Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szym86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Legnica
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Szym86's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Szym86

    Ogrzewanie kablami 2017

    Dodatkowo - gość, który stawia mi dom bardzo naciska na PC i płyte ogrzewaną - jednym z argumentów jest ryzyko, że trzeba będzie podnieść dom o ok 15cm przy kablach bo tyle dodatko wylewki i innych elementów. Z tego co widziałem na stronach producentów - potrzeba ok 5cm wylewki. Co jeszcze do tego dochodzi? Dodatkowo XPS pod kablami, że mówimy o 15cm?
  2. Szym86

    Ogrzewanie kablami 2017

    Całą wycenę znajdziesz >TUTAJ< tam też znajduje się info dot. sterownika. Ale czy to ma sens? Sterownik pogodowy to 2k PLN. Załóżmy, że ten dojazd można pominąć i znaleźć kogoś lokalnie - ale cena nadal w okolicach 20k PLN. Na moje pytanie dotyczące mocy, rozstawu i położenia kabli napisali, że: Moc przeliczeniowa od 120 do 130 W/m2 jest to moc dobrana z " zapasem " do ogrzewania akumulacyjnego. Precyzyjne dobranie przewodów na poszczególne pomieszczenia możliwe jest po pomiarze na budowie, z uwzględnieniem: zabudowy stałej w kuchni i łazience oraz indywidualnych oczekiwań Inwestora.
  3. Szym86

    Ogrzewanie kablami 2017

    Cześć, po pierwsze - Kaizen, dzięki za cała masę informacji. Szanuje sposób w jaki przedstawiasz swoją opinię która często idzie w parze z faktami - chętnie czytam Twoje posty Najpierw dom: zgodny z WT2021, szkieletowy z poddaszem. Dół 108m2, góra (odejmując pustkę nad salonem) ok 60m2. Póki co będziemy mieszkać na parterze - góra przyjdzie później, aczkolwiek będzie już docieplona - zostaje tylko wykończenie. W planie również rekuperacja i z uwagi na limit budżetu - instalacja PV do ok 5kWp. Ogrzewanie to jest właśnie ten temat który nie daje mi spać przy projektowaniu domu. Jako, że nie mam na działce gazu pozostaje mi grzanie prądem (nie biorę pod uwagę innych rozwiązań). Z każdej strony jestem bombardowany pompami ciepła - mają mocny marketing. Przychylam się do budowy domu z kablami grzewczymi pod wyleką - czyli akumulacyjnie. Przemawia do mnie argument o prostocie rozwiązania. Jedyne co mnie martwi to wycena na kable właśnie. Dostałęm propozycję zrobienia 108m2 (póki co robimy sam parter, poddasze dojdzie później), sterownik pogodowy (czy jest potrzebny przy akumulacyjnym?), 8 stref grzewczych itp itd. Wycena to 24k PLN. Nie za dużo? Może ktoś z was ma firmę od kabli którą może polecić co bym mógł zrobić porównanie wycen? Okolice Legnicy. Serdeczne dzięki i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...