Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maratoro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    145
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Maratoro

  1. Cześć, Koledzy forumowicze mam prośbę odnośnie ocieplenia i wygłuszenia stropu drewnianego oddzielającego dwie kondygnacje w nowo budowanym domu. Głównie zależy nam raczej na wyciszeniu niż na typowej izolacji ale to tez się napewno przyda. Strop ma konstrukcje jak na załączonym zdjęciu. Izolacja 10cm będzie między belkami tak żeby te belki wystawały. Teraz moje pytanie. Co z paroizolacją ? Teoretycznie nie trzeba stosować jej w przegrodach wewnętrznych. Z drugiej strony parter jest już trochę ogrzewany piętro nie, i również nie zaizolowany dach więc jest chłodniej w zimę pewnie sporo zimniej. Izolacja góry dopiero na wiosnę. Jeżeli już trzeba będzie zastosować paroizolacje to jak to zrobić szczelnie skoro mamy belki/szczeliny przez ktore para i tak będzie się przedostawać ?
  2. Witam kolegów, Poraz już kolejny zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy własnoręcznej budowie domu. Nadszedł czas na wylewkę samopoziomującą po trochę zachrzanionej przez ekipę posadzce z miksomreta. Dzisiaj ok godz 10 skończyliśmy wylewać wylewkę samopoziomującą Weber Optima, każdy krok wykonywaliśmy wedle poleceń producenta z opakowania i rad również producenta przekazywanych telefonicznie. Wylewka ułożyła się bardzo ładnie została rozciągana raklą ustawioną na 0,5 cm ponieważ miał to być zaledwie podkład pod panele winylowe. Następnie rolowana drobnym wałkiem kolczastym. Woda dodawana w zakresie dozwolonym przez producenta ściśle tego pilnowaliśmy. Podjechaliśmy dzisiaj na budowę skontrolować wylewkę i trochę się przestraszyłem po ok 10h wylewka wyglada nadal dobrze nie widać zbyt wielu nierówności ale na powierzchni powstała taka jedno/dwu milimetrowa matowa warstwa która łatwo schodzi paznokciem. Pod spodem dużo twardsza warstwa. Czy tak powinno to wyglądać czy jest coś nie tak ? Bardzo przestrzegano Nas przed przedozowaniem wody żeby sie powstała odspajająca sie warstwa z góry. strona do wysyłania plików
  3. Jeszcze podpytam, dzisiaj jest 9 doba, Ile czasu powinny być przykryte folią. Niestety ekipa nie zostawiła po sobie żadnych informacji.
  4. Cześć, W pon. ( 5 pełnych dób ) położono nam wylewki jastrych cementowy na cemencie 1 42,5 o grubości 8/10 cm. Cement podlany 2 razy i przykryty folią. Temp ok 20*C. Po jakim czasie możemy wstępnie obciążać wylewkę. Mam na myśli drabina, stoły robocze itp.
  5. Cześć, Mam do Was pytanie. Ponieważ czuje się najzwyczajniej w świecie oszukany przez producenta styropianu. Patrząc na to co się działo na rynku styropianu postanowiliśmy kupić styropian EPS 80 ( grafit ) na wylewki który przeleżał sobie pod dachem kilka mc. Kilka dni temu nie wiele myśląc zabraliśmy się za rozkładanie. Od początku zdawałem sobie sprawę ze jest to 80 nie 100 nie planowaliśmy w większości domu większych niż standardowe obciążeń a tam gdzie miały stać schody / kuchnia mieliśmy zastosować 100 i 200 EPS. Ale podczas rozkładania i niestety klejenia uświadomiliśmy sobie ze niektóre z płyt po których chodzimy uginają się bardziej od innych, wyraźnie również różnią się wielkością kulek. Przejrzeliśmy styropian i okazało się ze paczki różnią się twardością ( odczucie pod naciskiem palców rąk ) jest nawet paczka która ma 2 elementy zewnętrzne twarde a w środku znacznie miększe ( miększe nawet od fasady ). Postanowiliśmy zważyć paczki i przeżyliśmy szok…. Najcięższa paczka wazy 4,7 kg najlżejsza 3,1 kg. I tu moje kilka pytań o rady. Jak rozwiązać i czego żądać od producenta ? Ile powinny mniej więcej ważyć paczki styropianu „EPS 80 Grafit” żebyśmy mogli mniej więcej określić skale problemu. I co zrobić z już ułożonym ( przyklejonym ) styropianem ??? W sypialni Bardzo proszę o jakieś rady
  6. Cześć, Mam zagwostkę jaką masę ( nie wyrywającą finansowo z butów ) mogę zastosować aby połączyć starą izolacje poziomą ( papa starego typu ) z nową izolacją ( klasyczna papa podkładowa 4 mm )na chudziaku który znajduje się ok 4/5 cm poniżej.
