Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mate_00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mate_00

  1. Panowie- przepraszam, długość pętli zdecydowanie większa niż 18m. nie, w rozdzielaczach nie ma żadnych siłowników czy na pompie mogę to sprawdzić w jakiś sposób? Dzisiaj zostały zamontowane termometry do rozdzielaczy. Podczas pracy pompy temperatura wychodząca z pompy pokrywa się z temperaturą dochodzącą na rozdzielacz.
  2. Takie zaproponował wykonawca
  3. Pętle max 18 m. do salonu mam poprowadzonych kilka pętli takiej samej długości (obok siebie). Wyraźnie czuje na jednej z nich, że podłoga jest cieplejsza, a na drugiej zimna.
  4. Rozumiem, na chwilę obecną: zasilanie czynnika grzewczego 34,7 stopnia, temp powrotu 26.6 stopnia pręd. pompy czynnika grzewcz 100%, a rotametry praktycznie wszystkie wskazują niecałe od 05-1 L przepływu na minutę. Ciepło podłogi ledwo co odczuwalne...
  5. Jak mogę sprawdzić delty T zasialnia i T powrotu? W 5.1.11 pr pompy czynnika grzew zmieniłem: prędkość 100%, tryb oczekiwania też 100% Obrotów pompy obiegowej CO nie zmieniałem
  6. Szanowni, Po krótce: - dom 230 m2 po podłodze ; - wszędzie podłogówka; - 2 rozdzielacze podłogowe, w każdym po 8 pętli; - system odpowietrzony. Przy włączonej sprężarce w trybie automatycznym rotametry ledwo co drgną. Przy zmianie ustawień sprężarki na ustawienia ręczne 100%/100% wydajności rotametry również ledwo co dgrną. W domu nie mogę podnieść temperatury powyżej 20 stopni. Co może być przyczyną ? Podczas zamknięcia dopływu do drugiego rozdzielacza na pierwszym rozdzielaczu rotametry ładnie "pracują"
  7. Szanowni, Po krótce: - dom 230 m2 po podłodze ; - wszędzie podłogówka; - 2 rozdzielacze podlogowe, w każdym po 8 pętli; - system odpowietrzony. Przy włączonej sprężarce w trybie automatycznym rotametry ledwo co drgną. Przy zmianie ustawień sprężarki na ustawienia ręczne 100%/100% wydajności rotametry również ledwo co dgrną. W domu nie mogę podnieść temperatury powyżej 20 stopni Co może być przyczyną ? Podczas zamknięcia dopływu do drugiego rozdzielacza na pierwszym rozdzielaczu rotametry ładnie "pracują"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...