Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AdriannS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez AdriannS

  1. Średnica zaworów trójdrożnych 1 cal Wejścia i wyjścia na bufor 6/4 Pompki obiegowe 6/4 W odpowiedzi na Twoje wcześniejsze pytanie szukam schematu do mojej instalacji od 3 tygodni i czytam z Twoich linków tez nic ciekawszego nie znalazłem wiec mysle że lepszego schematu nie zastosuje jedynie wniosę poprawki które doradził mi gersik. Będę wdzięczny jezeli uzyskam odpowiedz na pozostałe pytania bez odpowiedzi które zadałem w poprzednich postach.
  2. O jakie zabezpieczenie chodzi i gdzie je umieścić ? Zawór zwrotny w obiegu podłogowym zamontuje na powrocie o ile wgl jest konieczny ponieważ rozdzielacz podłogówki znajduje się pół metra od bufora. A co myślisz gersik o małym obiegu kotłowym czy warto zastosować obejście pompki z zaworem różnicowym jezeli będzie ups czy nie ma takiej potrzeby i pompka w razie awarii jakoś grawitację puści czy zablokuje całkowicie ? Przekrój rur stalowych w obiegu kocioł bufor wystarczy 1 cal czy dać 6/4 i czy mogę od razu na wyjściu kotła zredukować rurę na 1 cal czy puścić 2 cale przez metr i później zejść ?
  3. Myślałem ze naczynie wyrównawcze otwarte oznacza ze instalacja pracuje w układzie otwartym i taki od początku miałem zamiar zastosować. Dodatkowo nie będzie pompki do obiegu cwu i do grzejników reszta pozostaje bez zmian czyli pompka na powrocie bojlera bufora i na zasilaniu podłogówki. Czy przekrój rur stalowych 1” będzie odpowiedni do zasilenia bufora i bojlera na całej długości oraz ile cm od wyjścia z kotła mogę zredukować rurę z 2” na 1” ?
  4. Znalazłem chyba najlepszy możliwy schemat w całym internecie podanym w linku i proszę o informacje jaki przekrój rur stalowych zastosować i czy jest możliwe żeby pozbyć się tych dwóch pompek przed bojlerem i buforem i ładować bufor grawitacyjnie? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? https://zapodaj.net/3749ee3ec26a6.jpg.html
  5. Zastosuje schemat z linku poniżej ponieważ wydaje się najbardziej trafny i odpowiedni tylko potrzebuje informacji jakiej średnicy rury zastosować czy wystarczą rury do ładowania bufora 1 cal czy dać więcej i czy jest potrzebne tylko jedno naczynie do układu otwartego bezpośrednio od pieca a od bufora do podłogówki nie trzeba żadnych naczyń wzbiorczych ? https://zapodaj.net/3749ee3ec26a6.jpg.html
  6. Witam. Potrzebuje informacji na temat podłączenia pieca bez podajnika 24kW (głównie będzie palone drewnem) do bojlera 140l bufora 1000litrow i do rozdzielacza 7 obwodowego. Piec jest podłączony do komina bufor stoi obok niego rozdzielacz również znajduje się w kotłowni jak i bojler. Głównie chciałbym wiedzieć jaki przekrój rur stalowych bezszwowych zastosować do podłączenia bojlera, zbiornika przeponowego, bufora oraz rozdzielacza ogrzewania podłogowego. W których miejscach usytuować zawory trójdrożne i pompki cyrkulacyjne tak żeby wszystko się zgrało i w jaki sposób wyregulować zawory trójdrożne jeden już mam zwykły regulowany pokrętłem drugi mysle zakupić z siłownikiem jezeli pomoże to wyregulować temperaturę na rozdzielacz. Bufor będzie ładowany do temperatury 90 stopni raz na dzień. Jak stopniowo zwiększać temperaturę w celu wygrzania wylewki cementowej oraz gdzie zastosować termometry ?Ile powinienem hydraulik policzyć za taką usługę połączenia wszystkiego i regulacji tak żeby to śmigało?
