokładnie na dziś. Ale jesienią jak doliczałem koszt wyparcia i czas to wychodziło nieznacznie drożej. Przede wszystkim zależy mi na czasie plus robię sam. Stąd taka decyzja że brzegi robię z "lego"
  15. Wolę zapłacić trochę więcej i nic nie ciąć etc. Szczególnie w XPS. Więc zdeycdowanie szukam kształtek brzegowych:) No i przy płytach dochodzi temat rozparcia/szalowania od frontu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...