Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Anom

  1. Folia w plynie jakas konkretna na mysli?
  2. Papa bita na papiaki? Kiedyś tak zabezpieczali wystające na zewnatrz krokwie Klej ma tej papie nie pęka przy jakieś minimalnej pracy podłoża?
  3. Cześć! Jak w temacie, zastanawiam sie nad dwoma opcjami, pytanie która lepsza w praktyce. Łazienka z 8m2,podloga z osb na to hydroizolacja i plytki. Opcja 1: - grunt szczepny - klej s2 - na to hydroizolacja dwuskładnikowa np. Mapelastic plus tasmy uszczelniające Opcja 2 na bogato: - klej poliuretanowy -maty hydroizolacyjne plus tasmy uszczelniajace Chyba, ze jakis inny pomysł?
  4. Cześć! Mam starą balustradę metalową. Pomalowana X lat temu olejną. A ze mam dobre doświadczenia z chlorokauczukiem, chciałbym: 1. Usunąć rdze i stara farbę 2. Podkład unikor 3. Pomalowac chlorokauczukiem Będzie to trzymać?
  5. Ile majstrów tyle opinii... Dom poniemiecki, remontuje pokoje na piętrze. Parter i piętro grzane. Strop drewniany, polepa, deski. Na stare deski, co były kiedyś podłogą przymocowałem legary celem wyrownania poziomu podlogi między pomieszczeniami. Między legary chce dać wełnę a na to OSB. Pytanie o szczelinę wentylacyjną - spotkałem się z dwiema opiniami. 1. Welna musi wystawać nad legar 1 cm, potem przyduszasz płytą - wtedy welna jest zwarta i masz bardzo dobre wyciszenie stropu. 2. Zostawiasz 1 cm szczeliny wentylacyjnej między wełną a osb - welna musi mieć powietrze, żeby w razie jakiejkolwiek wilgoci nic tam nie gniło. Panowie, Majstrowie, Kierownicy - kto ma rację?
  6. Cześć! Z rozważań amatora: będę adaptował pokój na drugim piętrze budynku. Strop drewniany. Pod pokojem nieogrzewane pomieszczenie. Od dołu wygląda to tak: Nieogrzewane pomieszczenie, średnia temperatura zimą przy największych mrozach ok. 6 stopni. Drzwi zewnętrzne nieszczelne, będą wymieniane. Następnie strop drewniany, polepa i stare deskowanie, którego nie będę zrywał. Na to deskowanie legary 6x4, upchana welna i OSB. W tym nowym pokoju będzie ogrzewanie, temperatura około 22 stopnie, patrząc po innych pokojach wilgoc ok 45-55. I tak sobie mysle nad tym: 1. Czy w tym stropie może wystąpić punkt rosy? 2. Czy powinienem zastosować żółta folie paroizolacyjną - nad czy pod wełną? 3. Czy powinna byc szczelina wentylacyjna? Obawiam się efektu pudla rezonansowego gdy ją zastosuje. Za wszelkie porady dziękuję
  7. Dokumenty wysłane do US, czekam teraz na odzew w tej sprawie. @Bertha dobrze ze jestes na tym forum do pomocy. Dziekuje Ci Starostwo stwierdziło ze prawdopodobnie jest błąd przy wprowadzaniu danych i ze sprawdzą czy na mocy mapek które mają będą mogli skorygować..własny błąd.
  8. Co by było ciekawiej - w kartotece budynków nie ma...statusu budynku ani wpisanej funkcji kst. Żeby jeszcze bardziej namieszać, w KW sa dwie działki. W akcie notarialnym zakupu z 1983 oraz na mapkach dom znajduje się na działce pierwszej, wg kartoteki budynków na działce drugiej..
  9. Dzis przyszły mapki. Na wypisie z rejestru gruntu budynek jest oznaczony jako m. Na wypisie z kartoteki budynków jest tylko wpisane budynek nr xx. Czy oznaczenie m na mapce załatwia sprawę?
  10. Zdaje sobie z tego sprawę, ze nikt nie wystawi takiego dokumentu. Urząd Skarbowy niestety mam wrażenie, ze nie. Czy jak na mapce jest wspomniana litera "m" to oznacza ze jest to budynek mieszkalny oddany do uzytku?
  11. Urzad Skarbowy oczekuje dokumentu który jednoznacznie wybrzmi "dom oddany do użytku w roku 19xx". Eh dawne czasy! A do aktu notarialnego w latach 80 też były wydawane takie wypisy i wyrysy?