  7. Witam. Potrzebuje informacji na temat podłączenia pieca bez podajnika 24kW (głównie będzie palone drewnem) do bojlera 140l bufora 1000litrow i do rozdzielacza 7 obwodowego. Piec jest podłączony do komina bufor stoi obok niego rozdzielacz również znajduje się w kotłowni jak i bojler. Głównie chciałbym wiedzieć jaki przekrój rur stalowych bezszwowych zastosować do podłączenia bojlera, zbiornika przeponowego, bufora oraz rozdzielacza ogrzewania podłogowego. W których miejscach usytuować zawory trójdrożne i pompki cyrkulacyjne tak żeby wszystko się zgrało i w jaki sposób wyregulować zawory trójdrożne jeden już mam zwykły regulowany pokrętłem drugi mysle zakupić z siłownikiem jezeli pomoże to wyregulować temperaturę na rozdzielacz. Bufor będzie ładowany do temperatury 90 stopni raz na dzień. Jak stopniowo zwiększać temperaturę w celu wygrzania wylewki cementowej oraz gdzie zastosować termometry ?Ile powinienem hydraulik policzyć za taką usługę połączenia wszystkiego i regulacji tak żeby to śmigało?
  8. Dotarłem do etapu ułożenia foli aluminiowej na styropianie i sprawa jest tego typu że wywinąłem ją na ściany tak że będzie wystawać ponad wylewkę a na filmikach widziałem że nie wywijają czy mogę zostawić tak jak jest czy przyciąć. Folia paro przepuszczalna wywinięta jest na ściany od poziomu papy właśnie do poziomu foli aluminiowej a i tak będzie poprzebijane kołkami mocującymi pex więc wilgoć powinna odchodzić.
  9. Chodzi o bale w progach drzwi czy wyciąć i dać w tym miejscu styropian czy zostawić i wyłożyć na równo ze styropianem? https://zapodaj.net/37347016d1749.jpg.html
  10. Wylewkę miksokretem zrobić na równo z podwaliną w progach drzwi czy ma być zatopiona całkiem czy po prostu ją wyciąć ryzykując że futryny w się rozejdą ?
  11. Czy chudziak po przeschnięcia najpierw zagruntować następnie stosować simplast primer czy nie ma takiej potrzeby ?
  12. Wyczytałem że czas schnięcia chudziaka 8 cm to 28 dni. Po jakim czasie mogę stosować grunt simplast primer na chudziaka i pape termozgrzewalną i warstwy styropianu?
  13. asolt na pewno jest wykształcony ma tytuł i zna się na rzeczy tylko jego inteligencja mu nie pozwala nic wnieść do tematu tylko komentować więc najlepiej ingnorować ignoranta. A ja dziś jestem na forum żeby kolejny raz prosić o radę czy zlać wodą grunt pod chudziak czy nie ma takiej potrzeby jezeli przez tyle lat nie opadło nic ?
  14. Papę na chudziak dać podkładową czy nawierzchniową ? Czy ta ze zdjęcia w linku będzie odpowiednia ? https://zapodaj.net/c38550d0e5e38.png.html
  15. Myśle że z powyższymi wskazówkami prace przebiegną bez większych problemów. Pozdrawiam i dziękuje za cierpliwość.
  16. Chudziak ma być z dylatacją wokół ściany ? Czyli w kolejności folia budowlana 0,5mm zawinięte na ściany podmurówki, chudziak następnie folia paroprzepuszczalna na całym chudziaku wywinięta na bal (zaimpregnowany i z papą) czy folia tylko przy balu i wywinąć ją na bal czy wyżej ? na to styropian 3 warstwy 3cm eps100 gdzie w środkowej będą rury Pex od cieplej i zimnej wody w osłonce piankowej następnie folia aluminiowa, pex do ogrzewania podłogowego i dylatacje wokół ścian przykryte wylewką z miksokreta.
  17. Czy jest możliwość aby chudziak był w poziomie podmurówki a bal leżący na podmurówce został oddzielony warstwą styropianu w pionie, niestety nie ma możliwości obniżenia podłogi o 30 cm żeby wszystko tam schować ponieważ drzwi i futryny musiałbym wymieniać.
  18. Niesamowita sprawa ile błędów bym popełnił gdyby nie Pana wiedza i pomoc. W takim razie musze wybrać sporo piachu i najpewniej zaizolować podmurówkę od wewnątrz jakimś preparatem wodoszczelnym?
  19. Mam jeszcze jeden problem ponieważ nie wiem na jakim poziomie rozmieścić chudziaka ponieważ chudziak planuje wylać na równo z poziomem podmurówki a dom jest z bala i styropian i jastrych cementowy będzie się z nim stykał oczywiście oddzielony taśmą dylatacyjną przy ścianie proszę o informacje czy to w jakiś sposób nie koliduje i wilgoć nie będzie wchodzić pod jastrych do do styropianu?
  20. Staram się upewnić przed zrobieniem czegos zazwyczaj żeby nie robić dwa razy. Wylewka na ogrzewaniu podłogowym będzie robiona kiksokretem na samym piasku. A czy ten grys ze zdjęcia mogę użyć do chudziaka ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...