  7. Jakiś czas temu tez zastanawiałem się jak to zrobić. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście jest wylanie wieńca, ale u nas zastosowaliśmy bednarki na 3 lub 4 warstwie pustaka. Bednarka przechodzi nad murłatą i jest mocowana za pomocą utwardzanej szpilki z obu stron. Żeby poderwało dach musiałoby zabrać przy okazji pół ściany. Kier/bud zaakceptował
  8. I jeszcze jedno jaki pakiet szybowy 6/16/4/16/6 czy wystarczy 4/18/4/18/4 rozmiar szyb to ok 110x210
  9. A jestem w stanie oszklić okno bez podkładek bazowych ? Są dostępne w internecie do tego systemu ale min zamówienie 1000 szt )
  10. Podsyłam zdjęcia jeszcze raz w inny sposób może teraz będzie widać ( u mnie się ładnie wczytują ) Co do listew, są do pakietu 48mm. Ale nie mam niestety wymiarów szklenia, teoretycznie odjąłem po 0,5cm od najbardziej wystających elementów w profilu. Zdj.
  11. Dzień dobry, Kupiliśmy okazjonalnie ramę okna PSK na profilu kommerling 76. Potrzebuje pomocy w zdjęciu wymiarów do zamówienia pakietów szybowych. A dokładniej wskazania miejsca na zdjęciu które przesyłam od którego mam złapać wymiar szyb / pakietów. I ile odjąć na luz. Na zdjęciach są dwa profile, jeden to profil drzwi z uszczelką mniej więcej po środku, drugi natomiast to ciąg dalszy okna z plastikowym wybrzuszeniem również mniej więcej po środku( fix )
  12. Dzięki wrzucam w kolejnym poście Zdjęcia trochę pomazane ale myśle ze dojdziemy z nimi do ładu. Wys w pomieszczeniach na parterze wyszła trochę inna ze względu na inne rozwiązanie stropu. Ok 3m wys. We wszystkich pomieszczeniach. Łazienka będzie obniżona na ok 2,6. Na pietrze wcześniej miała być łazienka ale jednak zdecydowaliśmy ze zostają dwa duże pokoje. I właśnie tak pomyślałem ze we wnęce z literą R na czerwono można by wrzucić rekuperator. Co teoretycznie ułatwiłoby rozprowadzenie kanałów.
  13. Możecie polecić kogoś kto będzie w stanie zrobić mi projekt rekuperacji ?
  14. I szczerze mówiąc to już nie wiem co robić. W większości pomieszczeń myśle ze mogło by to zdać egzamin wybierając większe jednostki. Ale rzeczywiście co z tą łazienką zwłaszcza ze jest naprawdę mała. Cały czas myślę jak to zrobić pod względem prowadzenia kanałów bo naprawdę nie będzie to proste. Nie mogę prowadzić kanałów po podłodze piętra ani suficie ponieważ mamy drewniany strop. Jedynym rozwiązaniem jest prowadzenie po ścianach i w przestrzeni pod dachem której tez jest mega mało. I schodzenie do odpowiednich miejsc pomiędzy belkami stropu.
  15. Widzisz, nie chciałbym rozwiązania lepszego niż brak wentylacji. Chciałbym rozwiązanie które będzie się sprawdzało. Które zapewni mi odpowiednią jak na dzisiejsze standardy wentylację z przyzwoitym odzyskiem ciepła. Robiąc w domu rekuperację klasyczną tez nie będzie mnie stać na jednostkę centralną z najwyższej półki. Wiec nie będę porównywał tego rozwiązania do takich urządzeń. Ale nie chcę odwalać fuszerki żeby zaoszczędzić kilka zł czy trochę czasu przy montażu. Z tego co patrzyłem z tym wymiennikiem to chyba do tej pory niektóre firmy stosują wymiennik papierowy. Czy się mylę ?