  12. Cześć, urząd skarbowy sprawdza znajomego w związku z ulgą termomodenizacyjną. Oczekuje dokumentu, że dom jest oddany do użytku. Dom wybudowany lata 1910-1920 (na podstawie przekazów ustnych). Po II wojnie własność skarbu państwa, przekazany na PGR. W latach 80 PGR sprzedał ten dom obecnym właścicielom. Wiadomo było jak na wsiach w latach 80 - akt spisany, wszystko gra, więcej nie potrzeba. Jedyny dokument, który mają właściciele to - umowa sprzedaży budynku, jest tam wymieniony jako budynek mieszkalny - elektroniczna księga wieczysta oczywiście. Na mapkach dom naniesiony, na wypisie z rejestru budynków nie ma roku zakończenia budowy. Macie jakiś pomysł na to? Jak udowodnić, ze stary niemiec/pgr oddał dom do użytku?
  13. Pardon 8 na dole 7 na górze
  14. Panowie prosta rzecz: nie chce pompy. 1. Chałupa nieocieplona, poza welna na poddaszu 2. Mieszkania po przeciwleglych stronach 3. Strop drewniany i stara porządna zywicowana deska - nie będę jej zagrzewal podłogówka. 4. Instalacja w zasadzie starego typu. Kociolek ma ogrzac 7 grzejnikow na dole i 7 na piętrze + cwu. Pompa tez swoje kosztuje. Gdybym spal na pieniądzach to zleciłbym remont jakieś wyspecjalizowanej firmie i z głowy. A tak to szukam kotla na ekogroszek i wnikam czym sie różnią.
  15. Dom jest spadkową inwestycją, obecnie są piece kaflowe. Całkiem ładne, tylko nie ma czasu na etat palacza
  16. Nie, dom całoroczny. Tak jak wspomnialem w pierwszym wpisie, konfiguracja z pustostanami. Dodatkowo jest poddasze ale ocieplone. Chałupa na prostokącie 13x18. Na chwilę obecną ocieplenie nie wchodzi w grę, zbyt wysokie koszty. Majstry chcą od 150 zl w górę z materialem (styropian + tynk)
  17. Rozmawiasz z trochę zielonym. Dobra to na co zwracać uwagę? Gdzie szukać "złotego" parametru? Grubosc wszędzie 6. W tego stalkota niby pojemność wody 120 l, na ostatnim krańcu jest metalfach 77l, reszta kolo 90l. Palnik - każdy z wymienionych kotłów ma swoje palniki ciężko to porównać. No i dysproporcje cenowe 8.500, 11.000, 11.000, 14.000 (brutto 23%vat, ale zejdę do 8%). Teoretycznie - jak cos kosztuje za połowę to jest do niczego. Ale w takiej elektronice jestes w stanie za połowę kupić dobry sprzęt, z podzespołami tego najdroższego. A jak tu w kotłach praktycznie to wygląda?
  18. Cześć! Szukam pieca na ekogroszek 24-25 kW. Niestety, stara chałupa nieocieplona, wielgachny poniemiecki budynek na Pomorzu. Na dole mieszkanie 120 m2 8 grzejników + kawałek niegrzanego pustostanu, na górze kawałek niegrzanego pustostanu +109 m2 po przeciwnej stronie budynku 7 grzejników. Ciepło właściwe wylicza mi 22 kW, biorąc pod uwagę ze nie idzie tam wprowadzić "rozmieszczenia" tych dwóch mieszkań + długie przebiegi rur myślę o 25 kW. Fach-majster nr 1 mówi o https://stalkot.pl/oferta,kwpr-lider-5-5-klasa-ecodesign,3,73.html Najtańszy z tych, które znam. Inny znowu o DEFRO https://www.defro.pl/p,205,komfort-eko.html?idk=33 Najdroższy w tej stawce. Kto inny znosu o KOŁTONIU https://www.kolton.pl/201-duox-5-klasa oraz METAL-FACHU https://metalfachtg.com.pl/project/kociol-5-klasy-smart-eko-sterownik-st-483/ Czy macie doświadczenia z tymi kotłami? Co powoduje, że Pleszew Stalkot Lider jest o wiele tańszy niż DEFRO? Dzięki za każde wskazówki!
  19. Cześć. Kilka lat temu przy pracach remontowych przy drodze, wykopano słupek graniczny. Właściciel nieruchomości twierdzi, ze robotnicy kazali mu isc na gmine w tej sprawie. Gmina dwa czy trzy lata temu powiedziała mu ze trzeba napisac..podanie. Obawiam się, ze go zbyli w ten sposób. Teraz potrzebny jest slupek do wytyczenia granicy. Czy rzeczywiście tak jest? Wystarczy podanie do wójta i geodeta będzie na koszt gminy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...