  16. U mnie wszystkie pomieszczenia posiadają ściany zewnętrzne. Nie mam w domu typowych korytarzy. Potrzebuje 5/6 takich urządzeń. ( 3 sypialnie, salon z kuchnią 2 szt. łazienka. )Nie liczę pokoju gościnnego ponieważ to będzie graciarnia z łóżkiem i szafami. To daje koszt 7,5 do 9 jeżeli montuje również w łazience. Jeżeli chodzi o przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami to w tym wypadku go niema. Ponieważ każe pomieszczenie ma nawiew i wywiew i osobne sterowanie. Co wydaje mi się plusem ale w żadnym wypadku nie chcę przekonywać Was na tym bardziej siebie do tego rozwiązania. Bo zupełnie się na tym nie znam. Napisałeś o przewentylowaniu ? Co masz na myśli ?? Jeżeli steruje każdym pomieszczeniem osobno i mogę włączyć rekuperator tak samo jak bym otwierał okno np na godzinę/dwie/trzy. Albo zamknąć/wyłączyć zupełnie. To jak mogę przewentylować. Mamy dodatkowo 2 modele, mocniejszy i słabszy vl-100 / vl-50. Aby odpowiednio dopasować do pomieszczenia. Widzę jeszcze kilka zalet. Samodzielny szybki montaż, i możliwość dokładania kolejnych jednostek w miarę wykańczania domu ( nie muszę inwestować na raz (10-20tys jak przy klasycznym reku)
  17. Cześć, Stanąłem właśnie przed wyborem komponentów rekuperacji. Podczas rozmów z osobą projektującą i sprzedawcą, wpadliśmy na pomysł do rozważenia. Mianowicie zamiast typowej rekuperacji z jednostką centralną i rozprowadzanymi kanałami zastosować po 1 urządzeniu mitsubishi vl-50 / vl-100 w każdym z pomieszczeń. Oczywistym wyborem od samego początku była opcja wyboru jednostki centralnej ale podczas projektu napotkaliśmy problemy odnośnie rozprowadzenia kanałów. Mianowicie mamy w pełni eksponowany praktycznie w całym domu strop drewniany. Tutaj pytanie do osób siedzących w temacie. Jak ze sprawnością tego typu urządzeń ? Co ogólnie myślicie o pomyśle zastosowania tych lub tego typu jednostek ? Nie upieram się w kierunku Mitsubishi ale chyba mają przyzwoity stosunek jakosci do ceny ( wygląd mi nie przeszkadza ) Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  18. Podpowiesz jak to zrobić poprawienie ?
  19. Planuje zamontować na dachu kilka okien dachowych z możliwością otwierania ( żeby pełniły również funkcje wyłazu ) Jesteśmy w trakcie robienia deskowania na dachu ( spadek ok 5% ) z racji tego ze nie ma zbyt dużego wyboru na rynku okien do dachów płaskich pomyślałem żeby zrobić na krokwiach klin który zwiększy mi w kilku miejscach spadek z tych 5% do wymaganego min 15%. Obrobić to miejsce papą klasycznie jak to się robi w przypadku np kominów.
  20. Dziękuje za pomoc. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy Papę mocuje tylko po liniach zgrzewu czy również przez środek ?
  21. Zapytam jeszcze o papę. ( docelowe pokrycie to 3x Papa icopal ekstra dach Jutro zaczynamy deskowanie w przyszłym tyg planuje pokryć dach pierwszą warstwą papy podkładowej Icopal szybki profil sbs 4.0. I tutaj mam dylemat co do mocowania. Robić to na papiaki + grzanie na zakładach ( jeżeli tak to gdzie bić papiaki? tylko w miejscu zakładu ? ) Czy może zagruntować całość desek jakimiś mazidłami i grzać bezpośrednio do desek. Jedną i drugą opcje polecał mi producent ale nie wiem co lepsze. Obawiam się trochę ze jeżeli przegrzeje papę do desek to podczas zmiany wilgotności deski może mieć to wpływ na fałdowania się papy. Ale z drugiej strony napewno będzie to mocniejsze połączenie.
  22. Druga sprawa to czy krokwie mogę zrobić na mijankę skręcone ze sobą bokami. Wydaje mi się ze to dużo stabilniejsze trzymanie na boki?
  23. Dzień dobry, Potrzebuje prostej i szybkiej odpowiedzi na temat zaciek w krokwi. Mam dach ze spadkiem 5%, krokwie praktycznie idealnie przylegają do murłaty czy w takim przypadku muszę robić zacinkę ?
  24. Witam, Mam pytanie czy przy małym spadku dachu 5% ( dach dwuspadowy ) musimy robić zacinki w krokwiach na murłatę ?? Czy może wystarczy przykręcić wkrętem ciesielskim.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...